Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ar vrea cineva sa vina la munte, mare sau in Moldova de miercuri incolo, sau in weekend?

 

Si...noul model adventure de la Suzuki :P expus la lacul Vidra.

 

post-12539-0-10211300-1341846436_thumb.jpg

 

post-12539-0-01505200-1341846437_thumb.jpg

 

Cred ca m-au ajuns injuraturile lui Paul de anul trecut, ca s-au luat cainii dupa mine, unul m-a si prins de pantaloni, si intr-un final am ajuns sa cobor pe o albie de torent (asa ajunsese drumul sa fie) si sa trec prin santuri adanci de jumate de metru. Era sa ma duc naibii in jos cu tot cu motor cand am prins pamant ud sub roti si tare greu am reusit sa revin pe "drum". Am reusit sa nu-l trantesc totusi, am dat doar cu "burta" pe jos la trecere prin santuri.

Si pana la urma, desi nu l-am trantit in mers, se pare ca a simtit totusi chemarea pamantului cand am facut o pauza sa imi trag sufletul si nu am fost atent la pusul pe cric. Noroc ca a picat pe iarba , si in afara de o prindere de semnalizare usor sifonata si o casca plina de noroi (a inceput sa se rostogoleasca la vale prin noroaie) nu s-a intamplat nimic.

 

PS: pozele le-am facut unde drumul era inca "bun".

 

Haha,macar n-ai prins padure cu noroi :)

Nu cred ca erau de la mine injuraturile , ca la 6 luni se prescriu :crack:

Vezi ca vin pe la Sibiu la raliu(19-21 iulie) poate ne vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha,macar n-ai prins padure cu noroi :)

Nu cred ca erau de la mine injuraturile , ca la 6 luni se prescriu :crack:

Vezi ca vin pe la Sibiu la raliu(19-21 iulie) poate ne vedem.

 

Da un tilifon cand ajungi prin zona. Daca ai nevoie de cazare poti sta la mine, sau iti pot recomanda o pensiune ieftina, buna si in centru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da un tilifon cand ajungi prin zona. Daca ai nevoie de cazare poti sta la mine, sau iti pot recomanda o pensiune ieftina, buna si in centru.

 

Am vrut sa-ti dau un mesaj privat , dar nu mere :

"The following errors were found

The member Tija cannot receive any new messages

 

This personal message has not been sent"

 

Sa-mi dai nr de tel sa te sun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e al lui Gabi - @svgobi, ala e hard-enduro.

Eu ma gandesc doar la o furca ceva mai potrivita si niste cauciucuri pentru soft enduro. La o adica si cu cele de strada supravietuiesc, asa ca n-am nevoie chiar de cramponate. Eh, dar vom vedea, toate la timpul lor. Poate probez un 950adv, imi place, iau unu de-ala si nu mai modific nimic. Sau poate nu imi place si raman la SV. Om vedea. Pana una alta, vine cineva pe undeva, macar in weekend?

 

Blasfemie,cum? sa schimbi la SV ceva? dar de ce nu iti iei enduro direct? asa cum imi recomandau mie 'baetii' de aicii, sa-mi iau gsxr direct, ce sa tot umblu la furca...:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa-ti dau un mesaj privat , dar nu mere :

"The following errors were found

The member Tija cannot receive any new messages

 

This personal message has not been sent"

 

Sa-mi dai nr de tel sa te sun.

 

Ti-am dat mesaj. Intre timp am golit si inboxul si pot sa primesc si eu mesaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Mi se pare acum ca am suspenisa pe fata cam moale.

Voi ce vascozitate folositi la uleiul de furca? 15w / 20w?

Cu ce ulei vine din fabrica?

Cred ca am vreo 95 de kg cu echipemant (daca nu mai mult).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Knobbiesfitcheck1.jpg

 

Ceva de genul m-ar tenta si pe mine. Aveti idee cam cat ar costa?

 

Eu mi-am schimbat anul trecut roata spate cu una de gsxr si m-a costat in jur de 1200 ron cu tot cu manopera, bucse la strung, roata noua. Pe langa asta mai pui kit de lant nou ca cel vechi e clar ca nu se pupa deci inca vreo 500ron. Deci pui asta pt spate plus fata unde mai trebuie scos un etrier deci sunt ceva adaptari in plus fata de spate. Realistic cred ca undeva in jur de 3000 - 3500ron numai rotile fara gume.

 

Arata bine dar daca te gandesti la beneficiile reale iti dai seama ca nu merita. Pe autostrada, curbe, viteza, e clar ca nu poti ca inainte, pt un cross sau hard enduro e prea grea plus ca nu are suspensiile adecvate deci te zguduie ca toti dracii. Maxim un soft enduro pe niste drumuri forestiere si cam atat.

Editat de Pride
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am mers niciodata racing si nici nu ma tenteaza...

 

Acuma m-ar interesa o motocicleta gen transalp/africa twin, dar mi se par lenese, la fel de grele, etc. Vstromu' de 1000, varadero, KTM 950 adv, etc sunt mult mai scumpe decat mi-as putea permite si sunt prea soft enduro :D.

 

Am fost pe drumuri cel putin la fel de accidentate ca si Tija, si pe noroi, si uscat, etc. E chinuiala prea mare (mai ales ca eu am S-ul si pozitia nu e pentru enduro) si as vrea ceva mai adecvat.

Alea hard enduro e chinuiala sa faci drumuri mai lungi, ca sa ajungi la locul de endureala, alea soft enduro fie sunt prea lenese, sau prea soft. Si aia din imagine mi s-ar parea potrivita pentru ce as vrea eu.

 

Aveti alte sugestii? Sunt alte modele mai potrivite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia in considerare Super Tenere de 750. Modelele vechi sunt mai grele decat cele noi dar am vazut la un amic cum se comporta unul din '95' si pot sa spun ca are o acceleratie cel putin la fel de rapida ca 650s-ul meu pe injectie. E cu totul alta motoreta, garda de la sol mare, cursa lunga la suspensii, e facuta special pt teren accidentat dar te duce si pana acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ST e grea ca dracu,motorul e ok pe asfalt,trage bine,dar ciclistica si cauciucurile de regula nu permit distractie prea mare

in off road e limitata de greutatea mare

in general dual sporturile astea nu fac nimic prea grozav,sunt un fel de bere fara alcool,mergi pe asfalt cumva cumva(de fapt cele bicilindrice gen Africa Twin,Varadero,Tdm,Super Tenere, Transalp merg ok la un touring linistit, dar fac fata super pe drumuri asfaltate prost,ca in Romania),iar pe camp le rupi daca fortezi nota si nici nu te distrezi,te chinui sa le tii pe 2 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care va bagati maine dimineata la un Rucar-Bran ? :D Cica l-au asfaltat si este bamboocha acum. Traseul ar fi cam asta http://distanta.ro/#LtrT8slj

Plecat pe la un 8-9, mers lejer, asa de vara, ca inca nu mi-a sosit noul ambreiaj :)

 

 

Si ne-am duuuuus :D

post-40715-0-64374000-1342336558_thumb.jpg

post-40715-0-29003800-1342336559_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s'a pus travers o chestie da' nu vreau sa fac experimente ..asa ca va intreb poate stiti voi.

SV 650S 1gen se poate "invarti" pe cric ? (Am vazut o gagica cum intoarce pe cric un CB500 si un alt tovaras un R1)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica a talpii cricului :rolleyes: ...nu e greu, dar e incomod de manevrat

 

No ca repede o trebuit sa adaugi ceva :)) ..apoi greu e ca trebuie sa sustii o parte din greutate ca nu o poti duce toata pe cric si in acelasi timp sa intorci motorul datorita acelei prelungiri...sper ca s-a inteles :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...