Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Am gasit un Bel-Ray pentru motoare V-Twin. Dar nu era 10w40. Am gasit o oferta buna pentru Motul 300V si de asta intreb. Nu ar fi un ulei "exagerat" pentru SV?

Editat de maiokoti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu ca e un subiect fara sfarsit acesta cu uleiul. Zi-mi te rog de ce fix 15W-50? Care 15W-50 mai exact?

 

Asta ar fi oferta:

 

http://motorbikers.ro/motul/1333-motul-oferta-300v-10w40-1-x-4l-3-x-1l-motopro-stander-855-533.html

Editat de maiokoti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dubios ce zici. Nu are cum sa fie mai putin vascos decat 10w40. Asta daca nu e contrafacut cum se intampla cu Motul.

 

Ai dreptate cu vascozitatea, dar asa mi s a intamplat. Citind pe forumul SVRider, multi recomanda Amsoil ca fiind cel mai potrivit ulei pentru SV. ce i drept, majoritatea care recomanda sunt americani si circula poate in alte conditii fata de noi.

 

Si in caz ca aveti nevoie, la Pol Distribution (intersectia Turnu Magurele cu Emil Racovita - in spatele reprezentantei Suzuki) au preturi bune si oamenii sunt faini,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ieri mi-a ajuns bidonul de 4L de Motul 300V 10w-40. Vedem cum va toarce SV-ul cu el...

salutari nu asi vrea sa te sperii insa 300V nu e un ulei recomandat pentru motoarele in V, El este un ulei foarte bun, recomandat pentru motoarele care in fisa tehnica zice ca trebuie sa mearga la turatii inalte , vazusem o data un reportaj legat de ce tip de ulei sa alegi in functie de motor, pentru motoarele in V era mai recomandat 7100 decat 300 V, acum is curios cum o sa se comporte si chiar m-asi bucura daca lasi o impresie legat de cum se comporta si daca merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul an a mers cu Motul 5100. Anul trecut a mers cu Motul 7100. Anul asta va merge cu 300V. Sincer sa fiu, nu am observat nicio diferenta intre Motul 5100 si Motul 7100. Am cumparat Motul 300V pentru ca a fost la pret bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari nu asi vrea sa te sperii insa 300V nu e un ulei recomandat pentru motoarele in V, El este un ulei foarte bun, recomandat pentru motoarele care in fisa tehnica zice ca trebuie sa mearga la turatii inalte , vazusem o data un reportaj legat de ce tip de ulei sa alegi in functie de motor, pentru motoarele in V era mai recomandat 7100 decat 300 V, acum is curios cum o sa se comporte si chiar m-asi bucura daca lasi o impresie legat de cum se comporta si daca merita

am avut un sezon cu 300v fara absolut nici o problema . in general ture lungi dar am tras destul de tare de motor , in 5000 de km am completat aproximativ 200 de grame, in conditiile in care la fiecare iesire vedea destul de des viteze de 200 si schimbari in limitare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nou o intrebare tehnica la care nu prea raspunde lumea:

 

A facut cineva bypass la capsula-filtru de benzina? Vreau sa-i trag o electroliza de curatare la rezervor si sa pun filtru separat high-pressure ca are si ea niste ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...