Sari la conținut

concert si bilet


Smeagol
 Share

Postări Recomandate

Intrebare intrebatoare ..

Venim la Smaeb .. platim bilet sa vedem motoare si ce-o mai fi pe acolo

E concert cu ocazia asta .. mai platim bilet si pt aia .. da care e faza ?

N-ar trebui sa fie inclus in biletu de intrare la expozitie ? nu face parte din acest eveniment ?

Unii o sa spuna ca poate ei nu vor la concert .. ok .. nu e obligatoriu .. dar cel putin o reducere pt vizitatori ? ca sa nu fim in aceeasi oala cu rockeri care vor veni la chef dar nu vor avea treaba cu expozitia noastra

Mai pe scurt .. daca tot e cu ocazia expozitiei atunci sa fie inclus .. nu ca si cum ar fi separat .. intelegeti voi .. nu mai fiti asa lacomi sa luati banii de 2 ori omului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, am fost la motosalon la Brno (da, a fost si aici anu asta) si in cadrul salonului a fost si un show freestyle moto (FMX). Am plecat optimist ca o sa vad 2in1 - stiam ca intrarea la salon e 120kc.

La fata locului am descoperit ca fiecare e cu aia a ma-sii: 390kc intrarea la FMX, 120 la salon, daca luai bilet la FMX nu mai trebuia sa platesti pentru salon. Am luat evident bilet la FMX si apoi am intrat si la salon. FMX-ul a fost bestial, salonul frumusel dar cam saracut.

 

Dupa ce s-a terminat am ajuns acasa si am intrat pe pagina celor de la FMX Brno si am descoperit ca as fi putut sa cumpar in avans bilete la ei pe net.. care ar fi costat 270kc... Dar cu alea intrai numai la ei si nu la salon.. :wacko:

 

Deci nu va mai mirati si nu dati vina pe Romania ca nu e numai la noi asa, mie unul mi se pare normal sa platesti si colo si colo cand organizatorii sunt 2 entitati separate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda .. cum ziceai si tu .. a fost normal sa platesti bilet la reprezentatia aia FMX si sa intri gratis la salon

si mie mi se pare corect .. platim concertu ca e mai scump si uitam de salon

deal ?

 

p.s nu sunt chiar 2 entitati separate .. trupele vin acolo sa concerteze cu ocazia salonului altfel ar fi fost in alta parte si cu alta ocazie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar ti-am dat exemplu ca se practica si in alte parti, in rest fiecare face ce vrea.

Numai ca la cehi iti bagau automat pe gat salonul cand luai bilet la fata locului, daca as fi vrut numai show FMX ar fi trebuit sa iau bilete on-line mai din timp... iar la fata locului sa platesc separat pt salon daca as fi vrut si salon si evident as fi vrut.

Deci tot dracul ala e..numai ca pus in alta forma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul asta de a-ti lua banii de mai multe ori se practica si-n alte domenii. De exemplu la muzeul de egiptologie din Cairo platesti - firesc - biletul de intrare, dupa care daca vrei sa vezi mumuia lui Tutankamon trebuie sa platesti in plus. :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic.. in china pati la fel... erau 4 intrari la Temple of Heaven si la fiecare poarta plateai.. de :rolleyes:

cat despre concert.. la cum se auzea, se auzea bine, as fi ramas acolo pe intrarea principala in spate si auzeam tot :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost aseara .. concertul a fost extraordinar .. asa cum ne-a obisnuit mereu Iris

 

totusi ma lovit tristetea cand am vazut o mana de oameni la concert .. si nu mint .. maxim 50 de oameni

cum se poate asa ceva doamnelor si domnilor .. cea mai tare formatie rock a romaniei .. dupa 32 de ani cum spunea aseara Minculescu .. sa avem concert in mega capitala Bucuresti cu 50 de oameni ?

sincer mie mi-a fost rusine de lipsa publicului .. nici nu vreau sa ma gandesc ce le-a trecut prin suflet celor de la Iris

rusine organizatorilor .. rusine pt ca nu ati stiut face reclama .. din 10 oameni pe care i-am intrebat la smaeb unde e scena cu concertul Iris 9 nici macar nu stiau ca e concert Iris

ce sa mai zic de restul romanilor .. de rockeri care nu au avut treaba cu smaebu .. etc

 

vineri dupamasa era intradevar 50 de ron biletu dar dupa ora 8 datorita faptului ca era gol sa lasat libera intrarea

ce va zice voua asta ?

cineva a incercat sa profite mega din acest concert .. nici macar nu a stiut sa faca un bussiness .. a dat-o in bara .. dupa care a disparut pt ca era gol

imi cer scuze pe aceasta cale trupei Iris in numele tuturor fanilor care nu au fost prezenti .. n-am stiut .. ne pare rau ca n-am fost acolo sa va sustinem asa cum am facut-o mereu

 

:rolleyes:(((((((((((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost aseara .. concertul a fost extraordinar .. asa cum ne-a obisnuit mereu Iris

 

totusi ma lovit tristetea cand am vazut o mana de oameni la concert .. si nu mint .. maxim 50 de oameni

cum se poate asa ceva doamnelor si domnilor .. cea mai tare formatie rock a romaniei .. dupa 32 de ani cum spunea aseara Minculescu .. sa avem concert in mega capitala Bucuresti cu 50 de oameni ?

sincer mie mi-a fost rusine de lipsa publicului .. nici nu vreau sa ma gandesc ce le-a trecut prin suflet celor de la Iris

rusine organizatorilor .. rusine pt ca nu ati stiut face reclama .. din 10 oameni pe care i-am intrebat la smaeb unde e scena cu concertul Iris 9 nici macar nu stiau ca e concert Iris

ce sa mai zic de restul romanilor .. de rockeri care nu au avut treaba cu smaebu .. etc

 

vineri dupamasa era intradevar 50 de ron biletu dar dupa ora 8 datorita faptului ca era gol sa lasat libera intrarea

ce va zice voua asta ?

cineva a incercat sa profite mega din acest concert .. nici macar nu a stiut sa faca un bussiness .. a dat-o in bara .. dupa care a disparut pt ca era gol

imi cer scuze pe aceasta cale trupei Iris in numele tuturor fanilor care nu au fost prezenti .. n-am stiut .. ne pare rau ca n-am fost acolo sa va sustinem asa cum am facut-o mereu

 

:rolleyes:(((((((((((

Cred ca au fost doua probleme:

1) Concertul a fost vineri (cand multi sunt la servici) pe cand cea mai multa lume merge la SMAEB sambata.

2) Cei care s-au intalnit macar accidental cu o promotie la o anumita bere care a trecut iar pe galben (eu am primit pe strada un fluturas) au aflat deja ca exista in curand un alt concert Iris undeva pe langa Parcul Tineretului, dar gratis. Eu nu sunt fan Iris, dar si daca as fi poate m-as abtine 2 saptamani de la Iris ca sa economisesc o masa la restaurant pentru 2 persoane la Ruse sau o pereche de manusi de enduro mai ieftine sau asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...