Sari la conținut

Accident Calea Plevnei


Nicole
 Share

Postări Recomandate

http://bucurestean.com/WP/2010/04/24/accid...-calea-plevnei/

 

Nu am alte detalii. Am inteles ca un pieton era destul de ciufulit, iar motoristul nu avea mare lucru. Cine stie si vrea, sa spuna mai multe. Eu ma grabeam.

1 SMURD, 1 Politie Rutiera de zona, 1 Politie Rutiera de accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

http://bucurestean.com/WP/2010/04/24/accid...-calea-plevnei/

 

Nu am alte detalii. Am inteles ca un pieton era destul de ciufulit, iar motoristul nu avea mare lucru. Cine stie si vrea, sa spuna mai multe. Eu ma grabeam.

1 SMURD, 1 Politie Rutiera de zona, 1 Politie Rutiera de accidente.

 

Off-topic: Tu erai domnisoara timida cu Canon-ul ala? N-am prea inteles ce vrei sa faci. Eram acolo daca aveai ceva sa intrebi. Sincer nu era cel mai propice loc pentru a-ti etala calitatile de fotograf. (coboara fata dintr-un megane (mai era cu cineva care nu s-a dat jos), trece repejor strada si se apuca sa faca poze parca era la Versailles... mai pe furis mai pe fata, termina de facut si tup-tup trece strada inapoi la masina exact prin acelasi loc nepermis pe unde a fost accidentat omul ala, si acum face topicuri. In fine...)

 

Acum daca tot s-a deschis acest topic sa va spun ce s-a intamplat. Calea Plevnei imediat dupa Pasajul Basarab in apropiere de Petrom. Erau 2 motoristi care se intorceau acasa. Drum cu 3 benzi pe sens, banda speciala pentru la stanga cu semafor; rosu pentru la stanga, verde pentru inainte. Printre masini, prin fata unui jeep, sare un boschetar beat manga (nici macar nu exista trecere de pietoni in zona, sa zici ca a trecut pe rosu, pe trecere macar), motociclistul il atinge si se imprastie amandoi pe asfalt. Cu mult noroc motoristul nu ajunge in stalp, oprindu-se in bordura; viteza: maxim 50 km/h. Echipament: casca, geaca, manusi, jeans. Evident busit la picioare, genunchi etc, partea superioara fara leziuni, viziera zgariata, manusi rupte ... chestiuni minore. Accidentatul n-a patit nici el mare lucru, leziuni minore, scapa cu viata (ne-am interesat de starea lui). Motocicleta a putut fi luata pe roti dar are ceva pagube (3-4000 E, cam cat face ea acum) care nu pot fi recuperate de la vinovat din motive lesne de inteles.

 

Morala: lasati-va de sportul asta in Romania, mai ales in Bucuresti ca n-are sens sa va riscati vietile aiurea. Valentino Rossi daca era, in situatia aia n-avea ce sa mai faca. Mori aiurea din cauza unui inconstient. Romania.

Speram sa nu mai postez vreodata in rubrica asta, mai ales fiind implicat intr-o mizerie din asta. Motociclistul accidentat e fratele meu.

Bafta tuturor si atentie maxima!

 

PS: Multumiri celor cativa motociclisti si automobilisti care au oprit sa vada ce s-a intamplat si sa dea o mana de ajutor. (2 motoare si 2 masini din sutele care au trecut (printre care un baiat cu un peugeot care e si el motociclist))

Editat de Cata MCMLXXXVII
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: Tu erai domnisoara timida cu Canon-ul ala? N-am prea inteles ce vrei sa faci. Eram acolo daca aveai ceva sa intrebi. Sincer nu era cel mai propice loc pentru a-ti etala calitatile de fotograf. (coboara fata dintr-un megane (mai era cu cineva care nu s-a dat jos), trece repejor strada si se apuca sa faca poze parca era la Versailles... mai pe furis mai pe fata, termina de facut si tup-tup trece strada inapoi la masina exact prin acelasi loc nepermis pe unde a fost accidentat omul ala, si acum face topicuri. In fine...)

 

Acum daca tot s-a deschis acest topic sa va spun ce s-a intamplat. Calea Plevnei imediat dupa Pasajul Basarab in apropiere de Petrom. Erau 2 motoristi care se intorceau acasa. Drum cu 3 benzi pe sens, banda speciala pentru la stanga cu semafor; rosu pentru la stanga, verde pentru inainte. Printre masini, prin fata unui jeep, sare un boschetar beat manga (nici macar nu exista trecere de pietoni in zona, sa zici ca a trecut pe rosu, pe trecere macar), motociclistul il atinge si se imprastie amandoi pe asfalt. Cu mult noroc motoristul nu ajunge in stalp, oprindu-se in bordura; viteza: maxim 50 km/h. Echipament: casca, geaca, manusi, jeans. Evident busit la picioare, genunchi etc, partea superioara fara leziuni, viziera zgariata, manusi rupte ... chestiuni minore. Accidentatul n-a patit nici el mare lucru, leziuni minore, scapa cu viata (ne-am interesat de starea lui). Motocicleta a putut fi luata pe roti dar are ceva pagube (3-4000 E, cam cat face ea acum) care nu pot fi recuperate de la vinovat din motive lesne de inteles.

 

Morala: lasati-va de sportul asta in Romania, mai ales in Bucuresti ca n-are sens sa va riscati vietile aiurea. Valentino Rossi daca era, in situatia aia n-avea ce sa mai faca. Mori aiurea din cauza unui inconstient. Romania.

Speram sa nu mai postez vreodata in rubrica asta, mai ales fiind implicat intr-o mizerie din asta. Motociclistul accidentat e fratele meu.

Bafta tuturor si atentie maxima!

 

PS: Multumiri celor cativa motociclisti si automobilisti care au oprit sa vada ce s-a intamplat si sa dea o mana de ajutor. (2 motoare si 2 masini din sutele care au trecut (printre care un baiat cu un peugeot care e si el motociclist))

 

:rolleyes: fff tare postul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
da, eu eram

Necrofagul tipic.

Scarbos caracter trebuie sa fii ca sa faci asa ceva. Sa o arzi aiurea si sa faci poze la locul unui accident cu care nu ai nici o taina.

Puteai sa mergi, sa casti gura si ochii, sa vezi daca il stii, sa memorezi motocicleta si numarul, sa intrebi daca poti ajuta si cum iar dupa aceea sa pleci de acolo.

 

 

.......ma scuzati ca va deranjez.......dar are careva idee despre ce s-a intamplat??? sau alte detalii nelegate de aparate foto sau chestii d'astea???

repecte si sper la urmari usoare daca nu chiar inexistente!

Si tu folosesti Canon si Renault?

Acum 3 ore, cineva posta asta:

 

Off-topic: Tu erai domnisoara timida cu Canon-ul ala? N-am prea inteles ce vrei sa faci. Eram acolo daca aveai ceva sa intrebi. Sincer nu era cel mai propice loc pentru a-ti etala calitatile de fotograf. (coboara fata dintr-un megane (mai era cu cineva care nu s-a dat jos), trece repejor strada si se apuca sa faca poze parca era la Versailles... mai pe furis mai pe fata, termina de facut si tup-tup trece strada inapoi la masina exact prin acelasi loc nepermis pe unde a fost accidentat omul ala, si acum face topicuri. In fine...)

 

Acum daca tot s-a deschis acest topic sa va spun ce s-a intamplat. Calea Plevnei imediat dupa Pasajul Basarab in apropiere de Petrom. Erau 2 motoristi care se intorceau acasa. Drum cu 3 benzi pe sens, banda speciala pentru la stanga cu semafor; rosu pentru la stanga, verde pentru inainte. Printre masini, prin fata unui jeep, sare un boschetar beat manga (nici macar nu exista trecere de pietoni in zona, sa zici ca a trecut pe rosu, pe trecere macar), motociclistul il atinge si se imprastie amandoi pe asfalt. Cu mult noroc motoristul nu ajunge in stalp, oprindu-se in bordura; viteza: maxim 50 km/h. Echipament: casca, geaca, manusi, jeans. Evident busit la picioare, genunchi etc, partea superioara fara leziuni, viziera zgariata, manusi rupte ... chestiuni minore. Accidentatul n-a patit nici el mare lucru, leziuni minore, scapa cu viata (ne-am interesat de starea lui). Motocicleta a putut fi luata pe roti dar are ceva pagube (3-4000 E, cam cat face ea acum) care nu pot fi recuperate de la vinovat din motive lesne de inteles.

 

Morala: lasati-va de sportul asta in Romania, mai ales in Bucuresti ca n-are sens sa va riscati vietile aiurea. Valentino Rossi daca era, in situatia aia n-avea ce sa mai faca. Mori aiurea din cauza unui inconstient. Romania.

Speram sa nu mai postez vreodata in rubrica asta, mai ales fiind implicat intr-o mizerie din asta. Motociclistul accidentat e fratele meu.

Bafta tuturor si atentie maxima!

 

PS: Multumiri celor cativa motociclisti si automobilisti care au oprit sa vada ce s-a intamplat si sa dea o mana de ajutor. (2 motoare si 2 masini din sutele care au trecut (printre care un baiat cu un peugeot care e si el motociclist))

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am crezut ca e vorba de moto unui amic (din Mures, care si-a luat moto si inca are nr de Buc). Am dat un tel (3, de fapt), m-am lamurit si am plecat.

 

 

Frumos gest sa te interesezi de soarta unui amic. Noroc ca n-a fost el. Pe-ala de pe jos da-l naiba... ca doar nu-l cunosteai... ce rost ar fi avut sa incerci sa ajuti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@TARKA2 si restul: Nu va mai luati de anumite specimene de pe aici ca va luati ban cum mi-am luat eu pentru 2 saptamani. Fara avertizare, fara nimic. :laugh:

 

Aaa... Ma scuzati, si am si warn 10%. :rolleyes:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos gest sa te interesezi de soarta unui amic. Noroc ca n-a fost el. Pe-ala de pe jos da-l naiba... ca doar nu-l cunosteai... ce rost ar fi avut sa incerci sa ajuti?

Nu prea ai cum sa ajuti cand victimele sunt in ambulanta, si nimeni nu pare sa stie nimic. Nu stiu daca ti-a scapat amanuntul, eu chiar ma grabeam si am constatat ca erau alti motociclisti acolo, deci nu eram indispensabila. Ai vreo sugestie pentru cum as fi putut ajuta? PS: rutierii inca nu facusera masuratorile, abia sosisera (in caz ca te gandeai ca poate as fi ajutat la cules moto de pe jos).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteai sa mergi, sa casti gura si ochii, sa vezi daca il stii, sa memorezi motocicleta si numarul, sa intrebi daca poti ajuta si cum iar dupa aceea sa pleci de acolo.

Multumesc, data viitoare asa am sa fac. Daca am sa consider ca e nevoie de mine.

Mesaj completat

daca tot ai facut poze pe furis de ce nu i-ai luat si portofelul motociclistului intins pe jos, tiptil fara sa observe? :rolleyes: :laugh: :D

Honestly, ce inseamna "pe furis"? Am facut poze din mijlocul strazii, de pe trotuar si din banda 1. Aveam de gat un DSLR, nu un aparat de buzunar, si toate foto facute cu flash. Imi pare rau ca nu pot avea un girofar in frunte, ca sa nu mai para "pe furis".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, data viitoare asa am sa fac. Daca am sa consider ca e nevoie de mine.

Mesaj completat

 

Honestly, ce inseamna "pe furis"? Am facut poze din mijlocul strazii, de pe trotuar si din banda 1. Aveam de gat un DSLR, nu un aparat de buzunar, si toate foto facute cu flash. Imi pare rau ca nu pot avea un girofar in frunte, ca sa nu mai para "pe furis".

offtopic:really, o campanie SEO in ROmania nu te duce mult ( la mine doar vreo 250 de euri) si-ti apare bucuresteanul first on goagal.

asta pt linkul de care nu era nevoie.

on topic: si daca motoristul se infigea in stalp si murea, cine era tras la raspundere ? boschetarul ?

 

sanatate si reparatii rapide mobristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta .... ce se vrea de la topicul asta?? Un moto da peste un boschet care traverseaza neregulamentar (si beat mort pe deasupra). Copilu` se alege cu ambii genunchi beliti, cu moto varza ... boschet cu cateva zile in spital la caldura si mancare pe banii statutului. Ce intelegem din asta? Daca avem probleme cu banii tre sa facem ceva sa intram in spital, mancarea acolo e gratis :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta .... ce se vrea de la topicul asta??

Se vrea o cardeala proasta cu redirectionare de trafic catre alt site, blog sau ce-o fi ala. Daca ai timp de poze "mai multe" si de dat 3 telefoane dureaza mai mult de 5 minute, deci cel mai probabil ai timp sa te informezi numai din ce auzi fara sa vrei la fata locului despre ce este vorba.

Nici eu nu am stat la accidentul de pe Turda mai mult de 5 minute si aveam informatii sa scriu juma' de pagina aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jenant... sa ajungi sa faci blog din accidente... jenant, inca o data... cancan, protv la ora 5 si toate cele au creat o mentalitate deja... cred ca sunt oameni care d-abia asteapta sa se mai intample ceva sa mai faca un post...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot ai facut poze pe furis de ce nu i-ai luat si portofelul motociclistului intins pe jos, tiptil fara sa observe? :rolleyes: :laugh: :D

:P bun...

Sanatate accidentatilor !

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Cata MCMLXXXVII sanatate fratelui tau ! se pune pe picioare ...la fel si mobra ...

2. Ce inseamna on topic / of topic ? e o scuza ori avem obligatia de a citi toate rahaturile de 2 lei ? ( exista si PRIVATE )

3. Daca aveti puterea de a arunca asa cu "perle " intr-o femeie .... sunteti de 2 lei ...

4. Beatrice de paste am stat si eu 2 sapt in rezerva... dar am meritat`o ( la fel fara nici un avertisment )

5 NightWolf :rolleyes: servici usor.

PARERILE MELE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" una peste alta .... ce se vrea de la topicul asta?? Un moto da peste un boschet care traverseaza neregulamentar (si beat mort pe deasupra). Copilu` se alege cu ambii genunchi beliti, cu moto varza ... boschet cu cateva zile in spital la caldura si mancare pe banii statutului. Ce intelegem din asta? Daca avem probleme cu banii tre sa facem ceva sa intram in spital, mancarea acolo e gratis smile.gif "

 

 

 

sau,mai 'egzista' varianta puscarie =)))

 

 

 

 

SIncer si mie mi s-a parut deplasata postarea pozelor pe un blog,bla bla....

 

Nush daca e nevoie s-o atacati aiurea....nu ii iau nici apararea,dar poate a facut doar ce a dus.o capu'

 

 

 

 

Sanatate motociclistului...

Editat de La2ul1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca a fost un accident fara urmari foarte grave am o intrebare OT. Daca vad sau aud de un accident dau pe goarna pe forum sau nu? Vad ca multa lume stia de accicent in toate detaliile, dar daca nu era madam blog toata lumea mucles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ai cum sa ajuti cand victimele sunt in ambulanta, si nimeni nu pare sa stie nimic. Nu stiu daca ti-a scapat amanuntul, eu chiar ma grabeam si am constatat ca erau alti motociclisti acolo, deci nu eram indispensabila. Ai vreo sugestie pentru cum as fi putut ajuta? PS: rutierii inca nu facusera masuratorile, abia sosisera (in caz ca te gandeai ca poate as fi ajutat la cules moto de pe jos).

 

Posibil sa nu fi avut cum sa ajuti insa e o deosebire intre "am dat x telefoane sa vad daca e cutarescu,nefiind el m-am linistit si am plecat..." si " am intrebat daca as putea ajuta cu ceva si nefiind nevoie am facut cateva fotografii le fata locului dupa care am plecat...".

 

Cat priveste site-ul tau am remarcat pe langa preponderenta articolelor referitoare la accidente (de parca a fi bucurestean ar insemna in primul rand a avea un accident) si combinarea limbii romane cu limba engleza ceea ce pt mine reprezinta un limbaj semidoct.

 

Sper ca you understand ceea ce I want sa zic... If you intelegi....

 

Gata. Nu mai postez aici ca nu are rost.

 

Sanatate accidentatului si bafta pe viitor.

Editat de gabriell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveti puterea de a arunca asa cu "perle " intr-o femeie .... sunteti de 2 lei ...

Cand femeia aia iti transmite urari de genu' "Pozatea-s mort" iti cam bagi ceva in ea de domnie...

 

@TARKA2 si restul: Nu va mai luati de anumite specimene de pe aici ca va luati ban cum mi-am luat eu pentru 2 saptamani. Fara avertizare, fara nimic.

Aaa... Ma scuzati, si am si warn 10%.

Deci va rog frumos, aveti grija cum va adresati in posturile dumneavoastra in corespondenta cu aceasta persoana, Nicole. Este persoana importanta, si cu o treaba foarte serioasa. Nu de alta, dar va treziti imediat cu un ban, cum m-am trezit si io, de 2 saptamani, fara avertisment (warn), fara nimic, doar ca am scris cuvantul magic : "zdreantza".

Deci nu sunt singurul, probabil da PM moderatorului cu "Nenea nenea! Uite ce mi-a zis astaaaaa :P "

La mine a fost mai usoara pedeapsa :laugh:

Cand i-am zis don'soarei ca nu e normal sa fi atras de morbid asa, de dragul traficului pe blog, sa pozezi oameni pocniti, ea mi-a replicat ca abia asteapta sa ajung in colectia ei de poze ... si replica mea a durut-o prea tare :D

Baiazid

Warned on Apr 9 2010, 01:15 PM

WARN 10% / Atac la persoana!

"Am inteles ca te autosatisfaci cu degetu' plina de extaz prinvind "galeria ta de accidente", dar nu merci, nu vreau sa ai fantezii cu mine!"

 

ce se intampla cand ajunge la 100%, pocneste calculatorul? :rolleyes:

Io o am pusa pe ignore, naspa ca-i mai vad aberatiile prin citatele date de altii...

 

 

Pentru ca a fost un accident fara urmari foarte grave am o intrebare OT. Daca vad sau aud de un accident dau pe goarna pe forum sau nu? Vad ca multa lume stia de accicent in toate detaliile, dar daca nu era madam blog toata lumea mucles.

Io am postat 2 accidente de cand umblu pe forumul asta desi am vazut.oprit la vreo 10... si nici alea doua nu le-as fi postat daca nu era nevoie, unu pentru motorist sa-i dau numele si tel martorilor, si la al doilea ca sa vina cineva sa-i ia mobra.

Mi se pare normal sa apara topicuri DOAR daca vrea protagonistul accidentului sau daca e util pentru ceva... nu de dragu de a fi discutat de toti "expertii" de pe aici.

 

@Cata MCMLXXXVII

Boschetarul ala trebuie sa fie in grija cuiva, sa aiba familie, etc... poate reusiti sa va luati niste bani totusi... De obicei astia sunt fugiti de prin spitalele de psihiatrie, incercati sa aflati "al cui e"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://bucurestean.com/WP/2010/04/24/accid...-calea-plevnei/

 

Nu am alte detalii. Am inteles ca un pieton era destul de ciufulit, iar motoristul nu avea mare lucru. Cine stie si vrea, sa spuna mai multe. Eu ma grabeam.

1 SMURD, 1 Politie Rutiera de zona, 1 Politie Rutiera de accidente.

Mai, Nicole, cum poti sa le arati oamenilor poze cu accidente? Tu nu intelegi ca astea sunt niste povesti inventate? Accidentele nu se intampla decat in mintea unora bolnavi ca tine, ca mine... si mai sunt cativa. Restul sunt niste Zei carora nu li se poate intampla.

Inteleg ca "boschetarul" a trecut prin loc nepermis si este de vina.

BINE CA NU A TRECUT UN CAINE IN LOCUL "BOSCHETARULUI"...

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut invisible off topicurile.

 

ramaneti la subiect si lasati rautatile gratuite.

 

 

pacat ... erau interesante...

Mesaj completat

Mai, Nicole, cum poti sa le arati oamenilor poze cu accidente? Tu nu intelegi ca astea sunt niste povesti inventate? Accidentele nu se intampla decat in mintea unora bolnavi ca tine, ca mine... si mai sunt cativa. Restul sunt niste Zei carora nu li se poate intampla.

Inteleg ca "boschetarul" a trecut prin loc nepermis si este de vina.

BINE CA NU A TRECUT UN CAINE IN LOCUL "BOSCHETARULUI"...

 

 

Subscriu... aveam accident mortal atunci :rolleyes: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut invisible off topicurile.

ramaneti la subiect si lasati rautatile gratuite.

Alea sterse au fost "rautati gratuite " ? Sunt useri carora li s-a dat ban definitiv pentru asa ceva sau doar pentru ca aveau un link in semnatura.

Lasand deoparte partea morala cu "alea 5 minute" & stuff, daca era bine intentionata punea pozele direct aici si punea intrebarea, cum au facut-o multi altii inaintea ei, sau punea doar intrebarea.

Observ ca asta nu este important si incep sa cred ca unii membrii sunt mai membrii decat altii, asa cum spun altii. Macar sa se puna o lista cu ei sa stim si noi, sa nu-i mai "deranjam", daca cineva din cei care detin sau conduc forumul asta, detin si ceva interese conexe cu ei. Ce-o fi asa greu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca asta nu este important si incep sa cred ca unii membrii sunt mai membrii decat altii, asa cum spun altii. Macar sa se puna o lista cu ei sa stim si noi, sa nu-i mai "deranjam", daca cineva din cei care detin sau conduc forumul asta, detin si ceva interese conexe cu ei. Ce-o fi asa greu ?

Are o saptamana de pauza..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Boschetarul ala trebuie sa fie in grija cuiva, sa aiba familie, etc... poate reusiti sa va luati niste bani totusi... De obicei astia sunt fugiti de prin spitalele de psihiatrie, incercati sa aflati "al cui e"

 

Eu am inteles mistoul tau, Nightwolf, dar tu n-ai inteles aluzia mea.

Daca dadea peste un caine, acum nu mai discutam despre trecere prin loc nepermis si cum sa scoatem banii de la om.

Motociclistul nostru n-ar fi fost decat unul care n-a cascat bine ochii si a dat peste un caine.

...

Probabil ca s-ar fi inceput o campanie de constientizare a cainilor ca motociclistii exista in trafic.

Mesaj completat

pacat ... erau interesante...

Mesaj completat

 

 

 

Subscriu... aveam accident mortal atunci :rolleyes: :laugh:

Deci, care e treaba cu accidentul mortal?

Din ce am vazut pana acum, esti un om inteligent, care intelege despre ce se discuta in propozitie.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-mi place ironia asta fina a astora care daca si-ar tavalii motorul din cauza unui aurolac sau a unui caine, le-ar scadea glicemia la zero de necaz cu tot cu CASCO din dotare. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...