Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

primiti cu TLR-ul !!!!! :D

 

Primim.. de ce nu? Doar sa nu ne alergi prea rau :) Ca stim ce poate TL-ul in general :lol:

 

rupere .. deja se cheama ca putem face un club de sv & friends :D

 

Pai la cati s-au strans si la cati vor mai veni, am putea sa facem o mica intalnire de V-uri :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Din octombrie sunt si eu norocosul posesor de SV 650, model 2003. M-am indragostit de ea din prima clipa. Manevrabilitatea excelenta, sunetul demential (gratie si tobelor sport), puterii inca din ture mici... ce mai, e o bijuterie.

 

Dupa cum spuneau si altii, e o minune pentru oras, pentru uzul cotidian. Neavand modelul S, peste 140km/h vantul e deranjant.

 

 

Vreau sa va multumesc pentru manual! :D

 

Numai bine,

santy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primit noi posesori de sv?:D:D

 

azi mia venit si mei svul..o frumusete...paact ca mai e pana iau permisul....dar partea buna e ca a venit:d

 

sa ne vedem p 2 roti intr-un club de sv-isti si tlr-isti:d

 

:lol: bine ca a aparut... Cred ca esti in extaz acum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele sunt la "MOTOCICLETA MEA"...se incarca ff greu si nu le pot pune is aici..

sa ne vedem p 2 roti:d

Superba bestia!! :lol: Sa ai grija mare de ea!! Si ne vedem cu siguranta.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si respect la toti, si pentru mine SV650 este the One, dar inca nu o am, abia prin iulie sau august sper sa apara, si vreau sa va inteb ceva, de unde sa ma axez sa o iau, eu sau ro, in fiecare parte sunt avantaje si dezavantaje, vazand ca unii dintre voi si le-au achizitionat de curand, va intreb cum e mai bine, sau mai bine zis de unde le-ati luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si respect la toti, si pentru mine SV650 este the One, dar inca nu o am, abia prin iulie sau august sper sa apara, si vreau sa va inteb ceva, de unde sa ma axez sa o iau, eu sau ro, in fiecare parte sunt avantaje si dezavantaje, vazand ca unii dintre voi si le-au achizitionat de curand, va intreb cum e mai bine, sau mai bine zis de unde le-ati luat?

 

Daca o iei de noua, poti s-o iei si din RO.. Nu cred ca pierzi asa mult! Daca o vrei SH, de afara, sau tot de la noi.. Sunt o groaza care aduc motociclete de afara! Oricum, pana prin iulie-august, mai e.. poate se mai schimba ceva pana atunci! Toate cele bune :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

eu am de un sv de 1000 si pot sa iti spun ca pana in 2 mai , aproximativ 300 km , am avut 3 opriri , o realimentare si doua pentru "nevoi fiziologice" + tigari.

oricum , treaba cu "mersul fara pauza" depinde si de cum esti obisnuit . eu la inceput , aveam un chopper care prin definitie e "mai confortabil" ca celelalte tipuri si mai mult de 30 de km nu puteam sa merg fara pauza .

Editat de haca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu la o intlnire la bucale dar distantza e cam mare, :)poate cine stie la vreo intrunire ne intalnim cu totzii si :rock: :D :rock: , numai bine la totzi cu sv-urile :rock: , si nu numai

post-9054-1178558757_thumb.jpg

post-9054-1178558959_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si respect la toti, si pentru mine SV650 este the One, dar inca nu o am, abia prin iulie sau august sper sa apara, si vreau sa va inteb ceva, de unde sa ma axez sa o iau, eu sau ro, in fiecare parte sunt avantaje si dezavantaje, vazand ca unii dintre voi si le-au achizitionat de curand, va intreb cum e mai bine, sau mai bine zis de unde le-ati luat?

Eu am luat din Ro. , de la reprezentanta (Buc.), am negociat cu ei pt ca era de anul trecut si am iesit cam la 6500 E in leasing pe un an , cu toate taxele(si apar tot felul de taxe ...pe cuvant...:D). Am auzit ca mai au una de anul trecut , nu stiu daca mai lasa la fel de mult (ca a venit vara)dar merita sa incerci. In plus modelul este aproape identic (mai putin Euro , dar asta este bine pt mediu si nu chiar la fel de bine pt motor)

post-16394-1178615929_thumb.jpg

post-16394-1178615947_thumb.jpg

post-16394-1178615981_thumb.jpg

Editat de sf.andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu la o intlnire la bucale dar distantza e cam mare, :)poate cine stie la vreo intrunire ne intalnim cu totzii si :moto: :D :rock: , numai bine la totzi cu sv-urile :rock: , si nu numai

 

In final :rock: Nu mai sunt singurul cu sv prin zona....

parca am mai vazut un sv 600 si cu numar de Arad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm... ar merita reinviat topicul asta... eu m-am ales cu un sv de 650 vara asta, desi nu credeam.. oricum sunt super multumit de el :angry: astept plimbarile cu sv-uri in vara... oricum cred ca au mai aparut sv-uri de cand a fost deschis topicul si cu siguranta vor mai aparea :bounce:

Salut, acum mi-am luat si eu un sv 650, astept sa vina din germania, ce ziceti, merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, acum mi-am luat si eu un sv 650, astept sa vina din germania, ce ziceti, merita?

 

Pai normal ca merita :drums:

Super motor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am fost in showroom pe stefan cel mare si m-am hotarat. Vara asta sper sa ma altur si eu voua. M-a cucerit un SV650S negru. :P Acum ma apuc si de scoala.

Se organizeaza vreo intalnire unde sa pot veni sa iau si eu contact direct cu posesori de SV? Ar fi super sa mai aflu cateva chestii in plus. Am citit cam tot ce era de citit pe forumul asta si pe alte site-uri, dar niciodata nu esti destul de bine informat.

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost in showroom pe stefan cel mare si m-am hotarat. Vara asta sper sa ma altur si eu voua. M-a cucerit un SV650S negru. :( Acum ma apuc si de scoala.

Se organizeaza vreo intalnire unde sa pot veni sa iau si eu contact direct cu posesori de SV? Ar fi super sa mai aflu cateva chestii in plus. Am citit cam tot ce era de citit pe forumul asta si pe alte site-uri, dar niciodata nu esti destul de bine informat.

Asfalt uscat!

Felicitari pentru alegere!! O intalnire a posesorilor de SV, din pacate se pare ca nu avem.. Dar poti veni miercuri la Arc (daca esti din Buc) si gasesti ceva pe acolo :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...