Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Prin alte tari exista multi pasionati de Sv-uri, multe intalniri pt sv si site-uri dedicate acestei motociclete. In romania nu prea sunt multe exemplare, desi observ ca incet incet mai apare cate unul. Poate incercam sa ne numaram sa vedem cati suntem: atat proprietari cat si iubitori de Sv-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Populatia moto in ro este prea putin numeroasa pentru adunari de genul acesta. Ai putea incerca, mai degraba, cu iubitorii de V-twin. Cu toate ca... dintre acestia, Ducatistii vor face opinie separata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin alte tari exista multi pasionati de Sv-uri, multe intalniri pt sv si site-uri dedicate acestei motociclete. In romania nu prea sunt multe exemplare, desi observ ca incet incet mai apare cate unul. Poate incercam sa ne numaram sa vedem cati suntem: atat proprietari cat si iubitori de Sv-uri

 

Dar tzinind cont ca SV 650 are acelasi motor ca DL 650, am putea sa marim putin gasca si sa fraternizatzi cu:

 

/index.php?...44740&st=70

 

Si cel de 1000 e acelasi motor ca DL 1000. Pacat ca Papay nu intra pe net sa ne povesteasca cum se ridica SV de 1000 pe o roata. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ma aliniez si eu dar doar cu motorizarea pe pe V-Raptor, un SV/TL 1000 (996cc) :bounce:

Motorijarea e de exceptie, recunosc meritul japoniei in mariajul asta.

Apropo, roata aia din fatza nu vrea sa stea pe sosea :rolleyes:

 

Delia, ai facut o alegere minunata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

deci, inca un topic cu sv-uri ..

Inafara de al tau , mai stiu in bucuresti cel putin 4 :

- al meu : sv650s / 2000

- in curind fostul lui darkore : sv650s / 1999 . momentan de vanzare

- al lui trainspotting / sv650s / 1999

- al nu stiu cui, sv100s pe injectie . L-am vazut in fata la udriste odata.

 

Pentru 5 motoare e cam deplasat sa facem un forum.sv650.ro sau sv rider meetings. Eu urmaresc din cind in cind forumul de la sv650.org.

 

Daca ai chef, ne putem intilni dupa-amiezele / week-endurile eventual organizam si niste plimbari.

 

topicuri mai vechi despre sv-uri: /index.php?...19&hl=sv650

/index.php?...=sv650&st=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

hmm... ar merita reinviat topicul asta... eu m-am ales cu un sv de 650 vara asta, desi nu credeam.. oricum sunt super multumit de el :crack: astept plimbarile cu sv-uri in vara... oricum cred ca au mai aparut sv-uri de cand a fost deschis topicul si cu siguranta vor mai aparea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu un sv1000 din 2004 cam 60 km si cand m-am dat jos parca aveam Parkinson de la vibratii.Mai mult de 238 nu vrea.E sexoasa,dar atat.Prefer 4 in linie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu toate astea noua ne plac :crack:

Am vazut oameni care se straduiau sa ridice 4in linie de 90-100 de cai pe o roata din gaz pana crapau, eu am reusit imediat sa ridic SV650 de 70 de cai ce mi s-a explicat procedura corecta.

 

Oricum SV-urile nu sunt motorete pt top speed sau mers pe autostrada. Cel mai bine sunt folosite in oras (alea mici in special) si pe curbe. Atu-ul lor este manevrabilitatea, nu puterea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca la capitolul manevrabilitate am ramas foarte placut surprins de sv... recunosc faptul ca initial vroiam un 4 in linie dar cand am vazut sv-ul am innebunit... si de atata nebunie l-am cumparat :-) si nu regret absolut deloc... e foarte prietenos si iarta multe greseli...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

SV 1000 2004 injectie (in dreapta pozei)

 

- coarne streetfighter

- semnalizatoare mai mici

- bord 100% electronic

- faruri skimbate

- suport numar modificat

- tobe leo vince sbk aluminium (puse dupa ce a fost facuta poza)

 

Locatie: Craiova

Proprietar: Doru cu id: nocturnus_ro

post-555-1168618045_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SV 1000 2004 injectie (in dreapta pozei)

 

- coarne streetfighter

- semnalizatoare mai mici

- bord 100% electronic

- faruri skimbate

- suport numar modificat

- tobe leo vince sbk aluminium (puse dupa ce a fost facuta poza)

 

Locatie: Craiova

Proprietar: Doru cu id: nocturnus_ro

 

zi-ne si noua cum e SV 1000 in comparatie cu Z 750 daca ati avut ocazia sa mergeti mai mult impreuna sunt sigur ca nu ati rezistat ispitei de a afce cate o mica intrecere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

cam ce diferente sunt intre sv650 si bandit 650?ma refer ca si manevrabilitate,pozitie,greutate,mers la drum lung...

asflat uscat

 

Era intr-un numar din Univers Moto (6/2006) un test intre B650, SV 650, CBF 600 si Kawa ER6, toate variante S. SVul e cu 32 de kile mai usor si cu 6 Nm mai tare la cuplu decat Banditu. Cu 3 cai e mai slab decat Banditu. Paradoxal Banditu nu a dat la caca doar Hondei si Kawei ci si SVului. Atat la repriza cat si acceleratie de pe loc. Doar la repriza 140-180 a pierdut in fata SVului. Probabil si din cauza treptei a 6 a mai lungi care i permite si un topspeed cu 5 km/h mai mare. Dar daca l tii in ture mari n ai probleme. Consumul e cu 0,5 litri mai mic la SV dar Banditu are autonomie mai mare gratie rezervorului mai baban. Pe de alta parte SVul nu stie ce e aia un ABS. Pozitia de pe SV e mai sporty, pe bandit mai flexi. Ii mai pui un ghidon superbike si esti ciumeg. Oricum ambele sunt mobre brici si cu caractere diferite. Nu prea ai ce sa compari la ele decat cifre seci. PS: aici am vb de Banditu 6,5 din 2006. 2007le este deja alta salupa.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma ajuta si pe mine cu un ride test de SV 650??? :scratch: Vreau sa dau bandit-ul si sa trec la SV!!! VREAU ESVEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!

 

 

te-as putea ajuta.... dar mai ai ceva de asteptat... ca fiara asteapta un schimb de ulei si o punte redresoare noua, ca deh... tre' sa manance si ea ceva :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-as putea ajuta.... dar mai ai ceva de asteptat... ca fiara asteapta un schimb de ulei si o punte redresoare noua, ca deh... tre' sa manance si ea ceva

 

 

D-abia astept....mai ales ca astazi se pare ca am facut rost si de diferenta de banuti necesara si...mai este si partea cu TPI-ul scos :scratch:

 

P.S. Din ce an este a ta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-abia astept....mai ales ca astazi se pare ca am facut rost si de diferenta de banuti necesara si...mai este si partea cu TPI-ul scos :scratch:

 

P.S. Din ce an este a ta???

 

 

2002...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stephon, sa faci un review riguros despre cum se comporta SV-ul :rose:

 

... si eu am pus ochi pe el de ceva timp... ramane doar sa ma decid intre varianta S sau full naked. ( prefer modelul din 99')

Oare sunt diferente majore?

 

Asteptam concluziile :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...