Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Salutare, stie cine sa imi spuna daca e nevoie sa tai toba originala pentru a o inlocui cu una sport? Motorul e un SV 650 S din 98. In alta ordine de idei, ar trebui sa am omologare pentru toba sport pentru a nu avea probleme cu militia? Va multumesc si astept sfaturi de la voi. Unde gasesc o toba sport pt sv-ul meu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare, stie cine sa imi spuna daca e nevoie sa tai toba originala pentru a o inlocui cu una sport? Motorul e un SV 650 S din 98. In alta ordine de idei, ar trebui sa am omologare pentru toba sport pentru a nu avea probleme cu militia? Va multumesc si astept sfaturi de la voi. Unde gasesc o toba sport pt sv-ul meu?

 

da, este nevoie sa tai galeria pentru a mufa noua toba. de omologat...din ce stiu eu nu ti-o omologheaza nici dracu. nu stiu cum sta treaba cu evacuarile cumparate din magazin cu acte si cu tot ce trebuie. eu am un vick exhaust si la itp, ultima oara, m-au intrebat de sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare ...

 

Am acum pe 1000-le asta furca si etrieri cu 4 pistonase de gsxr 600 (2001-2003)... dar am ocazia sa iau o furca de de k6 1000 USD + etrieri de R6.

 

Intrebare este, merita upgrade-ul? o fi diferenta semnificativa intre ele?

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca de la cer la pamant nu o sa fie diff fata de gsxr600, dar o sa fie clar o diferenta. Cat despre etrieri, cei de r6/r1 sunt cam cei mai buni etrieri care exista pe o motocicleta nowadays

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am niste intrebari pt cei care si-au montat ghidon de naked pe varianta S, prima generatie:

 

- ce ghidoane si adaptoare ati folosit?

- cum v-ati descurcat cu parbrizul? eu la o prima masuratoare (nu am cumparat inca piesele) constat ca s-ar cam lovi de marginle parbrizului la virare

- am conducte de frana de la naked, este nevoie si de alte cabluri de ambreiaj si acceleratie sau dupa repozitionare se gaseste lungimea necesara?

 

Multumesc pentru informatii.

Editat de Gnraloo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta topicul cu motocicleta mea și ai acolo poze cu ce am folosit. Ai nevoie și de cablul de ambreiaj de naked și trebuie polizat un pic din parbriz. Vezi în poze la mine cat. Ți-aș da link dar scriu de pe telefon și mi-e greu sa caut acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta topicul cu motocicleta mea și ai acolo poze cu ce am folosit. Ai nevoie și de cablul de ambreiaj de naked și trebuie polizat un pic din parbriz. Vezi în poze la mine cat. Ți-aș da link dar scriu de pe telefon și mi-e greu sa caut acum

Ai schimbat si cablurile de acceleratie si de soc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te au intrebat de sanatate? Si cum ti au iesit analizele?

 

Pot sa ghicesc? ....

Ficatul putin marit :P

 

In alta ordine de idei...am bagat SV-ul la doctor. Primeste rectifcare la chiulase, segmenti si simeringuri de supape noi, curatare de rugina...si om mai vedea ce :banana:

Vreau sa mai tin motorul asta mult si bine. Desi in ultima vreme m-am dat chiar putin si rar cu el, e un motor de suflet pentru mine si nu vrem sa ne despartim :)

» Post actualizat in 17 Oct 2014 12:10

Remarcabil ca nu multe motoare reusesc in general sa intre la suflet, mai ales japonezele. Asta micu' are totusi ceva. Un fel de spirit de wolverine sau de nemuritorul in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce baterie recomandati pt un sv650sa ?

 

10amperi, 12 sau 14?

nu mai gasesc niciun anunt cu baterii de vanzare pe forum...

» Post actualizat in 20 Oct 2014 21:01

 

 

ce baterie recomandati pt un sv650sa ?

12 amperi este suficient

10amperi, 12 sau 14?

nu mai gasesc niciun anunt cu baterii de vanzare pe forum...

» Post actualizat in 20 Oct 2014 21:03

Sacal , 12 amperi este suficient .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesti in buc.baterii.cauti o marca anume?

 

eu de aici am luat,si am luat asta:

http://www.motovip.ro/produse/YT12A-BS%20%E2%80%93%20Acumulator%20moto%20AGM%20cu%20pachet%20acid%20Landport_8657.htm

 

sunt multumit pana acum.sa vdm in primavara

Editat de SheriffC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesant!

ii sun sa vad daca nu ma pot duce eu dupa ea, sa nu mai stau dupa transportul lor

eu am facut comanda-rezervarea pe net, si m am intalnit cu el dupa amiaza,parca in aceeasi zi.

pt garantia de 2 ani,trebuie sa ma duc la verificare cu ea o data la 6 luni.la inceput de sezon si la sfarsit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Cine are de vanzare niste carene laterale pt sv650s din 2005? Sau daca stiti ce vanzator e ok de pe ebay. Acolo am gasit doar kit.ul complet si nu prea am ce face cu el, imi trebuie doar cele laterale.

Merci ;)

ia legatura cu

GoodKat

parca el avea carenele laterale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am facut comanda-rezervarea pe net, si m am intalnit cu el dupa amiaza,parca in aceeasi zi.

pt garantia de 2 ani,trebuie sa ma duc la verificare cu ea o data la 6 luni.la inceput de sezon si la sfarsit.

am vorbit acum cu omul. daca o are vine dupa amiaza.

thx sherif!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...