Sari la conținut

Enduro Challenge Sf. Gheorghe 28-30 mai 2010


stefy
 Share

Postări Recomandate

Buna pentru toti pe doua roti!!!

 

Prin acest eveniment dorim revigorarea concursurilor de enduro din Sf. Gheorghe.

Acest eveniment va fi organizat in cadrul Zilelor Sportive din Sf. Gheorghe si va fi atractia principala a celor trei zile unde sunt asteptati 2500 de concurenti in mai multe categorii.

Deci vor fi trei zile de petrecere, concurs si voie buna.

Despre concurs mai multe detalii, regulament si inscrieri pe www.outriders.ro

 

Coorganizator

 

Rusz Istvan

-Stefi-

post-54810-1271927029_thumb.jpg

post-54810-1271927488_thumb.jpg

Editat de stefy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e la regulamentul de pe site-ul lor, 100 lei cu gulas si bere inclus ! :laugh: -deci in majoritatea cazurilor se poate ! Sanatosi si antrenati sa fim pana atunci si I'll be in ! (la Bisoca din pacate nu cred ca o sa mai pot ajunge ! :wacko: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna pentru toti pe doua roti!!!

 

Prin acest eveniment dorim revigorarea concursurilor de enduro din Sf. Gheorghe.

Acest eveniment va fi organizat in cadrul Zilelor Sportive din Sf. Gheorghe si va fi atractia principala a celor trei zile unde sunt asteptati 2500 de concurenti in mai multe categorii.

Deci vor fi trei zile de petrecere, concurs si voie buna.

Despre concurs mai multe detalii, regulament si inscrieri pe www.outriders.ro

 

Coorganizator

 

Rusz Istvan

-Stefi-

2500 de concurenti??presupun ca pe diverse ramuri sportive ca la enduro nu strangi atata amar de lume din toata romania..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2500 de concurenti??presupun ca pe diverse ramuri sportive ca la enduro nu strangi atata amar de lume din toata romania..

Pe diverse ramuri, cum am scris, vor fi Zilele Sportive din Sf. Gheorghe, a IV-a editie, unde sunt asteptati in jur de 2500 de concurenti. Va fi prezent de la atletism pana la volei prin ciclism, fotbal, calarie, cam toate sporturile. In aceste zile atractia principala va fi concursul de enduro, unde speram sa veniti cat mai multi. Cine a fost stie, cine n-a fost trebuie sa afle cum sunt concursurile organizate de Outriders, prin FEFE.

 

Si promitem concurs, distractie, bere, gulas si voie buna!!!

Mesaj completat

Pentru a intocmi un pliant pentru spectatori (speram sa fie cat mai multi), am dori sa stim de dinainte inscrisii, pentru numerotarea claselor.

Formularul de inscriere il gasiti pe site-ul nostru

 

 

www.outriders.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

federatia stie de evenimentul vostru?

vedeti k nu mai asa de simplu k in anii trecuti

E ZILELE SPORTURILOR! Nu se stie daca organizatorii au cerut ajutor de la FRM?! Ei au mai facut curse si cu FRM si credem ca stiu care e regula.Treaba noastra e sa participam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce eveniment?

 

aaaa...Ioane...este unul din evenimentele alea organizate de unu' Andrei Gemes(zis TITI)...adica de clubul "ADVENTURE RIDE" .

Este etapa nationala de endurocross... :)

Anul trecut a fost cea mai bine organizata competitie dupa REDBULL...

Iti aduci aminte ?... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu stiu daca clasamentele au o relevanta prea mare pt. ideea acestei curse,sigur, fiecare e curios sa vada ce a facut. La profi a cistigat Ati Ramai, in etern progres ...

O cursa superba, care mi-a amintit de atmosfera de la cursele de acum cativa ani (prietenesti si nu numai). Traseu tehnic cu urcari, vaioage, torenti, busteni cazuti, noroaie la greu (80%), destul de lung- dar placut de facut, chiar daca la un moment dat pe unii mai nepregatiti fizic ne-a cam doborat. Din pacate a plouat o sapatamana dupa cum stiti iar cateva zile senine nu au fost de ajuns sa usuce noroiul din padure. Mai mult , a plouat si vineri seara. Dar asta e, enduristului ii sta cateodata bine si cu noroiul, desi cateva pante au fost greu de urcat...Un mare plus pentru atmosfera intima de dupa cursa, cu gulas delicios (Haita Deva poate sa confirme!), bere la discretie, povesti enduristice si rock'en roll live. Sa ne vedem sanatosi si la anul, speram sa o organizati si atunci! Multumim frumos Outriders pt. tot ! - kosenem szepem !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze cu telefonul din camel back- de la prolog , din timpul cursei -cand m-am oprit sa iau cateo pauza si de dupa , de la gulas-beer-party si locul concertului rock live Tom White :what:

post-2546-1275646947_thumb.jpg

post-2546-1275646989_thumb.jpg

post-2546-1275647034_thumb.jpg

post-2546-1275647068_thumb.jpg

post-2546-1275647099_thumb.jpg

post-2546-1275647159_thumb.jpg

post-2546-1275647245_thumb.jpg

post-2546-1275647280_thumb.jpg

post-2546-1275647326_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...