Sari la conținut

Accident mortal Belgrad


maryus
 Share

Postări Recomandate

Dusan Predic, 45 ani, director in cadrul companiei Petrom (lucra pt OMV si in Romania), a decedat in urma unui accident in Belgrad. Fiind cu motocicleta a fost accidentat de un 4x4 care nu i-a dat prioritate. Inmormantarea va avea loc in acest weekend in Belgrad.

Pentru cine nu stie, Belgradul seamana foarte bine cu Bucurestiul dpdv al circulatiei, al organizarii traficului si al parcarilor.

Dusan supravietuise cu greu acum 3 ani unui grav accident auto petrecut in Romania: http://www.gdo.ro/Ancheta/2007-01-05/Accid...ic+la+Colonesti

De mentionat ca, acum, se pare ca viziera de la casca s-a desprins, s-a spart si i-a perforat craniul. Si in Serbia, ca si in Romania, gipanele poarta aceleasi bull-bare inutile, nesimtite si neomologate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dusan Predic, 45 ani, director in cadrul companiei Petrom (lucra pt OMV si in Romania), a decedat in urma unui accident in Belgrad. Fiind cu motocicleta a fost accidentat de un 4x4 care nu i-a dat prioritate. Inmormantarea va avea loc in acest weekend in Belgrad.

Pentru cine nu stie, Belgradul seamana foarte bine cu Bucurestiul dpdv al circulatiei, al organizarii traficului si al parcarilor.

Dusan supravietuise cu greu acum 3 ani unui grav accident auto petrecut in Romania: http://www.gdo.ro/Ancheta/2007-01-05/Accid...ic+la+Colonesti

De mentionat ca, acum, se pare ca viziera de la casca s-a desprins, s-a spart si i-a perforat craniul. Si in Serbia, ca si in Romania, gipanele poarta aceleasi bull-bare inutile, nesimtite si neomologate.

 

 

de cate ori ai fost in Belgrad? eu am stat acolo...

 

este o dfierenta de la cer pana la pamant.

 

nu auzi manele, tiganii apleaca capul de frica sa nu i impuste cineva , etc!

 

Traficul si parcarea??? nu are mare legatura!

 

RIP decedatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:love: Odihneasca-se in pace si multa putere familiei.

 

Stii cumva despre ce casca este vorba?

 

nu stiu ce casca era, dar mai trecuse printr-o lovitura

Mesaj completat

de cate ori ai fost in Belgrad? eu am stat acolo...

 

este o dfierenta de la cer pana la pamant.

 

nu auzi manele, tiganii apleaca capul de frica sa nu i impuste cineva , etc!

 

Traficul si parcarea??? nu are mare legatura!

 

RIP decedatului!

 

probabil ca aprecierile mele au fost superficiale, intrucat am fost numai in doua randuri pt cate doua zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultima oara cand am fost in Belgrad am ramas uimit ce liniute ard baietii noaptea, desi exista inca trafic. Interesant este ca 90% din cei care se dadeau cu SS-uri nu purtau nici urma de casca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''Odihneste-te in pace..frate''stie cineva la ce ora e inmormantarea?bai..ati innebunit?acum postati accidente din belgrad?ce foame de topicuri...acum la pro e ce se intampla doctore..face careva un topic?stire....un somalez a murit calcat de o motocicleta..cauza..o pala de vant care l-a luat pe sus!!mare e gradina!!daca mai aveai ceva rabdare ai fi auzit ca cica a vazut unul care a oprit langa un altul care facea poze unuia care isi dadea duhul ..binenteles..cazut cu motorul!hai...?care dai coltul primul pe ziua de azi?facem pariuri?in sud..est?vest?nord?eu votez sud...ripipi

acum iar o sa creasca pretul benzinei...de draci ca le-a murit un director...poate se dau de pomana ceva canistre cu benzina!!

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''Odihneste-te in pace..frate''stie cineva la ce ora e inmormantarea?bai..ati innebunit?acum postati accidente din belgrad?ce foame de topicuri...acum la pro e ce se intampla doctore..face careva un topic?stire....un somalez a murit calcat de o motocicleta..cauza..o pala de vant care l-a luat pe sus!!mare e gradina!!daca mai aveai ceva rabdare ai fi auzit ca cica a vazut unul care a oprit langa un altul care facea poze unuia care isi dadea duhul ..binenteles..cazut cu motorul!hai...?care dai coltul primul pe ziua de azi?facem pariuri?in sud..est?vest?nord?eu votez sud...ripipi

acum iar o sa creasca pretul benzinei...de draci ca le-a murit un director...poate se dau de pomana ceva canistre cu benzina!!

 

 

cam dur,dar ai dreptate.....

 

 

 

 

:love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Sa nu uit sa sterg Serbia de pe lista unde as emigra. Trista treaba,nici cand esti plin de bani nu ai scapare,credeam ca numai Rromania e plina de cocalari.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si in Serbia, ca si in Romania, gipanele poarta aceleasi bull-bare inutile, nesimtite si neomologate.

 

Ca si la multi dintre motociclistii din Romania... cate tobe sau "xenoane" or fi omologate? De suporturile de numar (care de multe ori lipsesc cu desavarsire) nu mai vorbim...

 

Sau alea nu sunt nesimtite?

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si la multi dintre motociclistii din Romania... cate tobe sau "xenoane" or fi omologate? De suporturile de numar (care de multe ori lipsesc cu desavarsire) nu mai vorbim...

 

si tu ce vrei sa zici aici, ca civilizatia terbuie sa inceapa cu noi ? sau ca primul pas spre civilizatie este ca eu sa ma civilizez intai pe mine, ca individ, si pe urma sa cer acelasi lucru de la altii ?

 

mai curge apa pe dunare pana ne trezim incet incet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu ce vrei sa zici aici, ca civilizatia terbuie sa inceapa cu noi ? sau ca primul pas spre civilizatie este ca eu sa ma civilizez intai pe mine, ca individ, si pe urma sa cer acelasi lucru de la altii ?

 

mai curge apa pe dunare pana ne trezim incet incet

pana ne trezim incet incet...murim unul cate unul,sau doi cate doi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si la multi dintre motociclistii din Romania... cate tobe sau "xenoane" or fi omologate? De suporturile de numar (care de multe ori lipsesc cu desavarsire) nu mai vorbim...

 

Sau alea nu sunt nesimtite?

cu tot respectu'

cu toba mea neomologata pot sa omor pe careva doar daca il bat cu ea in cap!ca multi alti participanti la trafic ma adaptez la ce se intimpla pe strazi .

faptul ca unii ca se dau cu tractoru mai isi monteaza si grilaje in fata agregatului spune ft mult.

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of of natiile astea balcanice cica cre(s)tin ortodoxe... romania bulgaria, serbia... toata lumea alearga, grabita, unul mai grozav ca celalalt, intr-un cor "frate" si iar "frate" .... dar se moare pe capete fara ca "fratii" sa aiba pic de jena...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care va fi viteza de croaziera? :rolleyes:

Sa invitam si AMR-ul sa se implice, asa ar fi politicos. :laugh:

 

Cum se scrie in sarba "Atentie la motociclisti" sa ne facem niste tricouri sa avem pe noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se scrie in sarba "Atentie la motociclisti" sa ne facem niste tricouri sa avem pe noi.

 

De la pretenu` Gogu Traducator ar veni cam asa:

 

пази, мотоцикли

 

Daca ne luam vreun par dupa cap atunci e clar ca Gogu nu si-a facut treaba bine si-o fi iesit vreo trimitere la originea materna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of of natiile astea balcanice cica cre(s)tin ortodoxe... romania bulgaria, serbia... toata lumea alearga, grabita, unul mai grozav ca celalalt, intr-un cor "frate" si iar "frate" .... dar se moare pe capete fara ca "fratii" sa aiba pic de jena...

N-o sa-ti vina sa crezi cat de incet merg de obicei bulgarii, mai ales ca limita la ei e de 80km/h si politia lor foloseste doar radar cu laser care e practic nedetectabil daca ala sta cu pistolul in curba (radarul lor arata ca un fel de pistol pentru copii, mai precis ala care trage cu bile de ping-pong). Am umblat mult in Bulgaria si singurii care au incercat acolo sa ma dea de pamant au fost romani. Asa ca nu cred ca trebuie sa-i bagi pe toti balcanicii in aceeasi oala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Sa nu uit sa sterg Serbia de pe lista unde as emigra. Trista treaba,nici cand esti plin de bani nu ai scapare,credeam ca numai Rromania e plina de cocalari.

R.I.P.

 

Cocalari exista in toate tarile dar macar in Serbia ciorile nu fac figuri, sarbii sunt prea jmekeri, scot tranacanul imediat spre deosebire de noi care suntem o natie de lasi care il asteptam pe Mesia sa ne "izbaveasca".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocalari exista in toate tarile dar macar in Serbia ciorile nu fac figuri, sarbii sunt prea jmekeri, scot tranacanul imediat spre deosebire de noi care suntem o natie de lasi care il asteptam pe Mesia sa ne "izbaveasca".

 

 

:) :P :D :peace:

 

o cutie de gr.en.ade si pastram amintire un cui

Editat de bobocel007
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum se scrie in sarba "Atentie la motociclisti" sa ne facem niste tricouri sa avem pe noi.

 

"Pazi na bajkeri"

Mesaj completat

exista un fel de motoretism.ro si in serbia si este o post acolo destul de cutremurator legat de acest accident, un tip a fost martor la accident, era cu fiul sau de 3 ani jumate intr-o masina si a relatat cu lux de amanunte cum s-a intamplat toata treaba si mai ales cum se chinuia sa ii spuna copilului ca el nu o sa cada niciodata......

http://www.bjbikers.com/index.php?option=c...p;topic=52606.0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Pazi na bajkeri"

Mesaj completat

exista un fel de motoretism.ro si in serbia si este o post acolo destul de cutremurator legat de acest accident, un tip a fost martor la accident, era cu fiul sau de 3 ani jumate intr-o masina si a relatat cu lux de amanunte cum s-a intamplat toata treaba si mai ales cum se chinuia sa ii spuna copilului ca el nu o sa cada niciodata......

http://www.bjbikers.com/index.php?option=c...p;topic=52606.0

 

Un topic impresionant, intr-adevar: se pare ca acolo forumistii stiu ca exista site-ri speciale pt glume, bancuri si mistouri, ori sunt ceva mai inteligenti si nu

trateaza cu zeflemea subiecte dramatice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...