Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Se vinde Aprilia RS 125,power valve(11kw in acte),motor refacut recent.Moto merge impecabil.

Pret:1300euro negociabil

Tel:0766 640 504 Horia

post-20339-1273837494_thumb.jpg

post-20339-1273837523_thumb.jpg

post-20339-1273837665_thumb.jpg

post-20339-1273837683_thumb.jpg

Editat de *adytza*
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, am si eu o intrebare/nelamurire... Cum trebuie sa procedez pt. a schimba nr. de politie in nr. de 50. M-am interesat in mai multe locuri de tot ce inseamna acest lucru, insa cu o singura chestie am ramas nedumerit. Cum procedez la politie pt. a scoate motorul din circulatie(radia) ca dupa aceea sa-mi fac actele de 50. Ce trebuie sa declar la politie, ce le zic, le trebuie vreo dovada, merge facuta chestia asta? Initial cineva m-a sfatuit sa le zic ca am facut accident cu motoru(cazut) si l-am vandut pe piese. A mai procedat cineva in felul acesta ( schimbat acte din 125 pe 50 )? Multumesc .

Editat de muZiKie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o intrebare/nelamurire... Cum trebuie sa procedez pt. a schimba nr. de politie in nr. de 50. M-am interesat in mai multe locuri de tot ce inseamna acest lucru, insa cu o singura chestie am ramas nedumerit. Cum procedez la politie pt. a scoate motorul din circulatie(radia) ca dupa aceea sa-mi fac actele de 50. Ce trebuie sa declar la politie, ce le zic, le trebuie vreo dovada, merge facuta chestia asta? Initial cineva m-a sfatuit sa le zic ca am facut accident cu motoru(cazut) si l-am vandut pe piese. A mai procedat cineva in felul acesta ( schimbat acte din 125 pe 50 )? Multumesc .

Intreaba mai degraba ba topicul de scutere , aici toate 125 sunt inscrise legal. Mai sunt cateva exceptii...

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca nu se poate schimba , pe mine ma interesa doar daca la politie pot sa-l scot din circulatie si care ar fi pasii, insa tot odata eu sa pastrez motoru(cadru, etc.) iar dupa aceea sa ma duc sa-l inmatriculez pe 49.

Editat de muZiKie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te duci la remat si obti o adeverinta de casare (desigur, cu spaga). Cu ea te duci la politie pt a scoate din circulatie motoru. Eventual tre scos si de la fisc k sa nu mai platesti impozit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Iti multumesc pt. timpul si pt. raspunsul acordat.

Mesaj completat

Are cineva idee de unde pot face rost de un suport de numar pt. un rs 2007 ?

Mesaj completat

Stie cineva codul la culoarea alba de la RS125 2007 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Iti multumesc pt. timpul si pt. raspunsul acordat.

Mesaj completat

Are cineva idee de unde pot face rost de un suport de numar pt. un rs 2007 ?

Mesaj completat

Stie cineva codul la culoarea alba de la RS125 2007 ?

 

Asta nu iti place?

post-24144-1274553549_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
N-are nimeni idee de unde pot afla codul de culoare alba de la RS125 2007 ?

Albul ala este alb...nu conteaza codul :| ...iar in general de coduri pentru alte culori la aprilia nu o sa gasesti nici macar la reprezentanta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Carbone Lorraine pe față Âşi sunt foarte miÂşto.

Cele mai proaste mi s-au părut Ferodo.

 

In ce sens sunt proaste?nu rezista multi km,franare mai slaba? si carbone lorraine cat a costat un set,un link?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ce sens sunt proaste?nu rezista multi km,franare mai slaba? si carbone lorraine cat a costat un set,un link?

Păi în primul rând au mâncat mult din disc, care până la urma a fost schimbat.

Nu frânau deloc cum trebuie, blocau uÂşor de tot roata, nu puteam doza frânarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da pe set-ul polini nu am stiut k trebe alta bujie....merge..... io am avut br8es si mergea ok ......un prieten avea echivalentul lui br10eg dar de la denso si nu o avut probleme... punei o bujie fai rodajul si dai reising ... si pompa de ulei fa-o sa ii dea ulei putin mai mult..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...