Sari la conținut

Loc De Intalnire Pentru Scuteristi...


alias
 Share

Postări Recomandate

Sorry scuteristi nu pot veni miam demontat dna-ul si am probleme pe partea electrica am ars bobina si releul de incarcare tocmai marti il duc la service asa ca imi pare rau ca nu pot veni ,veneam si eu dar ce sa fac problemel astea eu eram deacord cu titan ca vin din cartier 23 eu zic sa ne vb pe mess

 

Salut, poti oricand veni pe post de spectator, ca nu costa nimik, poate doar drulpana acolo :sick:

 

Asfalt uscat, sautari cu farul si fa-ti scuterul cat mai RPD! :crack: :disappointed:

 

PS - Acum parasesc Net-ul, asa ca nu mai pot sa vad ce raspundeti, eu o sa fiu maine la 8:50 in parcare la Circ stau pana la 9:05, daca apare careva ine, daca nu, ne vedem a AMkart!

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Off-topic IERI:D

 

On-topic ce se mai aude cu locu de intanlire? :cheers:

 

Salut, pai ce sa se mai auda, de cate ori am zis sa ne intalnim, nu a aparut nimeni :crack:

Poate nu-i timpul inca sa organizam astfel de intalniri, sau poate este?

 

Costi, tu ai fost pe AMKART la cursa din 09.07.2006, ca nu te-am vazut pe-acolo si toata lumea se intraba cine este Costy Clipcea, uni ziceau ceva ca ar avea 150 kg, :crack:

 

Toata lumea intreba de el, adica de tine...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :burnout: :D

 

PS - Azi sunt in concediu, daca vrea careva ne intalnim. Ori in Parcarea de la Circul de Stat ori la Titan la statia de metrou din intersectie :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, pai ce sa se mai auda, de cate ori am zis sa ne intalnim, nu a aparut nimeni :crack:

Poate nu-i timpul inca sa organizam astfel de intalniri, sau poate este?

 

Costi, tu ai fost pe AMKART la cursa din 09.07.2006, ca nu te-am vazut pe-acolo si toata lumea se intraba cine este Costy Clipcea, uni ziceau ceva ca ar avea 150 kg, :crack:

 

Toata lumea intreba de el, adica de tine...

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :D :cheers:

 

PS - Azi sunt in concediu, daca vrea careva ne intalnim. Ori in Parcarea de la Circul de Stat ori la Titan la statia de metrou din intersectie :burnout:

Si nu nu am 150kg :burnout:

Nu am fost la cursa am fost plecat din oras.Cine vine miercuri la arc?

Ce cautat sunt:D :crack:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pacat :D

Totusi trebuie sa organizam o intalnire periodica. Ar fi pacat sa nu avem asa ceva :D

 

 

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :crack: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ca sa nu ne mai lalaim si ca sa impacam si capra si varza ... eu fiind povestitorul, o sa facem in felul urmator. Pentru ca nu a mai venit nimeni concret cu vreo idee, o sa-mi permit sa stabilesc doua intalniri ...

 

Intalnirile or sa aiba loc in fiecare weekend astfel:

 

+=============================================================+

|.ZIUA ......|.....ORA.......|......LOCUL DE INTALNIRE...............................................................|

+=============================================================|

|Sambata...|..Ora 17:00.|.Parcarea de la Circul de Stat (intrarea dinspre Stefan cel Mare)|

+-------------------------------------------------------------------------------------------------------------+

|.Duminica..|..Ora 17:00.|.Statia de metrou Titan (cea mai apropiata de magazinul cu......|

|.......................................acelasi nume), de la coltul parcului I.O.R.....................................|

+-------------------------------------------------------------------------------------------------------------+

 

 

Cine poate si doreste sa vina este asteptat la momentul si locul stabilit. Cine nu stie sa ajunga poate sa ceara informatii aici sau PM mie (alias)

 

In speranta ca vom fi cat mai multi va doresc asfalt uscat si salutari cu farul!

 

PS - nu este nevoie sa confirmati prezenta aici pe forum, pur si simplu sa fiti acolo

 

PPS - se va discuta printre altele despre intocmirea unui club de scuteristi pe Bucuresti. Care are si motor sau este membru si in alt club, poate ne ajuta cu detalii.

 

PPPS - pentru ca dorim sa fim cat mai multi, care mai aveti conturi si pe alte site-uri va rog sa creati un toppic pe tema asta si sa postati aici ca raspuns link-ul. Multumesc

 

Eu incerc sa pun topic-ul pe SBZ si ProBike.

 

 

SBZ -> http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...p=141658#141658

 

Pro-Bike.ro -> http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=17796

 

Asfalt uscat si salutari cu farul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pana la urma care este locul de intalnire? Programul si locul ca sa stim toti :D Io sigur o sa vin k mi-am reparat bestia :P :crack:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Se pare ca nu mai se plimba nimeni cu scuterul si nu se mai intalneste nimeni pt ca au inceput scolile eu am Gilera Dna reparat am fost pe la titan sa ma vad cu o tipa dar nu am vazut pe nimeni pe estuarul de langa statia de metrou daca vreti sa ne vedem eu sunt dispus sa ne vedem la titan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Se pare ca nu mai se plimba nimeni cu scuterul si nu se mai intalneste nimeni pt ca au inceput scolile eu am Gilera Dna reparat am fost pe la titan sa ma vad cu o tipa dar nu am vazut pe nimeni pe estuarul de langa statia de metrou daca vreti sa ne vedem eu sunt dispus sa ne vedem la titan

 

Se pare ca scutero-mopedeistii din Bucuresti nu sunt o comunitate suficient de unita inca, pentru a se organiza astfel de intalniri. In plus marea majoritate suntem praf, nu avem notiunile elementare de mers pe bicicleta, darmite pe scutero-moped, ce sa mai zic de legislatia in vigoare sau de normele de conduita preventiva cu aplicabilitate pentru motociclete si mai jos... De notiunile legate de mersul in grup... ce sa mai spun... asa ca s-au dus toate iluziile si sperantele pentru un gratar la iarba verde. Mai sigur mergi cu taxi-ul :nono:

 

Nu trageti este parerea mea si mi-am exprimat-o. Cand am organizat intalnirile, mi-am pierdut timpul si nervii degeaba, nu a aparut nimeni :haha: asta e comunitatea scutero-mopedistilor din Bucuresti si cu parere de rau se pare ca deocamdata suntem fiecare pentru el :) :hurt: :D

 

:) :)

:smoke: :puke:

 

:D

 

:cheers:

 

;)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca scutero-mopedeistii din Bucuresti nu sunt o comunitate suficient de unita inca, pentru a se organiza astfel de intalniri. In plus marea majoritate suntem praf, nu avem notiunile elementare de mers pe bicicleta, darmite pe scutero-moped, ce sa mai zic de legislatia in vigoare sau de normele de conduita preventiva cu aplicabilitate pentru motociclete si mai jos... De notiunile legate de mersul in grup... ce sa mai spun... asa ca s-au dus toate iluziile si sperantele pentru un gratar la iarba verde. Mai sigur mergi cu taxi-ul :nono:

 

Nu trageti este parerea mea si mi-am exprimat-o. Cand am organizat intalnirile, mi-am pierdut timpul si nervii degeaba, nu a aparut nimeni :haha: asta e comunitatea scutero-mopedistilor din Bucuresti si cu parere de rau se pare ca deocamdata suntem fiecare pentru el :) :hurt: :D

 

:) :)

:smoke: :puke:

 

:D

 

:cheers:

 

;)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :P :)

bine zis inca nu suntem uniti cu toate ca inca eu nu am scuter dar nu prea am vazut scuteristi care sa mearga in grup.mai vad din cand in cand 2 baieti prin berceni fiecare cu un Peugeot Ludix si unu cu un Peugeot Vivacity...dar pana la primavara o sa ne luam si eu si prietenul meu scutere.Eu cel putin imi iau cel mai tarziu de Craciun acu ramane sa vad de el cand isi ia.

Asfalt uscat cu toate ca vine iarna :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu sunt dispus sa ne intalnim in fiecare duminica in zona Circului de Stat(pe stefan cel mare) In fata noii fantani arteziene sau in parcarea de pe alee.

Din pacate a venit vremea rea si nu stiu cati dintre noi mai au vointa sa iasa cu "bestiile" :)

 

Astept un raspuns daca va convine zona aceasta sau propuneti voi o locatie si un interval orar :cheers:

Sunt liber si luni pana la ora 15:00 :D

 

 

P.S.: E pacat sa nu fim un grup unit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Sal... Fratilor cum ramane pana la urma ?pai ce atata bataie de cap !? nu putem fixa un loc de intalnire ...oriunde in bucuresti ...oricum nu mergem p jos ...ne intalnim p zone de exemplu..zona crangasi se strang toti scuteristi si merg la locu stabilit ....asta pt cei care nu prea cunosc bucurestiul...Sau ne stragem la casa presei libere (herastrau) pt ce care stau in zone apropiate .... cel mai bun loc de intalnire parerea mea ar fi la arc miercurea k tot se strang motociclisti si am vazut k au inceput sa vina si scuteristi .... Toti suntem frati toti mergem p 2 roti (aici ma refer la motociclisti si scuteristi ) Asfalt uscat eu mi-am spus parerea ....da vad k nu e pic de organizare ... :peace:

 

Si inca cva ....pt ce care nu ies din cartier sau nu sunt in stare sa vina la o intalnire sa vada qum e sa te plimbi in grup..sa numai posteze aiurea...am vaz multe posturi fara sens ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...