Sari la conținut

Bursa SuperMoto


pasbogdan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 688
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

ktm 690 smr

din 2008, 12000 km, primul proprietar, stare tehnica perfecta.

paravant, scut motor, top case etc.

 

6500 negociabil, tva inclus.

 

0744 313643 Sergiu.

 

sau schimb cu chopper/cruiser mai mare de 1000 cmc. preferabil intruder 1800 :laugh:

accept sau dau diferenta.

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?act=vie...m&ID=280675

 

 

p9260062.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

De curand vreau sa ma despart si eu de banditul meu din dotare si sa trec pe supermoto. Din cateva luni de analiza am ajuns la solutia finala: KTM 690 SM. Acum am o intrebare care sper sa nu iti jeneze vanzarea in vreun fel. De ce as lua motorul tau si nu as opta pt versiunea noua de la dementor http://www.dementor.ro/site/supermoto/690-smr ? Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ala e KTM 690 SM Dementor edition ... :P

 

al meu a fost 7.400 euro + tva = 8.806 euro in august 2008.

ktm 690 Sm dementor costa 4.990 euro + tva = 5.938 euro

adica cu 2.868 euro mai putin ( 12.000 ron, aproape 50% )... :)

 

explicatii ar fi multe... inclusiv ca nu vorbim de acelasi model cu acelasi dotari.

si nu ma refer ca dementor edition nu are aer conditionat, tapiterie din piele, tempomat... :(

 

 

 

la celelalte modele preturile nu au cazut fata de 2008/2009 deci e ceva sau vine de undeva diferenta de aproape 50%.

e imposibil ca dealarul sa aiba asa adaos mare sa spui ca renunta la partea lui.

sau poate ma insel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma auzise un coleg de munca atunci cand ziceam ca vand banditu si trec pe ktm si el mi-a spus ca fusese acu cateva zile si le-a vazut aliniate la vanzare. Cred ca le mai are. O sa ma duc sa vad cu ochiul meu dar sincer nu as stii diferenta pentru ca nu am mai mers cu SM pana acum (doar cu un kawa cross de 250). Mersi @ Dexter ca mi-ai explicat si nu ai abordat agresiv intrebarea mea (cum multi ar face-o). Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce se poate. Si mie mi se parea mult prea mic pretul pentru un SM si fiind in necunostinta de cauza chiar eram curios de opinia unui detinator serios. Mai ales ca vreau sa imi si i-au un SM si nu as vrea sa aleg o coaja. Off-topic: se merita casco pe sm? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am trecut pe la ei si mai aveau SMR la vanzare in promotia mentionata mai sus.

 

e acelasi model cu aceleasi specificatii tehnice ?

daca da e evident ca nu o mai vand, ca din pret nu las. 2300 euro e suficient.

tre' sa gasesc pe cineva care are chopper/cruiser si nu il poate stapani/folosi ( ca na, sunt o gramada - am vazut eu :P ) si sa dau diferenta.

 

 

 

4990 e pretul modelului de baza? optionalele costa suplimentar?

iti da si roti in banii astia? sau e trecuta la optionale... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca modelul nou are aceleasi dotari poate ca si-au angajat si astia chinezi :) sau le-au mai ramas suruburi cand le-au ''renovat''. diferenta e prea mare sa nu fie ceva necurat la mijloc.

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca modelul nou are aceleasi dotari poate ca si-au angajat si astia chinezi :love: sau le-au mai ramas suruburi cand le-au ''renovat''. diferenta e prea mare sa nu fie ceva necurat la mijloc.

Modele nevandute; asa se scapa de stocul vechi: se scad drastic preturile. Sa vezi ce ajunge un BMW de la 10.000 la 6500 in 2-3 ani daca sta pe bara. Si lumea se chinuie sa le dea cu 10.000km la vreo 7-8000. Asta e riscul pe piata moto de la noi...

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modele nevandute; asa se scapa de stocul vechi: se scad drastic preturile. Sa vezi ce ajunge un BMW de la 10.000 la 6500 in 2-3 ani daca sta pe bara. Si lumea se chinuie sa le dea cu 10.000km la vreo 7-8000. Asta e riscul pe piata moto de la noi...

imi faceam sperante si ma bucuram sa ai dreptate si sa existe si la noi lucrurile despre care vorbesti. m-am interesat repede sa vad schimbarea in bine dar nu-i asa :love:. ia cauta pe siteuri de incredere sau/si la firma ktm exact modelele despre care se discuta, pune datele tehnice ale celor doua modele(respectand ani de fabricatie si tot) unele langa altele si imediat ai sa vezi diferente la motor, la suspensii (cursa mai scurta cu X cm de ex), greutate si sigur mai exista muulte insa mie astea mi-au fost deajuns sa ma conving. La noi inca nu-i asa doar pare :love: si...oricum diferenta de pret e mare rau.

iar despre bmw se stie de ce-s din ce in ce mai faine si mai ieftine in acelasi timp unele modele mai noi. insa nu-i cazu pe acest topic (cred).

noroc!

Editat de adiy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Husqvarna sm610 ie. Am cumparat-o de la reprezentanta in 2007, si de atunci am facut 17200km cu ea fara nici o grija. Am vrut s-o tin mult, deci am ingrijit-o cum trebuie si, pot sa spun ca am cam menajat-o. Schimbul de ulei l-am facut la fiecare 3000km cu motul 300v, la fel si filtrul de aer si ulei. Cu toate ca are ceva km, sunt f multumit si pot sa spun ca merge ca noua. O fi una norocoasa :rolleyes:

pretul este 3600e in care intra BONUS o pereche de pantaloni de super piele "casa das peles" noi, cumparati din magaz cu 125e, marime L, prea mari pt mine.

 

tel e 0727590712 Tudor

post-9522-1272127216_thumb.jpg

post-9522-1272127265_thumb.jpg

post-9522-1272127305_thumb.jpg

post-9522-1272127428_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica intrebare am daca nu e cu suparare:

De ce o vinzi?ca am vazut postari mai vechi de ale tale si pareai incantat de ea ?eu sunt in cautarea unui model ca acesta dar cu caeva ani mai batran si nu inteleg ce te-a facut sa o dai :laugh:

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...