Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

 

Frumoase poze! Abia ce am venit si eu de la o plimbare cu destinatia Vama Veche dar din pacate n-am avut camera la mine...doar un rucsac - lipsa de spatiu.

In fine, treaba sta asa: mi s-a pus mie pata pe o modificare la moto si anume sa ii pun o janta mai lata pe spate, eventual un 5.0 sau 5.5. Am vazut pe net ca americanii isi pun janta de srad, bandit sau chiar si f3, cu mici modificari la distantiere.

Acum curiozitatea mea extrema e: A mai facut cineva asta pe la noi? Stiti vreun service sau pe cineva care ar putea sa ma ajute?

Stiu ca modificarea e strict estetica, nu transforma mobra in vreun sbk sau ceva dar am de gand sa ii schimb putin designul si vreau sa incep cu asta.

 

Toate bune,

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms pentru pont dar ori sunt eu inapt, ori functia "Search - members" are ceva cu mine ori nu stiu cum se face ca n-am gasit niciun membru @torqueblink.gif.

Membrii "torque" sunt cativa dar niciunul nu are Sv asa ca...baldy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am poze.Nu am cablu de date la telefon :(

Dar va pun traseul :yikes: :baldy: :smoke:

 

 

Bai nene fa-ti si tu un update la poza din avatar ca induci lumea in eroare.

 

daca te prind ca dai click........ =))

 

Radu sa stii ca eu am dat click, ce poti sa-mi faci? Am vazut ceva poze si-mi pare rau ca nu am venit dar iarasi am fost in concediu in perioada in care a fost stabilita intalnirea.Am schimbat SV-ul cu un F650,(1100GS nu a vrut nimeni sa dea pe el) :rusinica: pentru ca am constatat ca statea mai mult cu prelata pe el.Daca nici cu asta nu ies mai mut de trei patru ori pe sezon i-l vand si-mi fac upgrade la bicicleta.

 

I-mi cer scuze tuturor celor care m-au invitat prin diverse medii si locuri si eu nu am venit din motive mai mult sau mai putin obiective si va salut pe toti.Observ ca Mihai lipseste ce mai stiti de el ?

 

Sper ca aceasa capra sa-mi redea iarasi pofta de calarit si sa va vad cat mai curand.

 

Salut

 

Vic

Editat de avic71
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene fa-ti si tu un update la poza din avatar ca induci lumea in eroare.

 

 

 

Radu sa stii ca eu am dat click, ce poti sa-mi faci? Am vazut ceva poze si-mi pare rau ca nu am venit dar iarasi am fost in concediu in perioada in care a fost stabilita intalnirea.Am schimbat SV-ul cu un F650,(1100GS nu a vrut nimeni sa dea pe el) :rusinica: pentru ca am constatat ca statea mai mult cu prelata pe el.Daca nici cu asta nu ies mai mut de trei patru ori pe sezon i-l vand si-mi fac upgrade la bicicleta.

 

I-mi cer scuze tuturor celor care m-au invitat prin diverse medii si locuri si eu nu am venit din motive mai mult sau mai putin obiective si va salut pe toti.Observ ca Mihai lipseste ce mai stiti de el ?

 

Sper ca aceasa capra sa-mi redea iarasi pofta de calarit si sa va vad cat mai curand.

 

Salut

 

Vic

 

ce ma bucur ca ai mai dat si tu un semn de viata. felicitari pentru "noua" motocicleta, sa o calaresti mult si bine.

mihai si-a vandul motorul acum vreo doua luni si de atunci nu am mai auzit nimic de el.

 

sa ne vedem cu bine la o bere fara alcool!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

am o mica problema la motorul prietenei, un sv650 din 2003. acum doua saptamani vitezometrul si-a dat duhul, eram cu ochii pe el si il vedeam scazand constant pana la 0 (aveam cam 110 km/h :rolleyes: ). bineinteles ca nici kilometrajul nu mai functioneaza. a mai avut o tentativa de resurectie, dar a functionat doar cateva minute. am verificat senzorul de la roata si e in regula, in schimb cand invart roata fata invers incepe sa indice viteza (cu un minus in fata :unsure: )

are cineva idee ce ar putea fi?

apreciez orice ajutor

 

multzam...

 

elucidat! la o verificare mai atenta, senzorul a fost buba: toate patru aripioarele erau crapate, cand l-am scos afara s-au rupt complet. are cineva idee unde se poate comanda senzorul in cauza?

 

adica asta:

post-9792-0-59577100-1311251605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elucidat! la o verificare mai atenta, senzorul a fost buba: toate patru aripioarele erau crapate, cand l-am scos afara s-au rupt complet. are cineva idee unde se poate comanda senzorul in cauza?

 

 

Ia legatura cu Florin V de pe forum sar putea sa te ajute el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off...mor de dorul motorului si a Romaniei, si nu-s plecat nici de 2 saptamani... :sick: ...si deja m-am plictisit si de contrazis cu expertii de pe forum :crack:

Dati-mi idei de inlocuitor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/665429-ajutor-urgent-pentru-motopolitist-lovit-grav-in-constanta/

 

scuze de offtopic, m-am gandit ca sunt pe-aici oameni in masura sa ajute.

:bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu merge din bord? nimic?

 

 

Merg luminile, dar nu merg ceasurile! Scuze de intarziere!

In rest moto merge superrrrr! Mai ales pentru incepatori o recomand cu mare drag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat guma pe fata si piciorusele senzorului de viteza s-au ruptpow.gif - indica 0 km/h cu oricat as merge.

Am vazut ca mai avea cineva problema asta si s-a rezolvat. Stie cineva unde pot sa gasesc asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc ! 200 lei tot sistemul. Nou la suzuki este 550 lei

 

 

garaj010.jpg

garaj009.jpg

 

Am schimbat guma pe fata si piciorusele senzorului de viteza s-au ruptpow.gif - indica 0 km/h cu oricat as merge.

Am vazut ca mai avea cineva problema asta si s-a rezolvat. Stie cineva unde pot sa gasesc asa ceva?

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. Bine si asa dar sistemul meu e functional, mie practic imi trebuie numai plasticul ala care vine pe janta. Nu putem sa facem cumva, sau trebuie neaparat sa cumpar tot?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles. Bine si asa dar sistemul meu e functional, mie practic imi trebuie numai plasticul ala care vine pe janta. Nu putem sa facem cumva, sau trebuie neaparat sa cumpar tot?

ideea in sine era de "rozeta". (este o piesa magnetica aia)daca doresti ti-o si pot monta in aceasi bani.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...