Sari la conținut

"Dark Dog" ENDURO SIBIU 2010


kleiny
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceva poze de pe traseu??? buclele de extrem? :lol:

Momentan nu am poze de pe extrem, dar promit ca fac cand mergem la marcat ;)

Mesaj completat

Clau

Am si eu cateva intrebari:

- In ce cont se plateste taxa? Pe site nu gasesc informatia

- Ati definitivat un regulament?

- La ce ora e startul la prolog? Ca sa stim cum ne organizam cu drumul

 

Si am si 2 sugestii:

- incercati sa respectati ora de start - e super frustrant pentru rideri sa se grabeasca dimineata sa se echipeze si apoi sa astepte aiurea.

- incercati sa gasiti o solutie pentru inscrieri. Acum dureaza mult mai mult inscrierile pentru ca pe langa taxa de concurs trebuie verificata licenta, asigurarea, viza medicala. Ca sa evitati balamucul de la inscrieri, eu zic ca pentru cei care au in ordine hartiile FRM (asigurare, licenta, viza medicala) si platesc taxa de concurs prin banca sa le pregatiti totul intr-o punga (numere de concurs, ecuson, etc) si sa nu mai piarda timpul (al lor si al vostru) vineri.

Contul se gaseste pe site-ul nostru www.enduro-sibiu.ro la pagina de regulament si la pagina de inscrieri.

Prologul va incepe la ora 17, cel tarziu la 17,30.

Vom incerca pe cat posibil sa respectam ora de start. Singurele probleme pot aparea din cauza unor concurenti care intarzie, sunt pe drum si suna: Venim si noi, va rugam mai asteptati putin, etc...

Pentru inscrieri, va rog ca cei care aveti deja licente, asigurari si vize medicale, sa mentionati treaba asta in mail, sau pe formularul de inscriere. Astfel ne va fi mult mai usor atat noua cat si voua.

Mesaj completat

Cam care este nivelul traseului extrem, se face pe roti? Cine l-a facut?

Nivelul traseului la extrem este asa cum suna si cuvantul "Extrem".

80% este comun cu cel de Profi, dar are 4 bucle in plus, 4 urcari si 4 coborari de RedBullRomaniacs de profi.

Traseul e facut de omul nostru Mitica Stanciu si "verificat" de Paul si Tara.

Editat de kleiny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom incerca pe cat posibil sa respectam ora de start. Singurele probleme pot aparea din cauza unor concurenti care intarzie, sunt pe drum si suna: Venim si noi, va rugam mai asteptati putin, etc...

 

pai lor trebuie sa le raspunzi atat: "sa fiti sanatosi".

Eu am invatat o vorba mare de la un om mare, Octavian Pantis - "Niciodata sa nu pedepsesti oamenii pentru punctualitate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru toti concurentii, ATENTIE!!!

Vor fi doua puncte de alimentare.

Asadar va rog sa aveti fiecare doua recipiente de minim 5 lintrii.

Pe aceste recipiente se va scrie numarul de concurs al fiecaruia, iar noi ne obligam sa le ducem in punctele de alimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan nu am poze de pe extrem, dar promit ca fac cand mergem la marcat :wave:

sau cand faceti rost de un elicopter.. :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claudel, ce zici de clasa TURIST ?!? Pt. cei ce nu-s pasionati de competitie si vor sa faca(sa incerce) toate clasele in regim de "NICI O GRABA" :kiss: ...de fapt...nu se poate - acum imi dau seama :lol:

Mircea, daca vrei iti dau track-urile GPS de la toate clasele si le faci ulterior cu ragaz :D

Mesaj completat

sau cand faceti rost de un elicopter.. ;) :wave:

De elicopter facem rost mai greu... sau poate ne da Martin Freinademetz. Apropo de el, se pare ca va fi primul inscris la "extrem".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claudiu, care sunt reperele orare ale derulării evenimentului? Vineri pînă la ce oră se fac înscrierile? La ce oră e prologul? Se pot efectua tururi de recunoaÂştere pe traseul prologului? orice detaliu e binevenit. Thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Claudiu, care sunt reperele orare ale derulării evenimentului? Vineri pînă la ce oră se fac înscrierile? La ce oră e prologul? Se pot efectua tururi de recunoaÂştere pe traseul prologului? orice detaliu e binevenit. Thx

Inscrierile se pot face vineri pana la ora 17,30.

Trebuie luat in calcul faptul ca inscrierile dureaza ceva mai mult, pentru cei care nu au licenta, asigurare si viza medicala.

Prologul va fi la ora 18 cel tarziu. Se poate merge in recunosterea traseului dar fara motocicleta, doar pe jos.

Voi anunta curand orarul complet al evenimentului.

 

Mesaj completat

Cel mai bine ar fi daca concurentii vor veni mai devreme.

Va dati seama ce nebunie s-ar crea la inscrieri daca ar veni majoritatea cu putin inaintea prologului. Probabil nu vor reusi toti sa se inscrie.

Cei care aveti licenta si asigurare va rog sa mentionati asta cand faceti inscrierea online.

 

Recomandam pentru cazare: Pensiunea Casa Loloiu - tel. 0740.205.004, 0269.572.404

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cod galben sau portocaliu ?

:lol:

Pana acum am marcat traseul numai pe ploaie. Speram sa se linisteasca vremea pana atunci.

Oricum, traseul se face si pe ploaie fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici enduro rideri nu se sperie de noroaie, si nici jurnalistii. Sunt prezent in toate 3 zilele la fotografiat. Sa ne vedem acolo. Apropo, cine vine la cursa si are user pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un endurist nu are cum sa se sperie de noroi!!!!e al doilea nume al sau 70% din plimbarile lui e frate cu noroiu.ce mai conteaza codu.ps nu ploua la cursa smechere !!!

 

broblema e cu ochelarii nu cu noroiul. o sa-mi iau de rezerva.

oricum am platit si m-am inscris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la valcea o sa fim 10 piloti..sa vezi ce inghesuiala o sa fie pe podium :lol: :lol:

Mesaj completat

Stati linistiti ca va fi soare.

Stim noi de ce... :lol:

stai linistit clau ca stim si noi sa ne uitam pe meteo.ro :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte important!!!

Inscrierile online s-au prelungit pana in data de 3 iunie 2010, in contul RO97BRDE330SV47705853300, Banca BRD Sibiu.

Inscrieri pe www.enduro-sibiu.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu am licenta medicala clasa2 emisa de AACR. Sper ca pot sa o folosesc pentru concurs! Nu?!?

Am atasat o copie scanata.

din ce banuiesc eu nu prea e valabila,fiindca nu specifica nicaieri ca esti apt ptr competitii sportive..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce banuiesc eu nu prea e valabila,fiindca nu specifica nicaieri ca esti apt ptr competitii sportive..

 

Este o licenta medicala obtinuta in urma unor examinari medicale extinse! Cred ca face mai mult ca o viza primita la inscriere in schimbul unei sume de bani.

In baza acestei licente se pot pilota avioane ultrausoare, se poate sari cu parasuta si altele... in fine...

As vrea un raspuns oficial din partea organizatorului!

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In baza acestei licente se pot pilota avioane ultrausoare, se poate sari cu parasuta si altele... in fine...

dar nu se poate face enduro..parerea mea.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu se poate face enduro..parerea mea.. :cheers:

 

 

Scuze ca intervin , dar mi se pare un fel de : trebuie sa platesti ,,TAXA NOASTRA '' medicala nu alta ...si apoi e valabil orice :()

 

Cu respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca intervin , dar mi se pare un fel de : trebuie sa platesti ,,TAXA NOASTRA '' medicala nu alta ...si apoi e valabil orice :cheers:)

 

Cu respect,

 

La Bacau a costat 25 de lei vizita medicala,31 de lei asigurarea si 45 de lei licenta FRM.

La asigurare si adeverinta de vizita medicala s-a uitat FRM-ul (nu e vorba de taxa noastra) ca sa vada daca da licenta.

S-a mai discutat ca intrunirile au loc doar cu acordul FRM-ului asta este pretul. Cine vine cu o adeverinta medicala valabila in perioada respectiva cu parafa de medicina sportiva nu mai da 25 de lei.

Dau 300 de lei pe motorina pana la Sibiu si sa stau sa ma mai gandesc la 25 de lei vizita medicala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...