Sari la conținut

Accident mortal Buzau


ady2inkubus
 Share

Postări Recomandate

am gasit asta dimineatza......http://www.click.ro/actualitate/din_tara/Motociclist-omorat-sofer-neatent_0_944305585.html

stie cine ceva/...

Mesaj completat

am gasit asta dimineatza......http://www.click.ro/actualitate/din_tara/Motociclist-omorat-sofer-neatent_0_944305585.html

stie cine ceva/...

http://www.ziar.com/articol-din-ziar.php3?...article=1828364

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta e o chinezarie, n-am vazut exact ce

 

din spusele martorilor, motociclistul avea in jur de 60km/h, o tanti cu o masina (suzuki cred) de la o firma de distributie nu i-a acordat prioritate in timp ce incerca sa intre pe sosea de pe marginea drumului, s-a lovit de ea, a picat pe contrasens si a fost spulberat efectiv de un logan

 

avea o casca de 2 lei pusa peste fes care s-a facut bucati pe sosea

 

 

Dumezeu sa-l ierte....am mers si eu pana acum o luna timp de 5 ani cu asa ceva....mai exact este o motocicleta first bike formula 125 = replica honda cg125..

:rolleyes:

 

castile intradevar sunt o bomba mortala,din prima luna mi-am luat o casca cat de cat (vemar)+ echipament complet pro biker , ekipamentu dat de ei = nulitate

 

kinezarii sau nu,sunt moto...fug cu 115,si se opresc la fel ca orice motor de 125....si e tragic ca orice motor ai avea..in situatia de fata omu n-a avut vreo sansa.

 

si ca sa vezi test adevarat... casca lor de plastic s-a desprins de pe moto la 100 la ora...o tineam pt pasager ....si s-a facut praf pe asfalt ...cea mai mare bucata ramasa era cat un mouse de pc :P

 

iar de atunci n-am mai folosit pt mine sau pasageri ekipament kinezarie

 

oricum,mare ghinion sa mori la 60 la ora si sub un frigider de logan :laugh: probabil ca si cu echipament full sansele sa fi scapat tot erau mici :D

 

nici nu stiu cum sa mai zic sa te autoferesti de prosti kiori si inapti daca tot nu putem scapa de ei...

 

cat despre proasta aia care sta comod cu curu pe scaun ferita de ploaie si la caldurica, probabil ai era prea mare efort sa mai si miste capu in alta directie...macar sa fi luat o lectie de viatza.

trist

RIP

Editat de Mihai Florea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cascati bine ochii bah!!!toti,motociclisti,scuteristi si tot ce tine de 2 roti trebuie sa ne obijnuim cu ideea k suntem invizibili pe asfalt.eu unul nu mai depasesc 100 km/h pe orice drum.si in oras mai ales mai mult de 30 km/h.soferii din romania nu sunt obijnuiti cu motocicletele pe asfalt.R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu
Nu Âştiu ce cască l-ar fi salvat.

Dumnezeu sa-l odihneasca. Probabil s-a speriat si n-a mai apucat sa reactioneze.

 

O chestie: Dragi colegi, macar aici scoateti-va auto-reclamele cu cizme, motoare de vanzare... chestii de-astea lumesti!

Nu fiti nesimtiti!

...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca. Probabil s-a speriat si n-a mai apucat sa reactioneze.

 

O chestie: Dragi colegi, macar aici scoateti-va auto-reclamele cu cizme, motoare de vanzare... chestii de-astea lumesti!

Nu fiti nesimtiti!

...

Aia e semnătura mea care apare în fiecare post de-al meu.

Atâta timp cât nici un admin n-a zis nimic de ea eu zic că e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ea se uita sa vada daca vine vreo masina,o fi vazut motoreta si n-a luat-o-n seama. obiectele mici creaza iluzia unei deplasari lente.ia sa fi fost un T.I.R. oprea imediat.

daca vaca punea frana usor, el tocmai trecea si scapa neatins...am impresia ca l-a acrosat usor din spate-dreapta suficient sa-l...degeaba aberez eu, nu se ma ipoate face nimic

.Dumnezeu sa-l ierte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,am citit postarile voastre si cred ca tanarul nu a avut nici o vina in producerea accidentului dat fiind faptul ca nemernica aia nici macar nu l-a bagat in seama neacordandu-i prioritate.Pe de alta parte nu cred ca a mai avut timp sa reactioneze iar in momentul in care a ajuns pe contra sens,dupa parerea mea nici un echipament nu-l mai ajuta daca a trecut Loganul peste el.Pacat de el ca avea viitorul in fata.Dumnezeu sa-l ierte si sincere condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...