Sari la conținut

Fotografii SMAEB 2010


warlock
 Share

Postări Recomandate

Ca proprietar Âşi iubitor de MZ ES, am fost extrem de plăcut impresionat de cel expus la salon. Pentru mine a fost cea mai frumoasă motocicletă expusă!

M-am bucurat să-l văd pe "Doyle" în carne Âşi oase :P , dar îmi pare rău că nu l-am abordat pe Mihai (vorbea cu cineva, n-am vrut să-i întrerup, apoi a plecat).

În rest...

Toate bune!

Parca singurul lucru de care-mi pare rau ca n-am venit e MZ-u ala...chiar frumos!

 

Am fost si eu pe acolo, am stat 20 de minute in parcare la o "sămânță".

Pe aceasta cale vreau sa multumesc celui ce a incercat sa-mi fure oglinda de la motor, bulanul meu a fost ca un surub s-a stricat si nu s-a mai putut desface. Ce-mi mai place in Romanica!

Pai daca e salonul moto si accesorii, gandeste-te ca din parcare le iei moca...sau ti se iau moca :peace: Naspa faza, tre sa recunosc, bine ca ai avut bulan...

 

Deci pana si pozele lipsesc fata de anu trecut!

N-am fost, mi-a parut rau intr-un fel pt ca era o ocazie de a mai socializa cu amicii, de a mai casca gura la cate o mobra, etc, dar din pozele postate pare monoton...

Oricum, slab la poze topicul...anul trecut era deja caruta de imagini atat cu mobre, cat si cu mutre si craci de fete!Ma rog, ce inteleg e ca n-au mai fost atatia craci(tristete pt marii pozari "profi" de bagau blitu-n ochi tipelor anu trecut), deci intr-un fel e bine...nu s-a mai incurajat pitiponcismul :D

 

E pacat sa ajungi la un salon moto si sa nu gasesti modele 2010 in standurile celor de la Ducati, MV Augusta, Aprilia, Moto Guzzi, Honda, Harley Davidson sau Buell.Sper ca la anul sa nu mai vad acelasi lucru,oricat de rau ne va incerca aceasta criza.

Anul trecut am salivat 3 zile la Guzzeta aia caffe reisarita, si anul asta vrei sa zici ca n-a fost pic de Guzzi?Eu daca veneam special pt MVAugusta, Guzzi si Buell veneam.Chiar, daca tot s-a desfiintat, Buell au auvut careva in "meniu"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Era un buell redus de la 11.500 la 9400 parca.. ceva de genul

Si cica n-au fost reduceri :peace:

Asta merita pastrat, il vinde peste 5 ani cu 20 de mii :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am trecut si eu pe la salon. Trist fata de anii trecuti. I-a lipsit "fastul" din trecut. Mai de criza asa. Motoare putine, fete putine cam multa bezna pe la standuri, costa mult probabil sa aprinda toate luminile. Drept urmare am facut 5 poze inauntru si restul la stunt-urile din parcare care meritau vazute si pentru care nu era nevoie sa platesti bilet.

 

Poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an se spune ca a fost slab, mereu au existat nemultumiri. In anii trecuti va plangeati de prea multe fete, acum de prea putine. Eu cred ca au fost suficiente...

Cat priveste reducerile, au fost standuri care chiar au facut asta pe bune, dar au fost si hoti care au incercat sa pacaleasca lumea (au mai si reusit cred)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' vreo 5 luni,i-am cumparat unui prieten,o casca Shoei RF 1100.Adica,XR-ul european. Si 1100,ultima generatie,fatza de aia de care zici tu...L-a costat 1250 ron,cu transport si spaga la vama.Nou-noutza, evident . Si fabricata-n 2009 ! Asa ca pretul ala,cu cat a luat-o amicu' tau,nu e chiar "de criza" - daca stii unde sa cautzi,gasesti pretzul corect. Afara,adica...

 

Eu vroiam doar sa arat unele "reduceri" care s-au facut la salon. Era o ironie :peace:

 

Insa au fost si firme care si-au facut treaba corect si au facut intradevar reduceri sau au vandut produsele la preturile obisnuite.

 

Una peste alta ... bine ca am avut salon :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm ca unele firme au fost corecte si nu au tras pielea de pe noi

de ex firma care avea stand cu Icon .. toata lumea stie ca sunt f scumpe produsele Icon .. pt ca vin din America .. pt ca sunt scumpe in general datorita reclamei, produselor mai exclusiviste etc ..

totusi la Smaeb acesti oameni au adus produsele Icon cu maxim 20-30% adaos fata de cel mai ieftin distribuitor care il stiu eu in Europa

mie mi se pare super pretul avand in vedere costurile de transport .. vama .. tva .. etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Supapa_Jr: am si eu o intrebare ... pentru ca din cate am inteles din raspunsul tau de mai sus, cred ca ai fost in vreun stand la acest salon. Un prieten si-a cumparat o casca Shoei XR 1000, noua, de la salon. Cand m-am vazut cu el seara, de curiozitate m-am uitat la data fabricatiei ... era 2007 (stiu ca este un model mai vechi, nu asta e ideea) si casca a costat 1400 lei. Acum spune-mi tu te rog ... o casca fabricata in 2007 la ce pret se vinde la saloanele din afara?

 

Si tot legat de reduceri .. au fost expozanti care aveau produse "reduse pentru salon" la preturi mai mari decat in magazinele proprii.

 

Sunt de acord cu tine ca lumea vrea numai reduceri si ca multi stramba din nas la orice, insa nu e asta singurul aspect al problemei.

 

Think about it :peace:

 

am si eu un exemplu aici:

la intermotorcycle baietii au umflat preturile de pe site-ul propriu cu 35% ca sa scrie apoi ca ofera imensa reducere. deci unde e reducerea???

geaca arlen ness ~1550ron neredusa

~1000 redusa

 

intr-adevar mi-am luat teapa si am cumparat. le-am facut vanzare, dar e ultimul targ la care merg si achizitionez ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm ca unele firme au fost corecte si nu au tras pielea de pe noi

de ex firma care avea stand cu Icon .. toata lumea stie ca sunt f scumpe produsele Icon .. pt ca vin din America .. pt ca sunt scumpe in general datorita reclamei, produselor mai exclusiviste etc ..

totusi la Smaeb acesti oameni au adus produsele Icon cu maxim 20-30% adaos fata de cel mai ieftin distribuitor care il stiu eu in Europa

mie mi se pare super pretul avand in vedere costurile de transport .. vama .. tva .. etc

 

 

Scorpio AZ, unul din magazinele in care intru (si ies) mereu cu placere.

Preturile la salon erau aceleasi cu preturile din magazin, dar asta e bine (pt mine) ca acu 2 saptamani mi-am luat geaca de la ei si daca o vedeam redusa cu 40% ma zgariam pe fata :peace: (glumex)

Oricum, magazinul asta are produse de-o calitate foarte buna la preturi decente, si vanzatorii sunt f de treaba.

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut niste cizme la pret interesant, Forma, la Scorpio AZ. Nu am fost acolo pentru a cumpara ceva, ci voiam sa vad, sa probez si cand am bani, sa stiu direct unde ma duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai moka ati vrea sa fie...reduceri de salon si alte chestii....ma nene au dat astia drumu' iar la etnobotanice? ma mir ca nu va plangeti ca era 50 de mii un cico...era un combinezon probiker la 850 de lei...ce vreti mai mult de atat? sa va dea si bani? mai veneau cate unii la stand sa intrebe de scuter si ziceau ca au vazut ei chinezesc la 500 de euro..pai ia-ti ma nene chinezesc la ce mai vii la noi ... mutre acre si sarantoci...aaa...si suferinzi de limitari ce n-ai vazut...baieti..daca nu va mai trebuie motoarele...donati-le.

 

 

Scurt si la obiect ...bine spus Supapa ! :peace:

Editat de bogdancbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am deviat deja destul de mult .. e un topic pt fotografii ..

daca aveti comentarii pro sau contra va rugam sa folositi celelalte topicuri

mai multe poze mai putina vorbarie .. multumesc

 

p.s daca se poate mai multe poze cu standul KTM .. nu ma intereseaza motocicletele in mod special :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai ieftina alarma 800 RON?

 

Cmon...

 

dar cat vrei sa coste o alarma Scorpio cu senzor de inclinare, senzor de perimetru, pager care bate pana la 500m, baterie proprie, senzor la contact si cate mai cate.

Daca nu tii la mobra e ok sa dai 100 de ron pe alarma sau 150 pe un lant mai sanatos...dar cine sta la bloc...Scorpio e chiar indicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de standurile celor de la BMW / KTM / Vespa / si al baiestilor cu chopperul negru mat custom(scz imi scapa numele), restul mi-au lasat impresia ca m-as afla intr-un bazar.Decat sa bagi intr-un stand 6 motociclete care sa includa cele 4 firme moto japoneze ,mai bine o lasi balta si te ocupi de vanzarea lor la sectiunea Bazar.O spun pentru ca nici ei nici noi nu am fost multumiti pe deplin de acest eveniment moto.

E pacat sa ajungi la un salon moto si sa nu gasesti modele 2010 in standurile celor de la Ducati, MV Augusta, Aprilia, Moto Guzzi, Honda, Harley Davidson sau Buell.Sper ca la anul sa nu mai vad acelasi lucru,oricat de rau ne va incerca aceasta criza.

Tot respectul pentru showul lui Angyal Zoltan, Trancanici si ai celor din jurul lor. :peace:

 

stii vorba aia cu -hai sa aruncam cu pietre-,la standul Harley din 13 motociclete expuse 5 sunt model 2010

 

-Fat boy special 2010

-sportser 48 2010

-Electra Glide Ultra ltd 2010

-Dyna Super Glide 2010

-Street Glide 2010

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in afara de standul bmw(care te lasau sa si incaleci fiarele prezentate), ktm(un mare plus pentru fete) si harley..destule modele expuse altceva nu prea era de luat in luat in seama..ba da, parca mai mult fata de alti ani m-am impiedicat de o gramada de manelisti gelati si de piti in fustite transparente venite pasagere pe motorete de plastic care se uitau de sus la bikerii prafuiti si transpirati veniti de pe drumuri.

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost dezamagita,nu de Smaebul in sine ,cu toate ca adevarata expozitie era afara ,nu inauntru,ci de faptul ca dupa ce m-am ales doar cu o cagula ,m-am ales si cu portofelul furat....cu toate ca nu cred ca mai am sanse sa il recuperez ,imi voi incerca norocul si aici...cine stie ...PORTOFEL ROSU cu floricele,luati banii ,inapoiati actele :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un buell redus de la 11.500 la 9400 parca.. ceva de genul

 

 

Buell-urile, pt ca amandoua aveau reducere, le gasesti si la HD cu aceiasi reducere. Nu a fost pret special pt salon. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele patru pagini numai fotografii nu au. Ce facem? Doarme moderatorul?

Ar trebui mutate la discutii despre salon, dar moderatoru aci doar poate privi si posta, n-are putere :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...