Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

zenklawa pas, skr superbaics de pe maniu passs. Cesar face treaba buna dar e mega aglomerat, ar mai fi FlorinV din drumu taberei dar scumpel.

TNG e cam departe din cate stiu, dar mi-as lasa oricand mobra pe mainile lui. Incearca si userul stulewa, are garaj pe colentina parca si stie motorete ;)

 

Altii nu mai stiu sa recomand.. e destul de tricky in lumea moto daca ai altceva decat un schimb de ulei.. si la bani, si la talent/tzepe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a stricat ziua, daca e adevarat. la el ma duceam cu orice problema aveam la mobre <-- asa sunt eu, mai priceput

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

 

Are cineva furtune de frana invelite in otel? E diferenta mare intre furtunele stock si cele otelite? Se simte frana mai precisa? sau ramane tot elastica? Avand in vedere ca sunt relativ scumpe furtunele astea "racing" as vrea sa stiu daca merita investitia.

 

Frana asta pe fata nu mi-a placut niciodata la SV si totusi nu as vrea sa ma apuc sa schimb prea multe avand in vedere ca merg foarte putin cu moto.

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se simte diferenta, eu cand am schimbat furtunele de la cbr am zis ca-i alta motocicleta. am zis ca e un upgrade pe care il voi face la toate motocicletele care-mi vor trece prin mana :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, mersi de raspuns.

 

Am gasit pe ebay, 3 furtune (2 fata, unul spate), 400 de lei cu transport inclus, produse de Cobra, care chipurile ar lucra sub licenta HEL, care chipurile ar fi o firma cunoscuta. Pareri? Stie cineva ceva mai ieftin?

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu intreb ca sa imi fac o parere. Nu stiu daca 400 de scump sau ieftin pentru furtunele astea. Nu ma dau pe circuit ca sa am nevoie de cine stie ce performante. Asa ca intreb ca sa imi fac o idee.

 

Inteleg ca e un pret ok, sau poate chiar mic pentru 3 furtune.

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai mersi :crack: S-a retras Patrick cica (si nici de piese nu mai stiu daca se ocupa pt ca siteul intradevar nu mai e)... oricum mai am de rezolvat un cablu trimis gresit, se pare ca am fost amandoi bezmetici :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, parca 320 era setul pt fata, 230 pt spate. preturile sunt aproximative. asa ca 400 lei pt fata+spate e vis :)

LE: pe site-ul userului mexycanu, am gasit asa: http://motorush.ro/piese-si-accesorii-moto/piese-moto/frane/kit-de-conducte-de-frana-cu-insertie-metalica

deci 190 spate, 353 fata :) (pt sv1000, dar am verificat si pt 650 sunt aceleasi preturi)

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, e adevarat ca nu ma pricep sa folosesc netul prea bine, mai ales cand e vorba de cautat ceva, dar eu nu am gasit pe site-ul respectiv, furtunele pentru 650. Doar pentru 1000 cu preturile de care zici.,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intra pe site, selecteaza in stanga producatorul, modelul, cc si anul fabricatiei, apoi mergi la piese moto -> frane -> kit de conducte de frana cu insertie metalica

can't miss it :)

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.

 

Are cineva furtune de frana invelite in otel? E diferenta mare intre furtunele stock si cele otelite? Se simte frana mai precisa? sau ramane tot elastica? Avand in vedere ca sunt relativ scumpe furtunele astea "racing" as vrea sa stiu daca merita investitia.

 

Frana asta pe fata nu mi-a placut niciodata la SV si totusi nu as vrea sa ma apuc sa schimb prea multe avand in vedere ca merg foarte putin cu moto.

 

Mersi!

 

Eu mi-am luat furtune Venhill pe dimensiunile mele de la @cesar si da, e o diferenta(~320 lei doar fata, cam 150 lei era spatele) dar totusi prima oara pe SV as schimba pompa de frana cu una radiala. Aia face diferenta mai mare decat furtunele si una SH e mai ieftina decat un set de furtune. Eu am pus o pompa de R1 2006+ pe care am dat 250 de lei de la @Jagi si face TOTI banii, iar cu pasager se simte de 2 ori mai bine.

 

Ca si upgrade pe franare, in ordine: placute HH(eu unul am ales XBK5 de la CL), pompa de frana de preferat radiala si non-suzuki, si abia apoi furtune metalice. <sa nu uitam de...guma fataaaa>

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,un amic are un sv650 1999 si cand accelerează pe loc,scoasă din viteza,chiar la inceputul acceleratiei se aude scurt un sunet metalic,ca de lant,daca e apăsat ambreiajul,sunetul dispare. Sunetul e prezent doar cand incepe sa se tureze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...