Sari la conținut

"Dark Dog" ENDURO SIBIU 2010


kleiny
 Share

Postări Recomandate

La Bacau a costat 25 de lei vizita medicala,31 de lei asigurarea si 45 de lei licenta FRM.

La asigurare si adeverinta de vizita medicala s-a uitat FRM-ul (nu e vorba de taxa noastra) ca sa vada daca da licenta.

S-a mai discutat ca intrunirile au loc doar cu acordul FRM-ului asta este pretul. Cine vine cu o adeverinta medicala valabila in perioada respectiva cu parafa de medicina sportiva nu mai da 25 de lei.

Dau 300 de lei pe motorina pana la Sibiu si sa stau sa ma mai gandesc la 25 de lei vizita medicala.

bine punctat edy !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut! Eu am licenta medicala clasa2 emisa de AACR. Sper ca pot sa o folosesc pentru concurs! Nu?!?

Am atasat o copie scanata.

Salut.

Acest concurs se supune unui regulament, al federatiei. Federatia cere o adeverinta medicala obtinuta la un medic sportiv.

Cu regret, nu va fi valabila.

Mesaj completat

Sal cat costa viza medicala, asigurarea medicala si licenta FRM?

Se pot face inscrieri si sambata dimineata?

ms

Viza medicala costa 25 lei, asigurarea 10 euro si licenta tot 10 euro.

Se fac inscrieri si sambata dimineata intre ora 8 si ora 9.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Bacau a costat 25 de lei vizita medicala,31 de lei asigurarea si 45 de lei licenta FRM.

La asigurare si adeverinta de vizita medicala s-a uitat FRM-ul (nu e vorba de taxa noastra) ca sa vada daca da licenta.

S-a mai discutat ca intrunirile au loc doar cu acordul FRM-ului asta este pretul. Cine vine cu o adeverinta medicala valabila in perioada respectiva cu parafa de medicina sportiva nu mai da 25 de lei.

Dau 300 de lei pe motorina pana la Sibiu si sa stau sa ma mai gandesc la 25 de lei vizita medicala.

ca fapt divers cred ca la deva a fost 40 lei vizita medicala..eu am fost la medicina sportiva la valcea,am dat 10 lei pe electrocardiograma si 6 lei pe o ciocolata ptr doamna doctor si gata viza medicala pe 6 luni.

Mesaj completat

Scuze ca intervin , dar mi se pare un fel de : trebuie sa platesti ,,TAXA NOASTRA '' medicala nu alta ...si apoi e valabil orice :cheers:)

 

Cu respect,

mai omule,daca ar lua clubul banii astia as intelege comentarii din astea de umplut paginile forumului..dar daca vii cu viza aia eliberata de indiferent cine reprezentantul FRM iti da scurt cu flit..si stai sa te uiti lung la cursa de pe margine si ai venit cine stie de unde nu cred ca iti convine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Filmele nu apuc sa le prelucrez azi, e aproape 1 si de dimineata vreau sa-mi montez swingarm-u pe motor sa pot merge cu el pe traseu .. altfel :lol: 4 roti .. si pe traseu mai putin.

 

O seara faina la toti :what: Bafta maine.

Mesaj completat

La aceeasi adresa gasiti cateva (f putine) poze de azi, din pacate, trackul pe care am mers trebuia sa fie cel pt hobby, dar se pare ca in acel loc au trecut doar expertii.. in aproape 3 ore au trecut vreo 7 motoare, din care am prins in poze doar jumate :lol: .. am mai facut un ocol in drum spre casa si am trecut prin sibiel, acolo am prins cativa hobby pe o urcare usoara .. si frumoasa (nu am fost niciodata cu motoru pe-acolo dar sper sa ajung cat mai curand) :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE MI-A PLACUT

traseul din prima zi care mi s-a parut superb,baietii astia chiar au renuntat la erzbergizarea cursei si au facut treaba, excelenta organizare in situatia recuperarii motoarelor avariate de pe traseu,arbitri si indrumatori peste tot etc..

a doua zi se putea mai putin forestier si mai multa tehnica dar oricum urcarile pe rau au compensat.

marcajele ca la sibiu,dese si excelent repartizate cu vreo 2,3 scapari unde sunt sigur ca s-au furat..

locatia excelenta(platou intins,parau,peisaj de vis,in afara satului sa nu deranjam),preturi acceptabile la papa si berica(sincer mi-a lipsit berea la dozator)

CE NU MI-A PLACUT

...................................................................

 

 

 

Sfaturi:

-folositi un megafon la start

-dati arbitrilor veste reflectorizante fiindca foarte multi s-au oprit intr-o gramada de locuri crezand ca localnicii sau spectatorii strinsi in grup sunt arbitri..

 

oricum cu ajutorul vremii a fost o intalneala de punctaj maxim..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumiri:

- organizatorilor pentru concurs

.............

- prietenilor pentru ca i-am intilnit

- lu' mama natura pt peisaj, pietre, ripe, riuri, ramuri si ce a mai avut in dotare

- Lui ( slava ) cel responabil cu vremea buna, amin

- laptopului pentru ca durat numai 3 ore sa socoteasca timpii

- firmei Yacco pentru focul de tabara

- benzii alb - rosu pentru ca ne-a indrumat rotile pe calea cea buna

- ortezelor asterisc

- kilometrului pentru ca nu e mila

si daca am uitat pe cineva, sa nu se supere pe mine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anunt important - la cursa de la Sibiu s-a pierdut un batranel simpatic domiciliat in jud valcea

Daca-l gasiti purtati-va cu el cu blandete si aduceti-l la urmatorul concurs.

 

 

ce poza :what:

post-1160-1275983880_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci da, sunt tofograf bun... cu fiecare cursa la care merg tot progresez, daca imi iau scula mai buna, o sa faca si mai bine pozele pe padure...

 

Imediat ajung acasa si mai pun cateva poze funny de pe traseu, in premiera cu SuperMan pe traseul prologului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci da, sunt tofograf bun... cu fiecare cursa la care merg tot progresez, daca imi iau scula mai buna, o sa faca si mai bine pozele pe padure...

 

Imediat ajung acasa si mai pun cateva poze funny de pe traseu, in premiera cu SuperMan pe traseul prologului!

eeeee bine,lasa ca iti bag eu nisip in aparat.. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super filmul lui Daniel Cotoara, nota 10 :D

 

Eu nu am prea avut timp sa ma ocup de prelucrarea filmelor, sper sa apuc saptamana asta, doar in prima zi am filmat mai mult, in a doua aproape deloc .. din pacate, iar in a treia mai mult cu helmet cam'ul.

 

Acum am pus si pozele de duminica pe net, le gasiti la adresa de mai jos

 

Poze Dark Dog Enduro Sibiu 2010 - Ziua 3

 

2-dark-dog-enduro-sibiu-2010-ziua-3-246516548.jpg

 

2-dark-dog-enduro-sibiu-2010-ziua-3-41136903.jpg

 

2-dark-dog-enduro-sibiu-2010-ziua-3-1924346971.jpg

 

Editat de ovisopa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al dracului camera asta a mea, filmeaza bine in lumina slaba dar cand e vorba de poze pe semi-intuneric se trage pe fese...

 

 

Un mic review al cursei, in 20 o sa apara intr'o publicatie de specialitate review complet al cursei... http://www.dirtbikezone.ro/dark-dog-enduro-sibiu-2010-2.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...