Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Tarcurile unde se arunca gunoiul sunt puse aprope de strazile principale ,nu undeva mai in dos(scuza-ti expresia) si multi locatari lasa portile deschise si pe vijelia aceea un sac nu tocmai mic mi-a intrat in roata fata . Piesele astept sa vina, radiatorul astazi l-am luat de la reparat,dar cel mai rau ma oftic de rezervor ca abia o vopsisem .

 

O intrebare ,maine trebuie sa bag antigelul ,cat intra si cum fac aerisirea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare posesori de sv-uri azi am vrut sa imi achizitionez si eu un sv650s din 2000 am fost l-am vizionat toate bune per" ansamblu in schimb tind sa cred ca are un zgomot aparte bataia la cilindrul din spate din asculate nu pare distributie ca e mai mult ca si o bataia decat un zornait .. are cumva particularitati sv la cilindrul din spate gen distributie ambielaj poate sa fie o bataie de bolt sau ambielaj jos ...?? si am obs ca la relatiu are ceva mici reteuri dar mai mult pufaitori pe toba nu pocnituri doar pufaituri ..mentionez ca are toba stock .. m-am uitat sa vad daca merg ambele pistoane si merg tevile is incinse am2 .. nici carbuatia nu pare ok ca pe la 3000 mai ramane agatata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la ce ar trebuie sa fiu atent la cumpararea unui SV 650n , in afara de intinzatorul de lant distributie care ar mai fi boala lor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Montata pe mobra :P

S-ar putea sa ii schimb oglinzile cu unele mai secsi. Dac ma apuc de asta, te servesc cu placere :)

pai si cam cand vrei sa faci treaba asta? ca daca o faci la toamna nu ma ajuti cu nimic. daca o faci saptamana viitoare, voi fi foarte fericita!!! :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Careva pe Litoral, in acest weekend, care sper sa nu fie la fel de londonez ca pana acum ci mai degraba mirific, la intrunirea celor de la Sea Wolves? Daca da, si vedeti pe unu chiel cu un SV albastru (naked of course), apropiati-va cu incredere si bem o bere, povestind despre SVuri :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si cam cand vrei sa faci treaba asta? ca daca o faci la toamna nu ma ajuti cu nimic. daca o faci saptamana viitoare, voi fi foarte fericita!!! :))))

Saptamana trecuta nu prea sunt sanse, ca nici nu le-am comandat inca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Careva pe Litoral, in acest weekend, care sper sa nu fie la fel de londonez ca pana acum ci mai degraba mirific, la intrunirea celor de la Sea Wolves? Daca da, si vedeti pe unu chiel cu un SV albastru (naked of course), apropiati-va cu incredere si bem o bere, povestind despre SVuri :P

Daca te vad sambata pe acolo fac eu cinste cu o bere :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Got a problem x.x, de vreo 2 saptamani a inceput sa imi sune lantul de distributie, inainte se auzea dar foarte incet si rareori, acum e aproape permanent si mai amplificat, se aude intre 2500 si 3500, rareori dispare. Am fost la mecanic, toata treaba ma costa 250-300 euro x.x. Alte metode mai ieftine sa il fac sa dispara nu sunt? Plus ca nu as pierde nu stiu cata vreme cu el prin service daca e sa il fac acum, vreau sa savurez de sezon :D.Mecanicul a spus ca ma pot circula cu el si asa dar parca nu ma lasa sufletul sa il "chinui" :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur ca lantul e de vina ? Am eu 2 lanturi second... la momentul dezmembrarii nu faceau "galagie". provenienta SV 650 /2001 aprox.65.000km

Intinzatorul isi face treaba?

Daca lantul e intins peste limita la care "lucreaza intinzatorul" am o solutie, adica am 2 intinzatoare cu surub si contrapiulita . Mecanicul va sti sa intinda lantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Astazi in timp ce mergeam cu motocicleta (SV650s K2), la un moment dat ceasurile de pe bord au inceput sa o ia razna, nu doar kilometrajul ci si turometrul. A facut asta de vreo 2 ori la intervale de timp relativ mari (cam o jumatate de ora). Cand am ajuns acasa sa parchez a mai facut odata acelasi lucru si in plus sa resetat tot bordul (si afisajul electronic) ca si cum as fi pus contactul prima data (motocicleta mergea, tocmai ce ajunsesem in fata blocului). A mai patit cineva asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au luat-o razna in sensul ca au inceput sa urce si sa coboare fara ca eu sa accelerez sau sa decelerez. De fiecare data au facut asta doar de doua ori nu a persistat problema, doar ca s-a repetat cum am descris mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum a spus si colegul, poate fi de la baterie sau sistemul de incarcare, sau de la un contact slab.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, a facut cineva un sistem de crash-cage pe un sv650 N din 2000?(sau pe modelul cu cadru tubular). Daca da, ma poate indruma cu cateva poze si detalii? Si 2, se poate considera ca sunet normal de funtionare un tacanit usor in relanti? (am avut Bandit 600 inainte iar tacanelite in relanti erau cat de cat normale...) Multumesc.

Editat de sorin_ush
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Astazi in timp ce mergeam cu motocicleta (SV650s K2), la un moment dat ceasurile de pe bord au inceput sa o ia razna, nu doar kilometrajul ci si turometrul. A facut asta de vreo 2 ori la intervale de timp relativ mari (cam o jumatate de ora). Cand am ajuns acasa sa parchez a mai facut odata acelasi lucru si in plus sa resetat tot bordul (si afisajul electronic) ca si cum as fi pus contactul prima data (motocicleta mergea, tocmai ce ajunsesem in fata blocului). A mai patit cineva asa ceva?

Salut! Dupa simptome, sigur e acelasi lucru cu ce am patit eu. Pe placa de bord sunt 3 lipituri care de la vibratii se dezlipesc si nu mai fac contact bine. Si eu am fost la service (chiar la o reprezentanta Suzuki) si degeaba. Cauta pe acest topic un post al userului @mkl si acolo explica detaliat si cu poze atat cauza cat si procedura de rezolvare. Apoi mergi la un electronist bun si ti le lipeste la loc. Job done and then enjoy the ride!

P.S. Asta ca sa nu mai cauti cat am cautat eu ca sa ajung sa fac cele de mai sus si sa se rezolve treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...