Jump to content

lipsa de informatii

Smeagol
 Share

Recommended Posts

Mda .. se organizeaza ceva dar nu poate fi totul ca la carte .. trebuie sa lipseasca ceva nu-i asa ?

De exemplu .. ce ma intereseaza pe mine

Stunt show .. scrie acolo 6 reprezentatii sambata si duminica .. dar la ce ora fratilor ?

Eu si restul lumii de unde ar trebui sa stie cand sa vina ca sa prinda o reprezentatie ? sau va asteptati cumva sa stam toata ziua acolo in asteptarea uneia ?

Multumesc

Corect. Asta am intrebat si eu pe forum. Nu sunt din Bucuresti si nu vreau sa vin de 2 ori. Sau sa pierd ceva daca vin duminica sau daca vin sambata. Azi am riscat si nu am fost. Nu am primit niciun raspuns. Cred ca se tine la secret ca in ziua in care nu se tine nimic sa fie putina lume. :rolleyes:

am fost eu...nu am stat mult (1h 30min).azi nu au fost stunt-uri sau alte din astea.Nu am fost foarte impresionat de standuri...poate 3-4 mai reusite.Oricum imbulzeala a fost la cei de la Kronau, in rest slabut.Erau standuri unde ma asteptam sa fie cu totul altceva dar...e bine ca a fost si asa

PUSCARIE FRATILOR ! o expozitie de mare cacao ! ca sa va dati seama , cele 2 concernuri japoneze Suzuki si Honda nu au motociclete expuse ! Jos palaria la KTM si Harley ! in rest accesorii si echipamente , mici si fum mult ! noroc ca nu e scumpa intrarea(10 ron) , altfel imi parea rau dupa bani ! mergeti sa va scarbiti si voi , poate va incanta domnisoarele ce taie frunza la caini p-acolo , parca si la capitolul asta stau mai prost ca-n ceilalti ani !

oamenii sunt pusi pe capatuiala..... adica vanzare nu expozitie.. ma refer la importatorii care au ales sa expuna echipamente si nu moto.

Mesaj completat

sau nu au ce expune....... ma refer la motociclete sau modele noi in general.... sa nu uitam ca unii au supravietuit greu iernii.... iar multi dealeri prin tara au inchis pravaliile de luni bune... asa ca niste parale in plus nu strica. Ca de vazut se pot vedea si pe net.. Oare nu v-ati obisnuit cu atmosfera de bazar din ultimii 6 ani?!?

slabut.... nu stiu.. cand te duci la cel de masini vezi tata modele noi sau concepte...

poate altora o sa le placa da pe mine nu ma convins deloc.

Copia perfecta a situatiei tarii noastre!

Inca este bine ca se mai tine(salonul auto nu a existat anul trecut si cred ca nici anul asta)!Si la auto s-au facut bani grei in anii trecuti!

Nu pot sa-i critic pe cei prezenti,pentru ca au facut un efort sa fie prezenti si cred ca majoritatea vor iesi cu - la sfarsit!

Iar anul anul asta nu anunta nimic bun fata de anul trecut,ca sa nu mai zic de acum 2 ani!

Unii tipa ca este talcioc ,pai tara asta ce este,noi ce suntem!

Multi au impresia ca daca au un motor de nu stiu cate mii sau zeci de mii de euro au devenit automat urmasii lui Napoleon,Washington sau Reginei Victoria!

Istoria ,prestanta,caracterul si respectul nu se pot cumpara cu bani!

Asa ca SMAEB=Romania=noi toti!

Numai bine!

In 2010 nu mai au importatorii si dealerii bani sa vina sa expuna de dragul expunerii, ei au nevoie de bani si asa s-a transformat in magazin de acesorii ca de moto nai putin. Sa nu uitam ca majoritatea mobrelor noi se luau "cu banca" si acum a cam cazut asta...cu banca....deh criza...

Multi am vazut ca si-au mutat pur si simplu magazinul de vanzare echipamente la Romexpo....

Multe ATV-uri si scutere pentru asta se mai vindea acum de nou mai bine....

Vad ca maine si duminica o sa faca show Zoltan. De la ce ora? Ma gandesc cand sa merg dar maine sunt in criza cu timpul si de la ora 15.00 am treaba. Nu poti nici sa faci teste cu ceva motoare? Nasol. Aveam increderea ca o sa fie ceva tare dar dupa cum vad e cam nasol.

La inceputul anilor 90 au incercat unii sa organizeze unii un concert de jazz in care sa invite nume foarte mari. Deh, dupa atata comunism si izolare, vroiau oamenii sa vada in sfarsit cum arata pe viu idolii lor. Tin minte ca a venit Chick Corea, unul din cei mai mari pianisti din toate timpurile. Ei bine, s-a strans lume la Sala Palatului dar oamenii nu se inghesuiau sa isi cumpere bilet pentru ca se obisnuisera sa dea spaga la portar si sa intre pe blat. Drept urmare, sala era mai mult goala. Organizatorii au zis ca suntem de rasul lumii ca un "monstru sacru" sa concerteze cu sala goala si, ca atare, la pauza, au lasat intrarea libera. Rezultatul? Dupa aceea chiar nimeni nu a mai vrut sa dea bani pe bilet pentru ca se gandeau ca or sa poata intra gratuit. Mai trist e ca mult timp dupa aceea nici artisti cu adevarat mari nu au mai venit pentru ca nici un organizator nu a mai avut curaj sa ii cheme, sa ii plateasca si pe urma sa ramana cu paguba.

Morala e destul de simpla - atati bani dai, atata show primesti.

Trebuie sa recunoastem, comunitatea motociclistica din Romania se transforma, se cocalarizeaza. Asta e viata. Platim pretul lipsei noastre de civilizatie. In anii trecuti, motocicletele expuse au fost zgariate, li s-au rupt seile, oglinzile etc. In conditiile in care majoritatea romanilor nu isi cumpara decat motociclete second-hand, ia ganditi-va ce motiv ar trebui sa aiba cineva sa expuna 10 motociclete si sa se intoarca cu ele busite si nici sa nu aiba speranta ca isi recupereaza banii din cresterea vanzarilor?

Sunt de vina organizatorii pentru fumul de mici si lipsa de consistenta? Pai astia suntem. La noi totul a devenit fum, totul e numai de fatada. Ne-am obisnuit sa dam mult din gura si sa nu facem nimic concret. Fitze la maxim si atat.

Mda .. se organizeaza ceva dar nu poate fi totul ca la carte .. trebuie sa lipseasca ceva nu-i asa ?

De exemplu .. ce ma intereseaza pe mine

Stunt show .. scrie acolo 6 reprezentatii sambata si duminica .. dar la ce ora fratilor ?

Eu si restul lumii de unde ar trebui sa stie cand sa vina ca sa prinda o reprezentatie ? sau va asteptati cumva sa stam toata ziua acolo in asteptarea uneia ?

Multumesc

Daca ai fi urmarit chiar prima informatie ( 22 feb. 2010) data despre SMAEB......ai aici orele pentru Stunt show si nu numai.

Toate bune

/index.php?showtopic=485507

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...