Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Salut. Eu am 1,75 si ajung la limita, dar stau cu fundul la capatul seii. Daca stai mai spre rezervor, cred ca e ok si pentru tine. Cel mai bine ar fi sa te urci pe una sa vezi exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, sunt total nou in de-ale motoarelor, am luat carnetul acum o saptamana, deci nu dati tare daca zic prostii :).

 

Am nevoie de un sfat. Dupa ce am intrebat stanga dreapta, m-am cam decis sa iau un sv 650 s din 2000 ca primul motor. Avand in vedere ca il iau din Cluj si mi-l trimit in Bucuresti, e cineva care ma poate ajuta azi-maine sa ma urc pe unul, sau macar spuneti-mi dc la cei 168 cm ai mei se ajunge bine jos? Din ce m-am uitat pe specs samd, ar fi Ok, dar mai vroiam o confirmare, eventual de la cineva care are si care e apropiat ca inaltime.

 

ms.

 

Asfalt uscat!!

 

Vrei sa iei de la Sermoto? Pe nevazute si trimis prin curier? Vezi ca au mai luat cativa niste tepe dureroase, in acelasi stil.

Fratilor, sunt banii vostri, nu va bateti joc de ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate va mai aduceti aminte de mine acu 3..4 pagini ma plangeam ca am un SV650N proaspat achizitionat si accidentat. dupa 2 luni si o sesizare la ASF asirom-ul a platiti, poate ca suma nu e tocmai corecta (au mai micsorato pe cat posibi;), dar este mai mult decat pretul platiti pe motor deci e ok.
Asadar gratie colegului de forum Loopu , am facut rost de un bord (versiunea S e drept). Daca va incurca prin casa, un schimbator de viteze, ceva semnalizari de N, un ghidon, un far ... dati de stire :D doar iarna e sezonul surubaritului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt eu omul potrivit pentru semighidoane :P mai degraba ma gandesc la o pozitie spre touring.

deocamdata fac reaserch sa vad care sunt dimensiunile standard ale ghidonului de N sa vad pe cycle-ergo cam ce si cum ar trebui sa modific :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei niste semighidoane aftermarket iti fac un pret bun pe ce am eu.

» Post actualizat in 04 Nov 2014 21:52

 

Cumpar acele umpluturi de inlocuiesc manerul de pasager si astupa golurile pentru capacul monopost.

» Post actualizat in 04 Nov 2014 21:53

 

Cumpar acele umpluturi de inlocuiesc manerul de pasager si astupa golurile pentru capacul monopost.

» Post actualizat in 04 Nov 2014 21:54

 

.

Si eu caut alea de foarte mult timp fara niciun rezultat... Si se pare ca singura solutie este sa luam capac monopost si alea vin in set...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-bey avea acum ceva timp. Pe mine nu ma deranjeaza ca tot montez maneru' ala de fiecare data cand iau pasager in afara orasului

Da, stiu, l-am gasit si eu acolo, dar acum vreau sa dau banii pe niste carene laterale, doar ca-mi stau pe creier cand vad gaurile alea. Eu manerul nu-l mai pun deloc pt ca am maner pasager pe rezervor ceea ce va recomand maxim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie celor care vor sa-si refaca etrierele si cauta kit de garnituri pentru SV1000!!!

 

Am vazut pe mai multe site-uri aceeasi eroare deci banuiesc ca a inceput de la distribuitori.

 

Kit-ul asta NU e compatibil cu SV1000:

http://www.performance-shop.ro/kit-reparatie-etrier-frana/3135-suzuki-gsx-r1000-03-04-sv1000-kit-reparatie-etrier-frana-tourmax.html

 

Kit-ul corect ar fi asta:

http://www.performance-shop.ro/kit-reparatie-etrier-frana/3134-suzuki-gsx-r-600-750-00-03-kit-reparatie-etrier-frana-tourmax.html

 

Cu alte cuvinte daca stau cu mobra desfacuta weekendul asta fac scandal :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din categoria reparatii de toamna:) imi poate spune cineva care sunt dimensiunile originale ale ghidonului de pe versiunea N din 2001 :)
si dintre cei cu experienta in modificat borduri, aveti imaginea de mai jos la o rezolutie mai buna ?


» Post actualizat in 10 Nov 2014 12:46

Din categoria reparatii de toamna:) imi poate spune cineva care sunt dimensiunile originale ale ghidonului de pe versiunea N din 2001 :)
si dintre cei cu experienta in modificat borduri, aveti imaginea de mai jos la o rezolutie mai buna ?
post-70261-0-84173600-1415623558_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat si asta ... :)

 

Deocamdata doar pe fata am trecut la 16t, cand schimb lantul trec si pe spate la 42. Nu e diferenta foarte mare dar se simte.

O sa se simta si mai bine cand pui si 42-ul ;)

Am avut si eu 16/42 pe a mea, dar cand am schimbat kitul am revenit la stock (mergeam mult in afara si ma avantaja mai mult sa se "intinda" la drum).

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, trebuie schimbat lantul pt 16/42.

Daca ai tobele stock, nu prea merita PC. Daca ai aftermarketuri atunci da, face o diferenta (in functie de cum il reglezi). Te cam scapa fix de zonele alea "flat" de care ziceai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-63866-0-24425700-1416218221_thumb.jpg
post-63866-0-12379800-1416218193_thumb.jpg

 

Salut,
Vand urmatoarele
Furca,juguri, discuri,etrieri,aripa,janta(Furca completa)
Furca este pe un Suzuki sv 650s 1999, nu a suferit nici un accident,este in perfecta stare de functionare.
Pret 280 euro.

Amortizor spate( pentru el nu am poze deocamdata,dar este cel stoc). Amortizorul este montat tot pe SV 650s 1999
Pret 180 lei.

Telefon: 0723031755 Cosmin

Oras: Bucuresti

Ii rog pe cei care nu sunt interesati sa nu polueze anuntul cu comentarii inutile,NU FAC SCHIMBURI

Editat de SheriffC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepe sa devina frustrant sa deschizi topicul crezand ca cineva are nevoie de un sfat sau vrei sa vezi ce si-a mai facut lumea la mobra si nu gasesti defapt decat zeci de postari cu vanzari...

 

Exista sectiuni specializate pentru vanzare si se gasesc -> aici <-.

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...