Sari la conținut

"Dark Dog" ENDURO SIBIU 2010


kleiny
 Share

Postări Recomandate

Avem placerea sa va anuntam oficial ca nici anul acesta nu scapati de 3 zile de enduro adevarat, pe traseele din zona Sibiului.

Asadar in zilele de 4, 5 si 6 iunie va asteptam la Sibiu.

Tabara este situata la baza partiei de ski "Trecatoarea Lupilor", in localitatea Gura Raului, la 18 km de Sibiu.

Vor fi 2 clase de participare: A - profi (nivel avansati), B - hobby (nivel mediu).

Vor fi in total 130-140 de km de traseu, marcat cu banda si va fi structurat astfel:

Ziua I - Prolog - 2-3 km - langa partia de ski "Trecatoarea Lupilor". In urma prologului se va stabili ordinea de start de a doua zi. Prologul nu este obligatoriu, dar locul I la prolog va fi premiat separat.

Ziua II - Traseu aprox. 100 km

Ziua III - Traseu 30 - 40 km.

 

Taxa de participare este de 150 lei.

Premiile vor fi substantiale, iar micii, berea, focul de tabara si voia buna cu siguranta nu vor lipsi.

Toti participantii vor primii diplome si tricouri personalizate cu logo-ul concursului.

In Gura Raului sunt multe pensiuni, pe toate gusturile si pentru toate buzunarele. In cateva zile voi afisa numerele de telefon de la cateva pensiuni din zona.

Se poate campa si cu cortul sau rulota, chiar la baza partiei de ski, langa tabara.

 

Concursul se desfasoara sub egida FRM, iar documentele necesare sunt urmatoarele:

- viza medicala de medicina sportiva (se poate obtine la fata locului);

- asigurare medicala (se poate obtine la fata locului);

- licenta FRM (se poate obtine la fata locului);

- act de identitate;

- pentru minori este necesar acordul notarial al ambilor parinti.

 

Pentru relatii suplimentare puteti suna la tel. 0721.379.258

 

Va asteptam cu drag si sa speram ca ANUL ACESTA NU VA MAI NINGE!!! :rolleyes:

post-15906-1271973809_thumb.jpg

Editat de kleiny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deocamdata dam tare cu traseele. In zonele inalte inca este zapada, dar in 2 - 3 saptamani se va duce.

Berea o punem la rece cu o zi inainte, sa fie proaspata :rolleyes: .

Mesaj completat

Iata cateva pensiuni si numere de telefon:

- Pensiunea Conacul dintre Rauri - 0728 994 714

- Pensiunea Taramul Mandrului - 0269 572 622

- Pensiunea Maria Kober - 0269 572 269, 0269 233284, 0740492827

- Pensiunea Casa Lucas - 0744804379, 0269572025

- Pensiunea Lacul de Argint - 0758 048 054

 

Oferta este mult mai variata pe http://www.turistinfo.ro/gura_raului/cazar...ura_raului.html

Cine vrea sa stea cu cortul o poate face gratis, mai ramane problema cu dusul..., dar pentru cine se incumeta, raul de munte este aproape :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut la Paltinis, am facut clasa separata pentru cei din Sibiu, ca sa nu se supere nimeni.

Pentru anul acesta am hotarat ca membrii clului nostru sa nu participe (asa am considerat ca este normal). Traseele sunt noi, necunoscute si pentru majoritatea sibienilor. Daca vrea sa concureze cineva din Sibiu si nu face parte din clubul nostru, nu-i putem interzice, dar va asigur ca nu este mai avantajat decat altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claudiu

Cum e drumul pana acolo? Se poate ajunge cu rulotele? E loc de rulote?

Intreb asta pentru ca anul trecut nu se putea ajunge cu rulota si nici nu ar fi fost loc.

 

Hai cu poze de la traseu!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana in tabara e asfalt, si inca unul proaspat, de anul trecut :)

Loc de cort sau rulota este amenajat special, langa tabara, pe un platou drept, cu iarba, cca. 2000 mp.

Noi organizatorii 90% sanse sa ne facem tabara acolo, cu corturi si rulote. Asta daca nu ne pica vreo sponzorizare cu o cazare la vrea pensiune, dar cu criza asta, slabe sanse :P

 

Traseul este superb, cel de hobby este gata in totalitate, mai sunt mici pete de zapada pe sus, dar in cateva zile dispar.

La profi mai este de lucru, dar ii dam inainte.

Este posibil sa facem inca o clasa, si anume clasa "Extrem". Ne-am gandit ca daca vine Mani, Ervin si inca cativa, clar ca vor luat toate premiile, si nu e corect fata de ceilalti. Dupa week-end-ul acesta va anunt clar daca facem aceasta clasa.

Inscrieri online pe www.enduro-sibiu.ro

Iata ceva poze din traseu:

post-15906-1273178438_thumb.jpg

post-15906-1273178456_thumb.jpg

post-15906-1273178470_thumb.jpg

Editat de kleiny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am gandit ca daca vine Mani, Ervin si inca cativa, clar ca vor luat toate premiile, si nu e corect fata de ceilalti.

 

de cand nu mai e corect ca cei mai buni sa castige si sa ia premiile?

 

buna treaba cu locul pentru rulote. arata bine. Sper sa nu ploua; vorbiti si voi cu baietii de la Deva si intrebati-i la ce vrajitoare merg cand aranjeaza vremea pentru concurs :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna treaba cu locul pentru rulote. arata bine. Sper sa nu ploua; vorbiti si voi cu baietii de la Deva si intrebati-i la ce vrajitoare merg cand aranjeaza vremea pentru concurs :P

se ocupa paul in mod direct..in toamna l-am sunat,am aranjat si in week respectiv cand ati venit la valcea a inceput ploaia.. :blink:

am rezolvat cu el si ptr septembrie.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cand nu mai e corect ca cei mai buni sa castige si sa ia premiile?

E corect, normal, nu m-am exprimat eu bine, am vrut sa zic sa ia si altii premii, ca sunt destule :P

Si-apoi lasa-i pe astia buni sa se dea in lumea lor, acolo la extrem, sa nu-i bagam pe toti in aceeasi oala :)

 

Pentru cei care au uitat cum a fost anul trecut uite un filmuletz:

Iar toata lumea prezenta la concurs va primi DVD-ul de anul trecut.

 

Inscrieri pe www.enduro-sibiu.ro

Editat de kleiny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bavo Clau. succes cu organizarea si anu asta.Pacat ca nici anu asta nu pot sa o vad live da decat nimic , mai bine pe ecran.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nedumerit ori este Dark Dog Enduro Sibiu ori este Enduro Maniaco Depresiv Sibiu?sau i tot aia?:P)

Anul trecut am organizat concursul impreuna cu Stef si oamenii lui, si s-a numit Enduro Maniaco Depresiv Sibiu.

Anul acesta noi facem la Sibiu, iar Stef la Valcea, deci este Dark Dog Enduro Sibiu 2010 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut am organizat concursul impreuna cu Stef si oamenii lui, si s-a numit Enduro Maniaco Depresiv Sibiu.

Anul acesta noi facem la Sibiu, iar Stef la Valcea, deci este Dark Dog Enduro Sibiu 2010 :P

si enduro-maniaco-depresiv editia a 5-a rm valcea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oficial: vor fi trei categorii. A (extrem), B (profi), C (hobby).

Am hotarat sa facem si clasa "extrem", sa fie mai palpitant :P

Paul mi-a spus sa transmit ca va face un super prolog, a carui finala va fi pe nocturna.

Cine are GPS, de preferat Garmin, poate naviga si pe GPS. Oricum traseul va fi marcat cu banda si sageti indicatoare.

 

Inca o super pensiune pentru cazare: Pensiunea Norica - tel. 0745.764.625

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oficial: vor fi trei categorii. A (extrem), B (profi), C (hobby).

Am hotarat sa facem si clasa "extrem", sa fie mai palpitant :P

Paul mi-a spus sa transmit ca va face un super prolog, a carui finala va fi pe nocturna.

Cine are GPS, de preferat Garmin, poate naviga si pe GPS. Oricum traseul va fi marcat cu banda si sageti indicatoare.

 

Inca o super pensiune pentru cazare: Pensiunea Norica - tel. 0745.764.625

Inca nu e nimeni inscris? Imi vine greu a crede! Puneti pe site si rideri care vin, suntem multi curiosi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu e nimeni inscris? Imi vine greu a crede! Puneti pe site si rideri care vin, suntem multi curiosi...

In curand va fi actualizata lista cu riderii inscrisi.

Au confirmat participarea Valcea, Deva, Tg. Jiu.

Si-a anuntat participarea si Florian Pop.

Mesaj completat

Taxa de participare este de 150 lei pana la data de 1 iunie 2010. La fata locului taxa este de 200 lei.

Inscrieri pe www.enduro-sibiu.ro

Iata si afisul nou:

post-15906-1274139447_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Taxa de participare este de 150 lei pana la data de 1 iunie 2010. La fata locului taxa este de 200 lei.

 

Clau

Am si eu cateva intrebari:

- In ce cont se plateste taxa? Pe site nu gasesc informatia

- Ati definitivat un regulament?

- La ce ora e startul la prolog? Ca sa stim cum ne organizam cu drumul

 

Si am si 2 sugestii:

- incercati sa respectati ora de start - e super frustrant pentru rideri sa se grabeasca dimineata sa se echipeze si apoi sa astepte aiurea.

- incercati sa gasiti o solutie pentru inscrieri. Acum dureaza mult mai mult inscrierile pentru ca pe langa taxa de concurs trebuie verificata licenta, asigurarea, viza medicala. Ca sa evitati balamucul de la inscrieri, eu zic ca pentru cei care au in ordine hartiile FRM (asigurare, licenta, viza medicala) si platesc taxa de concurs prin banca sa le pregatiti totul intr-o punga (numere de concurs, ecuson, etc) si sa nu mai piarda timpul (al lor si al vostru) vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- In ce cont se plateste taxa? Pe site nu gasesc informatia

- Ati definitivat un regulament?

- La ce ora e startul la prolog? Ca sa stim cum ne organizam cu drumul

 

 

La primele două întrebări poți găsi răspunsul accesînd site-ul clubului la secțiunea regulament.

 

La cea de-a treia întrebare aÂşteptăm răspunsul împreună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...