Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-am hotarat sa imi vand motorul. Daca este cineva interesat sau aveti un prieten care are un prieten...dati un semn! :) Negocierile incep de la 2000 euro si va depinde de momentul vanzarii. Anul asta trebuie sa ii fac itp in aprilie si service la furca, ulei si filtru...in rest motoreta este in mintile ei . Anunt nu am pus pe nicaieri, inca imi fac curaj :)

 

0734107290 Diana

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci Diana iti vinzi motorul? Ai altul in plan?


» Post actualizat in 05 Feb 2016 12:32

Reaparitia modelului Suzuki SV - ce va fi lansat la sfarsitul acestui an, sub model 2017 - confirma fiabilitatea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci Diana iti vinzi motorul? Ai altul in plan?

» Post actualizat in 05 Feb 2016 12:32

Reaparitia modelului Suzuki SV - ce va fi lansat la sfarsitul acestui an, sub model 2017 - confirma fiabilitatea lui.

 

da...vand motorul. nu am inca nimic in plan ...m-am convertit la biciclism!! intr-o buna zi voi reveni la moto dar pe coclauri, nu mai vreau pe strada. asta este si motivul vanzarii.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa schimb capetele de ghidon la un SV 650 S, model 2004. Aveti idee care e diametrul interior al semighidoanelor(cel in care trebuie sa intre capatul de ghidon)?

Deasemenea daca are cineva de vanzare, as vrea sa cumpar. Valabil numai pentru Bucuresti, azi si maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...vand motorul. nu am inca nimic in plan ...m-am convertit la biciclism!! intr-o buna zi voi reveni la moto dar pe coclauri, nu mai vreau pe strada. asta este si motivul vanzarii.

:cheers:

 

I feel you exactly.. am si eu zbuciumul asta interior de vreo 3 sezoane incoace :) ma tot trezesc gandindu'ma "dar eu cat timp mai sunt dispus sa ma expun in felu' asta?"

 

Good luck cu vanzarea, stiu ca tot timpu' ai avut motor ingrijit... si daca mai urmeaza unul la un moment dat, sa fie cu gumele intotdeauna pe asfalt!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I feel you exactly.. am si eu zbuciumul asta interior de vreo 3 sezoane incoace :) ma tot trezesc gandindu'ma "dar eu cat timp mai sunt dispus sa ma expun in felu' asta?"

 

Good luck cu vanzarea, stiu ca tot timpu' ai avut motor ingrijit... si daca mai urmeaza unul la un moment dat, sa fie cu gumele intotdeauna pe asfalt!

:cheers:

Multumesc! cumparator am deja, socant de repede as spune, un tip cu coloana vertebrala si cu tiglele pe casa ..daca imi iau buletinul de la politie vineri, sambata facem si actele iar de luni nebunia mea albastra va fi a altcuiva!

 

:alcy:

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lungimea e la fel,diferenta la amortizor e doar la prinderea de aripa


» Post actualizat in 25 Feb 2016 09:46

lungimea e la fel ca la prima generatie,diferenta la amortizor e doar la prinderea de aripa


» Post actualizat in 25 Feb 2016 09:46


» Post actualizat in 25 Feb 2016 09:46


» Post actualizat in 25 Feb 2016 10:34

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am si eu o intrebare legata de consumabile, am un SV650 2001, 12000km(par a fi reali dar cine stie).

L-am cumparat toamna trecuta, nu am apucat sa merg cu el decat pana la RAR si sunt si incepatar, e prima motocicleta.

Ce ar trebui sa schimb la reviza asta? ce ulei filtre imi recomandati si eventual de unde la pret bun.

 

Eventual daca e cineva din Iasi, puteti sa-mi sugerati si un mecanic bun!

 

Multumesc frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nRock

 

ma indoiesc ca cei 12000Km sunt reali la un motor din 2001, dar sincer nu conteaza, poate avea si 120000, daca a fost intretinut cum trebuie (al meu are 150000 :) ). Daca nu ai mai mers cu el din toamna trecuta si nici nu i-ai facut nimic de cand l-ai luat... schimba-i uleiul+filtrul de ulei si filtrul de aer. Verifica placutele de frana si schimba-i lichidul de frana. Verificare si schimbare de bujii. Baga benzina & take it slow - mai ales daca iesi acum pe vremea asta (in seara asta erau 5.5*C pe Valea Bogatii si ud pe anumite portiuni); SVul carburat te poate pune usor in cap daca esti un pic prea brutal cu acceleratia, dar si cu frana de motor. Cat despre marci, fiecare dupa buget, pe louis.de gasesti cam tot ce iti trebuie ptr SV la preturi destul de decente (uneori, mult sub pretul magazinelor de la noi) - bujii NGK CR8E (CR9EIX - daca vrei cu electrod de iridium), ulei 10w-40 Motul 5100, asta e ce am bagat yo in ea (pareri pro si contra gasesti 1000, alege ce iti poti permite, SVul cred ca la nevoie poate merge si cu ulei de floarea soarelui), placute de frana TRW.

Ah, da, am uitat un lucru deosebit de important VERIFICA cauciucurile, atat starea lor fizica ca si DOT (data fabricatiei) daca sunt uzate si/sau vechi schimba-le cu unele NOI nu second, unele allround bune sunt Michelin Pilot Road (1-2-3-4).

 

Succes si bine ai venit in randul SVistilor. E un motor foarte fain.

 

p.s. Mecanici in Iasi nu cunosc. nRock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Tocmai ce am cumparat un suzuki sv 650 si am o problema cu distributia de la cilindrul din fata , sunt in cautare de un mecanic bun.

Am inteles ca este un mecanic in bucuresti foarte bun care a reparat unui motociclist tot cu SV motorul , acesta avand probleme cu cuzinetii si vibrochenul , sunt din orasul Giurgiu ma numesc Razvan si ma pueti contacta la acest numar de telefon 0760 111 840.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...