Sari la conținut

Loc De Intalnire Pentru Scuteristi...


alias
 Share

Postări Recomandate

V'am vazut si eu scuterele parcate undeva dupa grupul ala de atv'uri.(erau 2 sr'uri Ditech noi acolo :lol: ). Imi pare rau ca nu ati fost decat 3 si ca nu ne'am intalnit. Una peste alta pot spune ca mi'au placut destul de mult ambele saloane si a meritat orice efort depus pt. explorarea lor in totalitate. :blbl:

 

P.S. @Alias ce Dumnezeu s'a intamplat cu scuterul tau?! :crack: Stiu ca ai avut accident atunci, dar totusi...

 

Salut. Man am avut doua accidente :P Oricum suntem bine amandoi si eu si Daelma, eu mai bine ea putin mai sifonata, dar inca merge binisor as putea sa zic, dupa 21.000 de km si nu i-am schimbat decat cureaua, variatorul, si arcurile de la ambreaj. A si vreo 3 becuri pe care mereu le uit :(

 

E adevarat ca am dat 80 mil acu 3 ani (2000) de euro, dar in astia 3 ani n-am bagat decat 50RON variatorul, 100RON cureaua, berea pentru brick pe care tre sa o dau si azi mi-a scapat printre degete :haha: si cam 30RON pe becuri. In rest numai aer si benzina :lol:

 

Sigur daca aveam bani imi luam Gilera Stalker care costa atunci 2399 EURO, dar daca n-au fost, n-au fost. Oricum mie mi-a cazut cu tronc Daelma de cand am vazut-o :lol: Cand o sa am bani de bagat in ea o sa o fac nou-nouta! Cu vreo 800 de euro de euro se rezolva :D

 

Imi pare rau ca nu ne-am intalnit azi. Din cate am inteles o sa mai fie o expozitie pe la sfarsitul lui aprilie. Poate atunci :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutarii ;)

 

Da cum sa nu? Ne vedem. Toata lumea e invitata sa vina astazi la circ!!!!!!!

 

O sa incerc sa ajung si eu macar pana la Circ. N-am chef de nimic, dar macar mai iau o gura de aer cu miros de curea :bow:

 

Ne vedem la 14:00 la Circ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Avand in vedere ca sambata, 12 aprilie, ora 9 se organizeaza un mars motorizat

CSR va cheama pe toti scuteristii care aveti toate actele in regula si purtati casca de protectie in cap la locul de intalnire bine cunoscut de langa fantana de la circ la ora 8:30! ATENTIE! Asteptam pana la 8:45, cine intarzie, ne vedem direct in Piata Constitutiei! Plecarea de acolo la ora 10 si restul detaliilor gasiti pe topicul de mai sus!

 

Va asteptam in numar cat mai mare!

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca sambata, 12 aprilie, ora 9 se organizeaza un mars motorizat

CSR va cheama pe toti scuteristii care aveti toate actele in regula si purtati casca de protectie in cap la locul de intalnire bine cunoscut de langa fantana de la circ la ora 8:30! ATENTIE! Asteptam pana la 8:45, cine intarzie, ne vedem direct in Piata Constitutiei! Plecarea de acolo la ora 10 si restul detaliilor gasiti pe topicul de mai sus!

 

Va asteptam in numar cat mai mare!

Bafta! :burnout:

 

Prezent indiferent de circumstante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca sambata, 12 aprilie, ora 9 se organizeaza un mars motorizat

CSR va cheama pe toti scuteristii care aveti toate actele in regula si purtati casca de protectie in cap la locul de intalnire bine cunoscut de langa fantana de la circ la ora 8:30! ATENTIE! Asteptam pana la 8:45, cine intarzie, ne vedem direct in Piata Constitutiei! Plecarea de acolo la ora 10 si restul detaliilor gasiti pe topicul de mai sus!

 

Va asteptam in numar cat mai mare!

Bafta! :burnout:

Vine baiatu...cum sa lipsesc de la o asa plimbare in masa...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca sambata, 12 aprilie, ora 9 se organizeaza un mars motorizat

CSR va cheama pe toti scuteristii care aveti toate actele in regula si purtati casca de protectie in cap la locul de intalnire bine cunoscut de langa fantana de la circ la ora 8:30! ATENTIE! Asteptam pana la 8:45, cine intarzie, ne vedem direct in Piata Constitutiei! Plecarea de acolo la ora 10 si restul detaliilor gasiti pe topicul de mai sus!

 

Va asteptam in numar cat mai mare!

Bafta! :angryfire:

 

se organizeaza si in baia mare asa ceva? sau numai in bucuresti? :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vederea plecarii spre P-ta. Constitutiei pentru a participa la marsul moto organizat cu prilejul debutului campaniei "Exista motociclisti in trafic!" toti scuteristii sunt asteptati cu mic, cu mare la Circ la locul obisnuit de intalnire al membrilor CSR (pentru detalii vezi semnatura mea), cu incepere de la ora 08:30. La ora 08:45 vom pleca impreuna spre P-ta. Constitutiei. Se va merge in Grup si se vor respecta cu strictete Regulile CSR inclusiv regulile mersului in grup si semnalele. Va rog frumos sa le cititi cu si sa le aplicati.

 

Va rog sa aveti cu totii la voi toate actele necesare, in special:

 

- talonul ( Certificatul de inregistrare sau inmatriculare, ori dovada sau adeverinta corespunzatoare),

- dovada absolvirii unui curs de legislatie rutiera intr-o scoala autorizata, ori permis de conducere orice categorie,

- numarul de inregistrare ori inmatriculare montat pe spatele scuterului, in locul special dedicat acestui lucru, fara sa fie indoit sau deteriorat intentionat ( daca ati fost la primarie dar inca nu aveti numarul, dovada eliberata in acest sens este valabila si puteti circula cu scuterul),

- RCA valabil pentru ziua in care se desfasoara marsul

 

Aditional, desi nu cred ca era nevoie sa mai precizez, toti participantii vor trebui sa:

 

- poarte casca de protectie omologata RAR in cap,

- nu consume alcool sau bauturi alcoolice inaintea sau in timpul deplasarii pe scuter,

- sa se comporte civilizat, sa dea dovada de bun simt, implicare si unitate cu ceilalti participanti la mars,

- respecte regulile de circulatie in conformitate cu legislatia in vigoare,

- sa nu incalce regulile stabilite de organizatorii marsului, regulile CSR si regulile aplicabile la mersul in grup,

- sa nu intreprinda actiuni care ar putea dauna imaginii CSR ori membrilor acesteia, a celorlalti scuteristi, participantilor la mars, organizatorilor sau motociclismului in general.

 

Orice comportament neadecvat sau abatere de la aceste reguli va fi sanctionata imediat prin masuri diverse care pot include, neparticiparea la evenimentele, concursurile si tombolele organizate in cadrul intalnirilor CSR sau chiar excuderea din Comunitate. Aditional acestor masuri, avand in vedere faptul ca acest mars va fi supravegreat in permanenta de ochiul vigilent al politiei s-ar putea sa se lase cu cateva amenzi.

 

Retineti, cei care nu sunt in regula cu actele sau numarul de inregistrare ori inmatriculare, sa vina totusi la Circ, plecam impreuna spre punctul de plecare, unde, dupa discutii cu organizatorii vom stabili daca pot participa la mars, eventual vom alcatui un grup al "celor cu probleme" si aici ma refer la cei fara numere (pentru ca lipsa acestora este cea mai vizibila)

 

Precizez ca cine nu are toate actele poate participa pe cont propriu la acest mars insa va fi exclus din randul recrutilor pentru viitorii membrii ai CSR, comunitate neasumandu-si nicio raspundere in cazul in care rezulta oricefel de prejudicii ori sanctiuni in urma participarii celor in cauza la mars ori din cauza unui comportament neadecvat.

 

Nu va spargeti in figuri, nu este niciun concurs, nu vrem sa demonstram nimanui ce tari sau cat de buni suntem, ci doar faptul ca existam si noi in trafic si ca meritam respectul celorlalti participanti la trafic.

 

Acestea fiind spuse sa speram ca vom avea parte doar de surprize placute si ca vom putea participa in formatie cat mai completa.

 

Personal tin sa va multumesc anticipat pentru unitatea de care veti da dovada. Sper ca sambata sa ne meritam cu totii statutul de ... "motociclisti" cu care vom participa la acest mars. Trebuie sa demonstram tuturor ca si noi suntem oameni responsabili, cu bun simt, care respectam legea si nu ne spargem in figuri si comportamente puerile.

 

Va urez din suflet mult succes tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum fuse intalnirea ?

 

Foarte frumoasa, am mancat shawarma fara tine :angryfire:

 

Offtopic: - Man, te-ai cam dat la fund si esti cam scump la vedere in ultima perioada. Are you still ON? Daca da, atunci hai sa luam leg. sa vedem ce sa le raspundem alora, vb si cu Vladul si stabilim ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare natiune...eu sant baiatu cu aprilica galbena(in caz ca nu m-ati recunoscut)... :angryfire:

in primul rand vreau sa va spun : sant fericit ca am reusit sa va cunosc...santeti toti super de treaba

am facut un efort in seara asta si am citit tot acest topic cap-coada ca sa reusesc sa inteleg cam ce aveti fiecare in cap :angryfire: ...din ce am observat ,majoritatea intalinirlor/peripetiilor voastre ,au fost reusite si ma bucur pt asta...pe viitor m-am gandit sa organizam cateva excursii ,mai departe de bucuresti..pt mine la constanta(litoral) ar fi perfect

 

as vrea sa-mi lasati pe pm adresa voastra de yahoo(sant f mult timp online)...asta pt cine are chef de plimbari ad-hoc si nu are cu cine sa iasa...adresa mea de mess:alexbogdan007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, vad ca pe aici nu sa discutat nimic de noul salon moto de la Prisma care are loc intre 17-20 aprilie. Mai multe detalii aici www.nefexpo.ro, intrebarea mea e daka e cineva interesat sa mearga... cred ca cele mai bune zile ar fi 19-20(sambata-duminica). Eu merg oricum ca vreau sa probez niste cizme de moto si niste casti ceva. Se spune ca ar fi mai reusit decat ce a fost la SMAEB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...