Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Malasorte lasa prostiile.Vezi ca a mea are 18 kw in talon si are powervalve din fabrica.Faza cu talonu nu face 2 bani.Mi-a trimis-o matusa din Italia cadou de ziua mea stiind ca e de 125 si ca asta am voie sa conduc , plus ca uitati-va nenea politist 135 viteza maxima , la cele cu 11 kw e 120 , pentru 15 km/h imi faceti dosar?Oricum nu stiu decat foarte foarte putini , de fapt doar cei din Bucuresti , care nici aia nu stiu toti si oricum nu se ajunge la dosar penal. :(

Nu sunt prostii, ceea ce faci tu.. te incadrezi la articolu 86, aliniatu 2 din OUG si se pedepseste cu parnaie de la 6 luni la 3 ani, dar avand cazieru curat si fiind la prima abatere iti da cu suspendare :(

 

Art.86

(2) Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau tramvai de catre o persoana al carei permis de conducere este necorespunzator categoriei sau subcategoriei din care face parte vehiculul respectiv sau permisul i-a fost retras sau anulat ori careia exercitarea dreptului de a conduce i-a fost suspendata sau care nu are dreptul de a conduce autovehicule în România se pedepseste cu închisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amenda.

 

Daca dai de un politist al dreacu cum a dat zvastic intr-o seara de ia zis "ba e unu la policolor care se da pe o roata, mama ce boala am pe ala .. vreau sa-l prind" sau in caz de accident... ai belit belengheru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator ALINU
Nu sunt prostii, ceea ce faci tu.. te incadrezi la articolu 86, aliniatu 2 din OUG si se pedepseste cu parnaie de la 6 luni la 3 ani, dar avand cazieru curat si fiind la prima abatere iti da cu suspendare :(

 

Art.86

(2) Conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul sau tramvai de catre o persoana al carei permis de conducere este necorespunzator categoriei sau subcategoriei din care face parte vehiculul respectiv sau permisul i-a fost retras sau anulat ori careia exercitarea dreptului de a conduce i-a fost suspendata sau care nu are dreptul de a conduce autovehicule în România se pedepseste cu închisoare de la 6 luni la 3 ani sau cu amenda.

 

Daca dai de un politist al dreacu cum a dat zvastic intr-o seara de ia zis "ba e unu la policolor care se da pe o roata, mama ce boala am pe ala .. vreau sa-l prind" sau in caz de accident... ai belit belengheru.

Ma tu chiar vorbesti serios?Eu am facut accident prietene , de fapt o smecherie de-a mea pe bune cu asigurarea si nu mi-a spus nimeni nimic.Am un prieten a facut accident pe bune , nu a mers pe amiabil si au rezolvat la politie , 21 kw si nu l-a intrebat nici macar cum il cheama in ceea ce priveste acest lucru.Hai stati chill ca nu va face nimeni nimic.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am spus , doar in Bucuresti stiu si oricum nu se ajunge la dosar penal... :( nb

Nu numai.

Am mai auzit de cazuri să îi întrebe de kw din talon.

AÂştia de la noi sunt proÂşti făcuți grămadă. Când am facut accident cu thunderbyte, ăla de la asigurări mi-a zis după ce s-a uitat în talon: asta e fraudă, uite ce scrie aici, cu A1 nu ai voie să conduci motocicletă mai mare de 50cmc.

Să nu mai zic, acum vreun an când m-a oprit unu`, milițian dinăsta de pe dubă, se uita foarte mirat că am voie 125cmc la 16. A început să mă întrebe cât fuge, cât am dat pe ea s.a.m.d.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Nu numai.

Am mai auzit de cazuri să îi întrebe de kw din talon.

AÂştia de la noi sunt proÂşti făcuți grămadă. Când am facut accident cu thunderbyte, ăla de la asigurări mi-a zis după ce s-a uitat în talon: asta e fraudă, uite ce scrie aici, cu A1 nu ai voie să conduci motocicletă mai mare de 50cmc.

Să nu mai zic, acum vreun an când m-a oprit unu` milițian dinăsta de pe dubă, se uita foarte mirat că am voie 125cmc la 16. A început să mă întrebe cât fuge, cât am dat pe ea s.a.m.d.

Pai si ce?Doar intrebari...raspunde-le si vezi de drum.Eu nu am fost intrebat nimic la asigurari , prietenul meu nimic la asigurari si nimic la politie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti e mai complicat cu kw. Majoritatea politistilor stiu de smecherie, acum un an si ceva m-a oprit politia pe mine si inca 2 baieti, unu din ei huli care avea un ktm exc125, ne verifica ala ispre la kw si face cand se uita in talonu de la ktm, hmmm doar 5kw, ma mir.

 

La Bucuresti mai mergea sa ii zici ca nu ai talonu, dar in ultimu timp specificau "cati kw are?".

 

a si Malasorte nu mai sunt rs`uri E3 cu 21kw ci doar cu 18kw.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Malasorte lasa prostiile.Vezi ca a mea are 18 kw in talon si are powervalve din fabrica.Faza cu talonu nu face 2 bani.Mi-a trimis-o matusa din Italia cadou de ziua mea stiind ca e de 125 si ca asta am voie sa conduc , plus ca uitati-va nenea politist 135 viteza maxima , la cele cu 11 kw e 120 , pentru 15 km/h imi faceti dosar?Oricum nu stiu decat foarte foarte putini , de fapt doar cei din Bucuresti , care nici aia nu stiu toti si oricum nu se ajunge la dosar penal. :(

 

defapt e 80kmh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu avem limita din ce imi aduc aminte, dar sa zicem ca te ia radaru cu 150 si tu ai 120 in acte ,e putin mai nasol.

pe un prieten cu un kimco 125 cu nr de 49 la luat radaru cu 88 in oras..si nu i-a dat decat amenda :( asa ca nu are ce sa faca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce?Doar intrebari...raspunde-le si vezi de drum.Eu nu am fost intrebat nimic la asigurari , prietenul meu nimic la asigurari si nimic la politie...

 

Exact, un prieten cu rs125 are xenon,la oprit politia si ia spus,ti-ai pus xenon?Da,si vezi mai bine?da...atat.

Mesaj completat

pe un prieten cu un kimco 125 cu nr de 49 la luat radaru cu 88 in oras..si nu i-a dat decat amenda :( asa ca nu are ce sa faca

 

lol? :(

Mesaj completat

Care are nevoie de sufa de la pompa de ulei si de la carburator,le am eu sunt noi?.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amortizorul spate si maneta de ambreiaj de pe RS 125 2006 se potrivesc pe un RS 125 model 2005?

 

are cineva segmenti noi pentru rs125 2005 de vanzare?

 

Maneta sigur se potriveste,dar cred ca si amortizorul,incearca pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat de maneta si amortizor.

 

aveti idee unde gasesc segmenti mai ieftini decat la reprezentanta?mi-au cerut 390ron pe ambii segmenti,mi se pare foarte mult

 

www.ebay.com,vezi poate ai un prieten si iti comanda el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
am aflat de maneta si amortizor.

 

aveti idee unde gasesc segmenti mai ieftini decat la reprezentanta?mi-au cerut 390ron pe ambii segmenti,mi se pare foarte mult

La ce reprezentanta ai fost tu frate?Mie imi cere 350 euro pe set complet.Cilindru+piston+segmenti...

Mesaj completat

La ce reprezentanta ai fost tu frate?Mie imi cere 350 euro pe set complet.Cilindru+piston+segmenti...

Am fost azi si am stabilit ce-mi pune.350 euro era unul rotax nu unul aprilia si mi-au spus ca cele aprilia nu sunt rotax.Sunt aprilia TIP rotax.Asa ca punkit Pollini de 154 , mi-au garantat mecanicii de la united motors ca nu voi avea probleme , chiar ca este mai bun decat cel aprilia.Cel aprilia este in jur de 1100 euro tot.Chiar ei mi-au spsus ca jumate este firma ca de , sunt de ani de zile nr 1 la motogp...

 

M-au cam lasat masca...Cel pollini este 610 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce reprezentanta ai fost tu frate?Mie imi cere 350 euro pe set complet.Cilindru+piston+segmenti...

Mesaj completat

 

Am fost azi si am stabilit ce-mi pune.350 euro era unul rotax nu unul aprilia si mi-au spus ca cele aprilia nu sunt rotax.Sunt aprilia TIP rotax.Asa ca punkit Pollini de 154 , mi-au garantat mecanicii de la united motors ca nu voi avea probleme , chiar ca este mai bun decat cel aprilia.Cel aprilia este in jur de 1100 euro tot.Chiar ei mi-au spsus ca jumate este firma ca de , sunt de ani de zile nr 1 la motogp...

 

M-au cam lasat masca...Cel pollini este 610 euro.

 

O sa spargaaa:x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
O sa spargaaa:x

...eu vreau sa ma tina nu sa sparga...daca vroiam sa sparga ii puneam tot racing ii trageam in gura cat tinea si gata...dar nu :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...eu vreau sa ma tina nu sa sparga...daca vroiam sa sparga ii puneam tot racing ii trageam in gura cat tinea si gata...dar nu :disappointed:

 

Cum stii tu.

Mesaj completat

...eu vreau sa ma tina nu sa sparga...daca vroiam sa sparga ii puneam tot racing ii trageam in gura cat tinea si gata...dar nu :lol:

 

Cum stii tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...