Sari la conținut

Accident Bucuresti 28.04 zona Budapesta


anonymous
 Share

Postări Recomandate

La intersectia B-dul Marasesti cu B-dul Dimitrie Cantemir pe la ora 16.00 observ mai multe farame de plastic in mijlocul intersectiei.

Intr-un colt, un motor avariat si politisti, se faceau poze.

Am oprit sa ma interesez de starea motociclistului si daca e cineva care il cunoaste care sa ia motorul, sa nu cumva sa dispara, cum am mai vazut eu un caz pe-aici.

Motociclistul a fost dus la spital, fratele lui era acolo, asa ca am plecat spre casa, nu inainte de a face cateva poze.

Detalii despre modul exact cum s-a produs accidentul nu am..

Multa sanatate motociclistului.

post-50927-1272461701_thumb.jpg

post-50927-1272461717_thumb.jpg

post-50927-1272461786_thumb.jpg

post-50927-1272461816_thumb.jpg

post-50927-1272461858_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mor cand vad rizoame, microane si gume pingea..

Pai pare clasic, cel cu passatul cred ca a facut stanga si nu a avut rabdare (sau a crezut ca are timp) sa dea prioritate celor care vin din fata. Viteza insa a fost mai mare decat ce o fi luat bizonul din VW in calcul si poc. Tehnic vina e a celui cu Passatul => RCA => dauna totala..

Exact acelasi gen de impact si in acelasi punct al masinii l'am avut cu un Thundercat, la 50-60/h. Janta fata nu a fost indoita deloc, doar furca si putin de tot jugul. La ce macel de fiare se vede in poze a fost ceva viteza acolo..

Sa speram ca motociclistul are toate oasele la locul lor, rezervorul ala pare indoit asa putin cu bazinul.. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..

Pai pare clasic, cel cu passatul cred ca a facut stanga si nu a avut rabdare (sau a crezut ca are timp) sa dea prioritate celor care vin din fata. Viteza insa a fost mai mare decat ce o fi luat bizonul din VW in calcul si poc. Tehnic vina e a celui cu Passatul => RCA => dauna totala..

...

 

O parea, dar acolo semaforul pentru stanga (ptr toate directiile) se pune secvential, abia dupa ce a fost intrerupta circulatia spre inainte. Singurul care poate spune ce s-a intamplat e cel accidentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce mi-au zis politistii motociclistul venea dinspre tineretului spre unirii. E cam mare diferenta dintre cat de avariat e motoru in fata si cat de putin avariata e masina..

La ora producerii accidentului intersectia era aglomerata, deci, chiar daca semafoarele au faze separate pentru fiecare directie de mers, e posibil ca unul din cei 2 sa fi fortat un galben..

Editat de Inspektor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam mare diferenta dintre cat de avariat e motoru in fata si cat de putin avariata e masina..

poate a intrat in roata masinii, poate chiar in cauciuc dupa care o fi ricosat in bara pasatului. or fi avand probleme gsx-urile la jug dar in nici un caz nu s-a facut acordeon intrand doar in spoilerul masinii . sanatate maxima riderului

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am oprit sa ma interesez de starea motociclistului si daca e cineva care il cunoaste care sa ia motorul, sa nu cumva sa dispara, cum am mai vazut eu un caz pe-aici.

Motociclistul a fost dus la spital, fratele lui era acolo, asa ca am plecat spre casa, nu inainte de a face cateva poze.

 

Pai nu e bine..ai mai facut si poze.. trebuia sa te duci la spital dupa el! :peace:

Presupun ca vor fi cativa pe aici carora li se va parea ca nu te-ai implicat destul.

Sanatate riderului..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acolo se intampla de multe ori ca (cuvant jignitor) care fac stanga sa ocoleasca centrul intersectiei, e posibil sa se fi intamplat asa si in cazul asta; daca nu ..cum a zis cineva mai devreme ..a fortat unul dintre ei galbenul ..ca se intampla frecvent acolo (se trece chiar si pe rosu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo cu mult dupa accident, nu prea se stia cine e vinovat. Fratele lui avea grija de motor. Ii doresc recuperare rapida.

 

 

P.S: Si cand ma gandesc ca in urma cu cateva zile in urma veneam dinspre Tineretului spre intersectia asta si am fortat putin semaforul pe galben. Hmm...NU AM SA MAI FAC ASTA.

post-43349-1272482641_thumb.jpg

post-43349-1272482950_thumb.jpg

post-43349-1272483159_thumb.jpg

post-43349-1272483352_thumb.jpg

post-43349-1272483571_thumb.jpg

post-43349-1272484036_thumb.jpg

post-43349-1272484101_thumb.jpg

Editat de sulta_00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mor cand vad rizoame, microane si gume pingea..

Pai pare clasic, cel cu passatul cred ca a facut stanga si nu a avut rabdare (sau a crezut ca are timp) sa dea prioritate celor care vin din fata. Viteza insa a fost mai mare decat ce o fi luat bizonul din VW in calcul si poc. Tehnic vina e a celui cu Passatul => RCA => dauna totala..

Exact acelasi gen de impact si in acelasi punct al masinii l'am avut cu un Thundercat, la 50-60/h. Janta fata nu a fost indoita deloc, doar furca si putin de tot jugul. La ce macel de fiare se vede in poze a fost ceva viteza acolo..

Sa speram ca motociclistul are toate oasele la locul lor, rezervorul ala pare indoit asa putin cu bazinul.. :peace:

Eu cred ca gumele alea "pingea" ar fi grecut ITP chira si in RAR la Voluntari, ca atat pe fata cat si pe spate par sa aiba santuri de macar 3mm... Acuma nu mi-e clar daca le-a si folosit la o franare tare... Uneori conteaza mai mult unde iti tii degetele cand mergi prin oras, si nu ma refer numai ca ar fi nemaipomenit de bine sa le tii intr-o manusa buna, ci si ca ar fi bine sa tii macar un deget pe diverse manete acolo si poate sa mergi incetisor cam cum scrie prin diverse ghiduri de condus motocicleta de genul "Regulamentul de aplicare al Codului Rutier"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A lovit roata, de acolo se trage distrugerea atat de serioasa a motoretei.

Gumele sunt BT 014 si sunt mult prea tari pentru motoreta asta - 600/750 GSX-R K7. Probabil gumele cu care a iesit din fabrica adica productie 2006. Periculos...

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mor cand vad rizoame, microane si gume pingea..

sunt echiparea de serie, adica cu ce iese din fabrica. nu sunt asa cauciucuri proaste, depinde ce vrei sa faci cu ele. ideale pentru mers in strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

014 sunt ok pe strada,nu erau opinca din cate vad,omu' nu a alunecat pe vreo curba luata prea tare si nici nu a franat 50 m pana sa intre in ala. Daca iti apare ceva din scurt,poti sa ai cauciucuri superglue ca tot o servesti ...parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare pt toata lumea

 

Scriu destul de rar pe aici tocmai din cauza ca discutiile despre accidente, in loc sa acopere situatia riderului, ajung sa se transforme in replici schimbate intre mecanici de la boxele lui Rossi..trist..

Acum ref. la accident...Motociclistul venea pe banda a doua dinspre Tineretului inspre Unirii pe banda a doua pe culoarea verde a semaforului..din directia opusa avand semafor dedicat pt stanga a plecat pe rosu un VW care pe deasupra si oprise la semafor dupa trecerea de pietoni, exact in mijlocul intersectiei..riderul a fost luat in plin, dar , slava domnului, impactul nu a fost mortal..Putea sa mearga si sa vorbeasca dupa accident, smurdul si politia au venit destul de repede,a plecat cu salvarea la spital pentru investigatii, de motor a ajuns si s-a ocupat fratele lui...

De unde stiu toate astea? Eram exact acolo, tocmai imi parcasem motorul inainte de semafor pe trotuar, riderul era in spatele meu si totul s-a intamplat in fata mea, am ajuns primul la accident..pozele le pastrez pt rider in caz ca are nevoie de ele, are nr meu de fone..Sanatate...

In rest, bafta pt mecanici, cand o sa am nevoie de imi schimb o bujie, o sa postez la rubrica de accidente...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...