Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

montezi o priza de 12V - direct pe baterie sau daca nu pe un releul de 12v ca sa o poti inchide cand iei contactul. Exista variante de prize care vin cu prindere pe ghidon. Yo mi-am pus priza pe o prindere a motorului, intre cele 2 pistoane. daca te intereseaza iti trimit mai tarziu o poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

montezi o priza de 12V - direct pe baterie sau daca nu pe un releul de 12v ca sa o poti inchide cand iei contactul. Exista variante de prize care vin cu prindere pe ghidon. Yo mi-am pus priza pe o prindere a motorului, intre cele 2 pistoane. daca te intereseaza iti trimit mai tarziu o poza.

da, ar merge o poza :)

eu am N...

Editat de adiandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Colegii un suport de telefon pentru mobra mea , care nu are ghidon ?! Nu am gasit altfel de suport si nu stiu de unde sa imi iau .

Merci !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este in auchan cu 30 lei suport de pabriz care se poate desface de pe brat, iei banda dublu adeziva Bison si ala e :).

Vezi sa nu faci ca Garcya, pusese filmare pe FB cum i-a sarit aifonu', desi avea suport mai ok decat asta cu brate care se strang :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite de aici am yo suportul ptr S3, este full waterproof si shockproof - testat din nefericire pe propria piele/tabla cand un (cuvant urat) a hotărât, anu trecut in octombrie sa traga brusc dreapta de volan, yo fiind in dreptul lui pe banda I.

Au si pentru alte modele, cu diferite tipuri de prinderi + încărcătoare. Pret ok si trimit fara probleme in Ro.

 

http://www.ultimate-mobiles.co.uk/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

panica! aseara am completat uleiul, am ajuns pana aproape de F.. autostrada cu 2 reprize scurte de "schimbat prefixul".

Cand ajuns acasa, cauciucul spate improscat cu ulei pe partea dreapta, cricul avea si el ulei care se scurgea de pe el. Ulei am vazut undeva in partea din spate jos, pe la amortizor. Nivelul in hublou e ca in Pitesti unde am facut completarea.

 

am verificat busonul, bidonul de ulei de sub sa, capacele de la ambreiaj/baie si nu am gasit ulei. Ulei multicel in schimb dedesubt in partea din spate.

 

Posibil sa fi "busit" amortizoru?(e pe ulei?)... sau mai rau imi face pipi cutia? ceea ce sper sa nu se prea intample... mecanic abia cand ma intorc din concediu si parca nu mai dorm bine noaptea :oilleak:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

panica! aseara am completat uleiul, am ajuns pana aproape de F.. autostrada cu 2 reprize scurte de "schimbat prefixul".

Cand ajuns acasa, cauciucul spate improscat cu ulei pe partea dreapta, cricul avea si el ulei care se scurgea de pe el. Ulei am vazut undeva in partea din spate jos, pe la amortizor. Nivelul in hublou e ca in Pitesti unde am facut completarea.

 

am verificat busonul, bidonul de ulei de sub sa, capacele de la ambreiaj/baie si nu am gasit ulei. Ulei multicel in schimb dedesubt in partea din spate.

 

Posibil sa fi "busit" amortizoru?(e pe ulei?)... sau mai rau imi face pipi cutia? ceea ce sper sa nu se prea intample... mecanic abia cand ma intorc din concediu si parca nu mai dorm bine noaptea :oilleak:

Eu am pățit treaba asta de mergeam cu uleiul taras și a fost de la întinzător de lanț de distribuție de la cilindrul spate, se slăbise un șurub nu știu cum naiba dar s-a slăbit, l-am strans și gata am remediat problema.Ia de verifica, este o poziție cam incomoda dar iți faci loc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna pista asta, merci. Se aude putin distributia deci nu ar fi exclus sa fie o smecherie de genul asta :) mai scriau baietii pe svrider/sv650.org ca se poate sa fie de la garnitura bontului care apasa discurile de ambreiaj sau tot de undeva din zona pinionului.

 

Vreau sa plec cu mobra in Grecia in Aug/Sept si chestia asta m'a speriat putin, ca nu prea am chef de probleme de genul pe drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a schimbat cineva franale fata?unde a gasit adaptoare pentru etrierii cu 4 pistonase?multumesc

http://www.svracingparts.com/store/#!/~/category/id=484220&offset=0&sort=normal

acolo gasesti adaptoare pt cele doua tipuri de etrieri - nissin sau tokico.

gasesti si ce fel de etrieri ai nevoie - model si an in descriere.

trimit si in ro.

 

PS - parca am mai postat o data linkul asta cu aceeasi discutie acum de curand si nu le gasesc la o cautare rapida. le-a sters cineva pentru ca am incalcat eu niste reguli?

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sarut mana ptr doamne, domnisore

salut restu

in sfarsit x2
1
am primit acordul adminului si am devenit membru

2

am achizitionat recent acest sv, motor nou, permis nou.

am ajuns cu cititul pe la pagina 80, dar daca primesc joi numaru, nu cred ca o sa mai am timp de citit. pacat. invata multe omu pe aici

juheeeee..... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde gasesc un bord pentru suzuki sv650 N 99/02 ?

acesta:

post-77481-0-34738900-1404252733_thumb.jpg

 

Orce ajutor e binevenit (ca greu mai e "piesa" asta de gasit)

 

Multumesc!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...