Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

intrebare...dc imi vibreaza motoru? de fapt asa imi facea si inainte..dar acum prea de tot vibreaza urat de tot...ce cauza ar mai fi daca fierbe apa (in afara de pompa de apa care e buna,aerisire care am facuto prfct) ? ;)

 

 

Ambielaj descentrat ...Cam asta ar fi cauza... Sau in cel mai fericit caz bucsele varza !

Editat de iul1aN~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mc de raspuns.. ;)

Inainte sa te arunci la ambreiaj verifica toate suruburile care tin motorul pe cadru si bara de rigidizare care se gaseste sub rezervor(ridici rezervorul si o sa vezi o bara neagra prinsa pe cilindru si cadru).

Inclin sa cred ca problema e mai simpla decat te astepti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa te arunci la ambreiaj verifica toate suruburile care tin motorul pe cadru si bara de rigidizare care se gaseste sub rezervor(ridici rezervorul si o sa vezi o bara neagra prinsa pe cilindru si cadru).

Inclin sa cred ca problema e mai simpla decat te astepti

un prieten mi`a zis acelasi lucru..ceva bate am auzit si eu..ma gandeam la ambielaj..dar acum si tremura ca toate alea dupa 7000 rpm ..sigur e ambielaju.Am sa ma uit si la ce zici tu dar ma indoiesc..mc mult ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prieten mi`a zis acelasi lucru..ceva bate am auzit si eu..ma gandeam la ambielaj..dar acum si tremura ca toate alea dupa 7000 rpm ..sigur e ambielaju.Am sa ma uit si la ce zici tu dar ma indoiesc..mc mult ;)

 

Pune pinioanele de la cutia de viteze la semne...

Cauta in manual iti arata exact. www.manualedereparatie.info

 

Bafta ! ;)

post-32607-1278196794_thumb.jpg

Editat de VipCristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune pinioanele de la cutia de viteze la semne...

Cauta in manual iti arata exact. www.manualedereparatie.info

 

Bafta ! ;)

 

alea nu sunt pinioanele de cutie ;) , sunt cele care leaga ambielaju de contragreutate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea nu sunt pinioanele de cutie :laugh: , sunt cele care leaga ambielaju de contragreutate.

 

Dap ai dreptate... sunt de la ambielaj, contragreutate si pompa de ulei trebuie sa fie la semne

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cutia nu e de rs? nu difera fata de mito?

 

Nimic de pe aprilia rs nu e la fel ca pe cagiva mito. Dar nimic. Multi au impresia ca sunt la fel dar se inseala. Motorul cu atat mai putin. Cauta mai in spate vreo cateva zeci de pagini , le`am comparat aici pe topic din pct de vedere mecanic daca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Salut, am si io o problema am un rs125 replica 1997... merge bn pana la 8500-9000rpm dupa 9000rpm nu mai trage se tureaza da doar atat!

Ce are putea fi?

Incearca sa pui pe ea alt CDI de la una care merge ok .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare toba JollyMoto cap coada 0768591046.poze la cerere,plus multe alte piese de Rs an 2005

Multumesc!

Mesaj completat

Alinu,sal.,scz de deranj,am si eu o moto exact ca a ta si am ceva probleme cu ea,ma intrebam deca ma poti ajuta cu niste rasp. da-mi un id de mes sau just4you_hp (0768591046)

 

Ms. si scz inca odata!!!!

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sall..de curand , mai exact duminica trecuta , am cumparat un rs 125 2003 ..impecabil mergea perfect.. am innecato si am zis sa o curat . Am curatat bujia , am incalzito dar am incercat sa curat cu un betisor de urechi ( din acela de plastic si cu vata`n capat ) si locul unde intra bujia ..dar din greseala l-am scapat acolo :) ce sa fac ? plz un sfat imi mpoate fi de folos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...