Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La mine din pacate se aprinde becul cand mai am juma' de rezervor, poate chiar mai mult si se mai stinge cand isi aminteste. De obicei cand ramane aprins mai am vreo 5 L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi.

Incerc sa fac de ceva vreme consumul dar mereu trec de 100 de km si nu-mi dau seama macar cand se intampla.

Asa ca m-am gandit la varianta de la plin la plin. Adica sa vad cat merg exact cu un plin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca tot in jur de 5 la suta.

Cand ma intreaba unii si le spun 5 la suta, mai sa ma bata. Adica majoritatea nu ma cred ca am consumul asta ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce e asa de necrezut 5%

 

Pentru ca 650 cm.

Prima intrebare, dupa cum e firesc, este "de cat e ?". Si imediat dupa ce alfa raspunsul urmeaza replica "aaa pai e mare, nu-i ca astea, scuterele astea. cat consuma ?". Cand aud 5% se uita stramb.

Am la munca un coleg cu maxiscuter si nici ala nu ma crede si vorba aia ... fiind in domeniu, cunoaste cat de cat notiunile elementare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca 650 cm.

Prima intrebare, dupa cum e firesc, este "de cat e ?". Si imediat dupa ce alfa raspunsul urmeaza replica "aaa pai e mare, nu-i ca astea, scuterele astea. cat consuma ?". Cand aud 5% se uita stramb.

Am la munca un coleg cu maxiscuter si nici ala nu ma crede si vorba aia ... fiind in domeniu, cunoaste cat de cat notiunile elementare.

Nu ma prind daca spui ca consumul de 5 este mare sau mic pt un 650 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam putine SVuri cu activitate pe-aici.. al meu asteapta uleiu' nou, prelata si vremea buna(FMM). Si ghinion ca prelata ajunge abia dupa ce trec ploile, pe vreo joi :crack:

 

Cat despre consum, 5% e consum mega mic la SV, daca iti ia asa in oras inseamna ca mergi mai linistit decat merg eu cu masina.. fiecare cu stilu' lui, iar discutia despre consum e probabil a 78'a pe topicu' asta hehe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mic. Asa cred unii, ca nu are cum sa consume doar atat ...

Eh, se poate si mai bine de atat :D (pe vreo 800-1000 km, inclusiv niste oras, v medie afara 120-130).

 

cons_med.jpg

 

Oricum, la consum sv-ul mi s-a parut unul dintre cele mai ok mobre in categoria sa (atat 650 cat si 1000).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. cat antigel intra la sv 650 2003+? am golit si rezervorul acela in care scrie F/L si apoi am bagat 850+250ml. in rezervorul acela din plastic transparent nu a urcat nimic.

sunt 2 clipuri https://www.youtube.com/watch?v=vNHqmGKqMdk

 

cat trebuie sa aiba in el de fapt? are aerisire automata sau trebuie s afac eu ceva special?

Editat de Marshal.RO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...