Jump to content
Sign in to follow this  
KESU

Campanie nationala antiaccidente

Recommended Posts

Venim si noi vreo 3- 4. Sper sa tina si vremea cu noi.

Venim si noi vreo 3- 4. Sper sa tina si vremea cu noi.

de plouat nu ploua --am vb eu sus- si daca o ploua doar nu ne-o topi..Valahii vor fi prezenti

o schimbare de ultim moment-consfatuirea cu politiia si presa nu va mai avea loc la scola de soferi gigalo ci la sediul politiei de pe bulevard in sala de conferinte.

Va asteptam in nr cat mai mare!-hai sa aratam ca suntem o forta!

Edited by bykerkess

La ce ora trebuie sa venim si unde?

Gata am gasit. Sorry pt post:D Ne vedem la stadion

Edited by McKagan

a fost frumos dar cam anemic...parca a lipsit actiunea...oricum,mi-a placut.

cititi comentariile la stirea de mai sus ... romanu trebuie educat cu paru' !!!

din pacate la timisoara au fost incidente

http://www.tion.ro/stiri/timis/articol/par...100508-11564656

Pai si ce a patit dobitocu ala. L-ati lasat sa plece?

Fratilor nu-i mai lasati cu dintii in gura , ca altfel nu inteleg. Din cati erati il rezolvati repede si fara sa se vada.

a fost frumos si sper ca va avea un oarecare efect asupra celor din trafic ! asteptam si noi ceva poze daca se poate :) :P

Felicitari cavalerilor din batrana cetate !

\m/

Edited by dhamzea

Pai si ce a patit dobitocu ala. L-ati lasat sa plece?

Fratilor nu-i mai lasati cu dintii in gura , ca altfel nu inteleg. Din cati erati il rezolvati repede si fara sa se vada.

iti spu doar (neoficial, si voi nega vehement cele scrise huh.gif ) ca dupa impact cel cu 4 roti a fost "mangaiat" parinteste si "dojenit" tot parinteste de mai multi cetateni pe 2 roti. din pacate lectia de dirigentie tongue.gif a avut loc de fata cu politia, deci organizatiei i se va face raport....ca organizator al manifestarii

in rst totul bestial, am reusit sa strangem vreo 200 de motoare si un pic

PS> din pacate si la Craiova au fost incidente cu niste baieti din slatina

dragi prieteni,

multumim pentru implicarea mai numeroasa sau mai putin numeroasa in actiunea din 8 mai (numarul a contat de data aceasta mai putin, mai important fiind mesajul). suntem foarte aproape sa realizam ceea ce ne-am propus si anume schimbarea legislatiei rutiere in ceea ce priveste accesul animalelor pe drumurile publice, si sunt convisn ca actiunea voastra a contribuit la acest lucru

joi se incearca organizarea la bucuresti a unei mese rotunde cu participarea unor politicieni "grei" si motociclisti pe deasupre, a unor vedete tv, a politiei rutiere nationale si a ministerului transporturilor. de asemenea acolo vor fi presedintii organizatiilor implicate in 8 mai. amanunte in curand.

Pot sa va spun fara a putea da amanunte ca pregatim si ceva legat de RCA.

inca odata MII DE MULTUMIRI pentru organizarea

in Hunedoara - Free Bikers Hunedoara,

in Bucuresti - Romantic Bikers, Chopper Academy,

in Craiova Oltenia Bikers,

in Targoviste - Valah MC Targoviste,

in Constanta - Seawolves MC Constanta,

in Ploiesti - Heavy Riders MC,

in Severin - Moto Sapiens DRobeta

in Buzau - Musaios MC

in Galati/Braila - On the road to heaven

in Tg Jiu - Forever young organization

in Brasov - Kronstadt Bikers

nu in ultimul rand multumim Arad Bikers Grup, Road Patrol, Timisoara Choppers&friends , Troop MC, Trus MC, Vulcan Riders, Wild Riders, pentru implicarea in actiunea din Timisoara

cu respect

agotici stefan (nutz)

presedinte timisoara bikers

Parerea ta.Noi consideram ca a fost o reusita din toate punctele de vedere-multumesc membrilor clubului Valah pentru implicare si tuturo motociclistilor dambioviteni prezenti la actiune.....din pacate 99%din ei ne-au onorat doar cu prezenta.Cat de curand o sa punem si imagini si eventual filmarea paradei si simularii accidentului.!

Pentru cei pe doua roti care nu s-au simtit reprezentati de aceasta actiune si nu apreciaza eforturile unor oamenii care se multumesc sa stea pe langa si sa se vaite sau sa impraoste cu noroi...va spun doar atat cuvintele nu imi aprtin sunt ale motociclistilor din Heavy Riders:aceasta actiune nationala este o "campanie initiata de motociclistii responsabili"

un link

alt link

Edited by bykerkess

Anemic?? cine?? actiune a fost..si se poate vedea din poze si din plimbarea mea cu S.M.U.R.D-u plin de kechup in cap!!

O intrebare ....ai participat la vre-o actiune...si la care ca nu prea te-am vazut pe acolo!?! Tu ai facut ceva pt semenul tau pe 2 roti din Romania?? Stii ce inseamna o campanie si cu se realizeaza??In numele clubului VALAH astept raspuns si scuzele de rigoare!

ON TOPIC

IATA CATEVA POZE !! URMEAZA ALTELE ZILELE URMATOARE!

Mesaj completat

alte poze

Mesaj completat

si alte

Baieti ( Valah si cei care au mai participat) nu va mai suparati. E foarte usor sa critici si sa-ti dai cu parerea , dar greu e sa si faci ceva.

Fitzobikeri si weekendari or sa fie atata timo cat vor considera motocicleta - ceva cool , de agatat si de dat mare si nu ca o pasiune.

Eu cred ca aceasta miscare a avut efectul scontat , datorita simularii, ii multumin accidentatului " Gory " ;) . Multi oameni chiar au crezut ca a fost accident, ceea ce si trebuia. Aceste actiuni trebuie sa continuie sa sa devina din ce in ce mai dese.

Ps. Frate cand te-am vazut acolo jos , am avut un gol in suflet.

De criticat,se vor gasi mereu sa ne critice!

Intrebarea mea este cand vor lua atitudine si se vor implica toti motociclistii in actiunile de genul acesta,pentru ca la urma urmei,TOTI SUNTEM MOTOCICLISTI!

Multumim celor implicati si va asteptam pe ceilalti la urmatoarea actiune!

;)

nu e.. ;) ....dar din partea unora care isi permit sa arunce vorbe..asa de "dragul de a se baga in sema" poate ca a fost naspa!!

multumim tuturor celor care au venit si mai mult celor care "au pus osu' la treaba" ... ca de vorbe goale si de "pacanele" ... ;)

VIDEO : "VALAH MC "

Felicitari, domnilor Valahi! Felicitari doamnelor/domnisoarelor ValahE( ;) )! Si felicitari tuturor motociclistilor care s-au implicat in aceasta actiune!

Din pacate n-am putut fi alaturi de voi decat cu gandul! Oricum, fiind organizata de Valahi, eram siguri ca o sa iasa bine pana la urma! Cel putin asta reiese din poze/filme..

Sa speram ca se vor vedea si ceva schimbari, ca urmare a acestei campanii!

Iepurasii

Comunicat de presa campanie nationala 13 mai 2010

In data de 13 Mai 2010, ora 10:30 in Bucuresti, la Hotel Tulip Inn din strada Nerva Traian nr. 3A va avea loc o sedinta de lucru ce are ca scop principal sustinerea Asociatiei Timisoara Bikers in demersul lor referitor la modificarea legislatiei rutiere privind prezenta animalelor pe drumurile publice, precum si aducerea in prim plan a unor propuneri legislative ce privesc circulatia motocicletelor pe drumurile publice.

Aceasta sedinta vine ca urmare a actiunilor din data de 8 mai desfasurate simultan in 14 orase din Romania.

In data de 13 Mai 2010 ora 10:30 organizatiile de motociclisti semnatare ale protocolului din 10 aprilie de la Ploiesti se vor reuni la Bucuresti sub sloganul “Atentie la motociclisti” cu scopul de a gasi solutii cat mai bune pentru prevenirea accidentelor rutiere si constientizare a celorlalti participanti la trafic, referitor la prezenta motocilcistilor pe drumurile publice.

La discutii vor lua parte reprezentanti ai asociatiilor: Seawolves Mc – Constanta, Heavy Riders Mc – Ploiesti, Oltenia Bikers Mc – Craiova, Kronstadt Bikers – Brasov, Moto Sapiens – Drobeta Turnu Severin, Valah MC - Targoviste, Free Bikers – Hunedoara, Forever Young – Targu Jiu , Musaios MC- Buzau, On The Road To Heaven - Galati/Braila, Timisoara Bikers - Timisoara

Campania noastra se bucura de sustinerea unor personalitati de marca din viata publica, iar la discutii vor lua parte Calin Popescu Tariceanu, Roxana Andronescu solista trupei Spin si alte vedete ce detin permis pentru categoria A.La discutii sunt invitati si reprezentanti ai Ministerului Transporturilor si Politiei Rutiere.

Intrucat suntem la inceput de sezon moto, iar numarul motociclistilor, precum si al incidentelor rutiere in care acestia au fost implicati a crescut in Romania, consideram ca este oportuna realizarea unei astfel de campanii atat pentru motociclisti, cat si pentru ceilalti participanti la trafic. Actiunea din data de 13 Mai face parte dintr-o campanie ce are ca scop modificarea si completarea legislatiei rutiere privind conducerea vehicolelor pe doua roti. Actiunea de completare a legislatiei este sustinuta in parlament de deputatul Horia Cristian, care va fi, de asemenea, prezent la discutii.

TIMISOARA BIKERS

Anemic?? cine?? actiune a fost..si se poate vedea din poze si din plimbarea mea cu S.M.U.R.D-u plin de kechup in cap!!

O intrebare ....ai participat la vre-o actiune...si la care ca nu prea te-am vazut pe acolo!?! Tu ai facut ceva pt semenul tau pe 2 roti din Romania?? Stii ce inseamna o campanie si cu se realizeaza??In numele clubului VALAH astept raspuns si scuzele de rigoare!

salut. am vazut BMW-ul tau si nu mi-a placut deloc. stii de ce? pentru ca nu mi-a placut. poti aduce mii de argumente privind ciclistica,fiabilitatea motorului,pretul consumabilelor..daca eu spun ca mie nu-mi place modelul....taie-ma si spanzura-ma...

acum,lasand gluma la o parte, a fost prima mea participare. si mi-a placut. mult. dar nu atat de mult incat sa te elogiez asa cum vad ca ai pretentia. stii de ce? pentru ca din pacate pentru mine si oarecum si pt rolul pe care l-ai jucat (cu bulion pe asfalt) eu unul nu prea am avut vizibilitate. pur si simplu camioneta bloca vederea, nu numai a mea. cand am iesit in sosea, dupa cateva minute un nene politai ne invita pe platou ca trebuia sa faca masuratori. maaama ce nervi am avut....

apoi nu mi-a placut momentul de reculegere in memoria colegului nostru- o cearta inutila intre doi motociclisti care se acuzau reciproc ca nu au facut dezmintire in presa ca sarmanul om purta sau nu casca...un mod destul de jenant de a te da in spectacol...

nu am facut acte de eroism ca tine pt comunitatea moto, nu sunt un erou,doar am participat si am spus ca mi-a placut...

Asfalt uscat si fara incidente!

post-10059-1273604136_thumb.jpg

post-10059-1273604253_thumb.jpg

post-10059-1273604318_thumb.jpg

post-10059-1273604413_thumb.jpg

salut. am vazut BMW-ul tau si nu mi-a placut deloc. stii de ce? pentru ca nu mi-a placut. poti aduce mii de argumente privind ciclistica,fiabilitatea motorului,pretul consumabilelor..daca eu spun ca mie nu-mi place modelul....taie-ma si spanzura-ma...

acum,lasand gluma la o parte, a fost prima mea participare. si mi-a placut. mult. dar nu atat de mult incat sa te elogiez asa cum vad ca ai pretentia. stii de ce? pentru ca din pacate pentru mine si oarecum si pt rolul pe care l-ai jucat (cu bulion pe asfalt) eu unul nu prea am avut vizibilitate. pur si simplu camioneta bloca vederea, nu numai a mea. cand am iesit in sosea, dupa cateva minute un nene politai ne invita pe platou ca trebuia sa faca masuratori. maaama ce nervi am avut....

apoi nu mi-a placut momentul de reculegere in memoria colegului nostru- o cearta inutila intre doi motociclisti care se acuzau reciproc ca nu au facut dezmintire in presa ca sarmanul om purta sau nu casca...un mod destul de jenant de a te da in spectacol...

nu am facut acte de eroism ca tine pt comunitatea moto, nu sunt un erou,doar am participat si am spus ca mi-a placut...

Asfalt uscat si fara incidente!

multumesc de complimentele marci de motocicleta pe care o detin...banuiesc ca scuterul tau o sa ingroape 3 motoare ca ale mele ! ;) iar daca ai fi facut km cu el tot anul cat fac eu intr-o zi mi-as fi permis sa arunc cu noroi intr-un grup de motocilisti care s-au straduit sa faca benere,flyere,sa stranga semnaturi,sa obtina aprobari la primarie ,politeie ,ambulanta,pompieri etc... .dupa care vii la noi la masa si ne rogi sa intri in club ca ti-a placut, am baut un suc impreuna si ai fost refuzat politicos!! :agree: tu ai ajuns acasa si ai aruncat cu noroi fara sa fi participat la campania noastra!

si in al 2 lea rand nu am vazut raspunsul la intrebarile mele !! :D

incheiat! si scuze de acceste porcaieli pe acest topic care nu isi au rostul dar nu m-am putut abtine!

Iubiti conducatori de scutere, motociclete, motore, si orice alt mijloc de transport, simpatizanti, etc...

Sa vedem interesul acestei campanii.

Campanie antiaccidente.

Cu totii dorim sa nu avem incidente pe sosea! Cu totii dorim sa se conduca mai civilizat! Cu totii dorim sa fim mai buni! Cu totii dorim sa fim mai intelegatori!

Va doresc sa aveti puterea sa fiti mai buni! Va doresc sa aveti puterea sa fiti mai intelegatori!

Edited by jderu_tgv