Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

E din 2007, asa am vrut sa fie anul asta pentru ca am inteles ca inghite mai putina benzina datorita celor doua bujii pe cilindru. 22.000 km, pe langa ce e in poze o sa vina si cu accesoriile originale. Gumele is cica la 50% si din 2011 dar sper sa ma tina un sezon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E din 2007, asa am vrut sa fie anul asta pentru ca am inteles ca inghite mai putina benzina datorita celor doua bujii pe cilindru. 22.000 km, pe langa ce e in poze o sa vina si cu accesoriile originale. Gumele is cica la 50% si din 2011 dar sper sa ma tina un sezon.

 

Felicitari

Arata criminal

 

Astept sa-l vad 'live' in primavara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii, am o intrebare si as vrea pareri cat se poate de obiective. La o prima vedere, care ar fi pretul aproape de adevar pentru SV-ul din anunt? Este al meu. L-am cumparat din Germania in 2010, februarie parca, avea atunci in bord 12000 km. Bine, ma gandesc ca oricum nu erau reali, dar arata moto foarte foarte bine. De atunci am facut eu inca aprox. 15000 km cu ea. Toate schimburile au fost facute la timp, cum este si normal, poate chiar mai des decat trebuie. Un schimb de ulei la max. 5000 km. In iarna trecuta i-am facut cateva modificari, cum ar fi:

1. am taiat suportul de numar (care era stock) si l-am facut sa arate ca in imaginile din anunt.

2. inlocuit semnalizari fata spate

3. inlocuit rulmenti roata spate

4. inlocuit placute de frana spate + lichid frana

5. vopsit total pentru ca avea cateva zgarieturi si toata codita era galbena, pe cand acum este doar o parte din ea, restul neagra. vopsitul a fost facut la un service autorizat, in cuptor etc...

6. inlocuti bujii.

Kit-ul de lant mai duce mult si bine. Motorul merge foarte bine.

 

Treaba e ca nu se vinde si ma gandesc ca pretul este cam mare, dar care ar fi pretul corect?

 

Multumesc.

 

 

aici e adresa anuntului...http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-suzuki-sv650s-din-1999-491960.html

Editat de alin_zbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are consumabilele schimbate (bujii,ulei,filtru ulei, placute frane), cauciucuri ok, kitu de lant zici ca inca mai duce mult, discurile de frana la fel,sa mai aiba mult....si daca n are nici un defect mecanic. nu vad de ce ar fi mare pretu.......

 

la cat ar trebui sa

 

depinde de ce il dai, vrei sa-ti iei altceva? sau ai nevoie doar de bani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Vvreau sa il dau pentru ca as vrea sa imi iau altceva, SV-ul fiind primul meu motor. Am dat de o oferta foarte buna si as vrea sa profit de ea.

 

Nu stiu de ce te-ai plictisi atat de tare de SV..... vrei ceva mai nou? mai puternic? mai puternic inseamna si alte riscuri,alt stil de mers, consum mai mare etc...

 

ce vrei sa-ti iei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai as vrea Honda f4i sport. Oricum, nu e chiar asa graba. Daca intr-o saptamana nu reusesc sa vand SV-ul nu il voi mai vinde anul acesta.

 

 

Ba sunteti nebuni :))))

 

Mai e unu Razvan pe aici care-si vinde SV 650 S din 2007 parca, pt ca vrea F4i Sport.........WTF !!!!!

 

Sper sincer ca ai mers pe F4i ca sa stii ce dai si ce obtii.....

 

 

A innebunit lumea :)))))

 

Auzi, f4i sport :))....... :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da dar oricum pierzi la vanzarea SV ului, ca sa nu mai zic de banii care-i dai in PLUS pt o motocicleta din aceeasi ani cam...

F4i e o idee mai puternica decat SV ul,dar e alta mancare, alt caracter... SV ul este FUN, F4i ul nu prea. Face totul cursiv......

Just my 2c...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca primesc argumentele pe care pana la urma mi le-as fi dorit: sa ma faca sa nu cedez in fata tentatiei. :) Probabil ca am sa raman la SV..



Asa for fun, cand mi-am luat primul sv, am dat la schimb un F4i :D

fooooarte tare frate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu-s ala de zice Adrian :) Ca experienta, merita incercarea. Eu ies bine la bani in targul asta, dar clar SVul se vinde prost, Honda e scumpa pt anii ei. Bafta in alegeri!

Daca al tau era N acum era la mine :)

 

Si-a facut cineva de pe-aici stander spate pentru SV? Vreau sa-mi fac si eu unul dar am nevoie de niste dimensiuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am putut sa-i fac poza azi ca m-a lasat bateria la aparat iar telefonul nu prea are camera :).

 

Am notat dimensiunile, ca idee, unde e punctul alb de sus e o gaura in care intra un surub ce se infileteaza in bascula (de la surub e si masurata inaltimea).

 

post-40351-0-14884900-1358350745_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma grabesc, astept pana maine. Multumesc.

Stand....am copiat modelul de pe svrider.com. Avantajul ca se comporta asemeni unui cric central, poti lucra la ambele roti, iar pt iarna e suspendat si de fata si de spate ( spatele are doar un punct de contact-fara greutate mare ). Cote gasesti pe site-ul svrider.

 

Cineva zicea ca vroia N , acela fiind motivul pt care nu a cumparat S. Si asta a fost tot S....era mai ieftin, si sincer prefer N....asa ca s-a facut dupa gustul meu.

Completare...pt gustul meu : roata lata pt cauciuc de 180 si etrier Brembo pozitionat pe bascula - am scapat de tirantul ala mare..... pana da caldura mai urmeaza cate ceva..... inclusiv alarma... urmare a furtului din toamna . Apropo....hotul a fost prins, judecat....2 ani si 6 luni..... cu suspendare :( .

Altcineva se plangea ca nu poate vinde un SV..... "stiu cum e ! " ...am vrut si eu sa dau unul in vara.... am tot scazut pretul, iar la tel primeam ori masini, ori combinatii cu alte motoare + diferente ! piata e sub pretul real - nu sunt bani, parerea mea..... sunt 2 SV in familie , ala negru nu se mai vinde.

post-15613-0-35126800-1358360182_thumb.jpg

post-15613-0-45685200-1358360290_thumb.jpg

post-15613-0-06073900-1358360356_thumb.jpg

post-15613-0-07541500-1358360426_thumb.jpg

post-15613-0-70013800-1358361219_thumb.jpg

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am primit poze noi cu motorul, stie cineva ce toba este pe el?

Pare a fi un MIVV

HONDA_CRF_250_08.jpg

Intrebare de baraj - farurile de la S 2nd gen au si reglaj orizontal sau doar vertical ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am primit poze noi cu motorul, stie cineva ce toba este pe el?

 

culmea,acu o luna am vazut o toba f asemanatoare,tot un MIVV pe un RSV, pe forumul APRILIA.

 

 

arata demential SV ul tau...........superb............

post-66203-0-78718600-1358457238_thumb.jpg

Editat de Adrian B
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa pare sa fie MIVV doar ca fara sticker, e faina tare dar am "aruncat" inca 500 de euro peste ce-mi propusesem eu... Crede-ma ca abia astept sa ma urca pe ea numa' ca nu stiu cand am s-o vad. Probabil saptamana viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cali_cz: daca nu e cu deranj, ne poti enumera modificarile pe care le-ai adus atat la SV ul galben cat si la ala negru?

 

Cred ca esti printre primii si putinii pe care-i vad pe topicu asta care chiar au modificat ceva la motocicleta, in afara de ghidoane si o finala:)

Respect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...