Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Buna all,fac in curand 16 ani si vreau sa imi iau un rs125(mi se pare cel mai bun tinand cont ca am ceva experienta pe motocicleta...anul trecut 3500km pe 250) pot conduce varianta full power..cel de 21kw?se leaga politistii?daca te prind poti gasi ceva scuza sa scapi? multumesc anticipat:)

Daca in acte are 11kw(15cai) poti sa circuli linistit asa cum am facut si eu..si multi altii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

in germania am sanse sa gasesc asa ceva?sau se pot modifica cumva in romania?daca scrie ca are 21kw?

Eu nu vad motivu pt care vrei sa te complici atat...sunt destule cu 11kw in Ro..asa cum e si a mea..in germania este alta limitare la 80 km/h din cate stiu eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna all,fac in curand 16 ani si vreau sa imi iau un rs125(mi se pare cel mai bun tinand cont ca am ceva experienta pe motocicleta...anul trecut 3500km pe 250) pot conduce varianta full power..cel de 21kw?se leaga politistii?daca te prind poti gasi ceva scuza sa scapi? multumesc anticipat:)

1 la mana: daca faci 16 ani intentionezi sa dai de permis A1? sau ai deja? daca da poti sa mergi linistit pe rs full power..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 la mana: daca faci 16 ani intentionezi sa dai de permis A1? sau ai deja? daca da poti sa mergi linistit pe rs full power..

fac 16....si vreau sa dau pt A1....dar nu o sa am probleme cu full power-ul?adica cu politia nu cu el:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu isi da seama ca scrie 125 si ai 180 , dar treaba e ca la RS scrie 18 sau 22 de Kw si nu 11 cat ai voie maxim....Daca ai noroc sa gasesti unu cu power valve si cu 11 kw nu ai treaba. De regula cele cu 11 kw nu au power si ai viteza maxima 130 si la acceleratie e mult mai moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta incercam sa zic si eu..pe mine la 2 zile dupa ce am iesit cu ea m.a oprit politia si m.a controlat la acte sa vada daca e de 11kw...

Verifica nu sunt prosti.... Stie ca daca te prinde are deo ciorba :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica nu sunt prosti.... Stie ca daca te prinde are deo ciorba :laugh:

de aia trebuie sa isi ia una de 11kw si sa o delimiteze el ceea ce il costa 4-500euro sau sa isi ia una care sa aiba in acte 11kw dar sa fie deja delimitata..oricum mi se pare ciudat ca am pus.o pe a mea la 2000euro si inca nimeni hotarat sa o ia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia trebuie sa isi ia una de 11kw si sa o delimiteze el ceea ce il costa 4-500euro sau sa isi ia una care sa aiba in acte 11kw dar sa fie deja delimitata..oricum mi se pare ciudat ca am pus.o pe a mea la 2000euro si inca nimeni hotarat sa o ia...

E ianuarie .... si stai si departe. Bafta la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iau una care are 18 sau 22kw...nu pot face cumva sa scrie in talon 11kw? e mai greu sa gasesti cu 22kw si cu 11 in acte...si sa il modific sa bag power valve,carburator si altele (500euro cum a zis cineva mai inainte) mai bine iau de 11kw si stau cu camioanele:))sau ceva in 4t...macar consuma mai putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iau una care are 18 sau 22kw...nu pot face cumva sa scrie in talon 11kw? e mai greu sa gasesti cu 22kw si cu 11 in acte...si sa il modific sa bag power valve,carburator si altele (500euro cum a zis cineva mai inainte) mai bine iau de 11kw si stau cu camioanele:))sau ceva in 4t...macar consuma mai putin...

daca vrei ceva 4t si consum mic nu esti pe topicul ala bun. Gasesti rs-uri cu 11 kw in talon, numa eu stiu cateva in Tm.(in realitate sunt full power). Poti merge fara stress..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Am un prieten care a cumparat un rs125 din 2007 full power cu toba gianelli ...si ar vrea sa ii faca prima revizie..ce ar trebui sa cumpere?Ce ulei/filtre..? :scratch:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei ceva 4t si consum mic nu esti pe topicul ala bun. Gasesti rs-uri cu 11 kw in talon, numa eu stiu cateva in Tm.(in realitate sunt full power). Poti merge fara stress..

imi faci legatura cu proprietarii motocicletelor pe care le sti?:) am tot cautat pe net da nu prea am gasit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Am un prieten care a cumparat un rs125 din 2007 full power cu toba gianelli ...si ar vrea sa ii faca prima revizie..ce ar trebui sa cumpere?Ce ulei/filtre..? :scratch:

ar trebui sa schibe uleiul in cutie..sa curete filtrul de aer..si sa schimbe bujia..si eventual vazut ce mai cere motocicleta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor! am si eu o intrebare! nu este despre rs125 este despre rs 50! pana acum nam mai avut rs! si am zis sa o iau cu inceputu cu un rs50 si am gasit majoritatea rs-urilor cu am6(6 trepte) dar am gasit si una din 2002 cu am5(5 trepte) si VReau sa va intreb si eu care este diferenta! adk conteaza la demaraj,viteza???!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator EduardS

Salutare tuturor,de ceva vreme sunt posesorul unui Aprilia RS 125 extreme din 97 si mi-a aparut o problema....Am ramas fara scanteie si mi-ar trebui o bobina.Stie careva o bobina de asa ceva ,la pret accesibil???Mersi anticipat beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator EduardS

am eu o bobina de honda nsr 125.poate ti-e buna!

 

Pai uitate la poza ce am atasat-o si vezi daca in mare se potriveste .

post-68004-0-83340400-1330765471_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator EduardS

amea e cu 2 intarri un minus si plusu de la cdi insa am vazut rs cu aceeasi bobina deaia te-am intrebat.

 

Am inteles,ms oricum dar am rezolvat problema banana.gifbanana.gifbanana.gif

 

Salutare tuturor,am o mare nedumerire privind stutu incercuit cu rosu.....ar trebui conectat undeva???headscratch.gifheadscratch.gifheadscratch.gif Ma poate ajuta careva cu un sfat ???unsure.gif

post-68004-0-72197500-1330895172_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...