Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

Vizitator ALINU

E singura buna pt rs?sau sunt bune si altele?Daca da zi si tu care dak le stii.Sa ma uit pe cele pe care le am eu sa vad dak sunt bune :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut. Am un Rs125 din 2007 si imi lipseste de la carena masca aia ca tine carena,care ascunde si firele.Se prinde in 3 locuri.Partea stanga ma intereseaza.

 

Va atasez niste poze si daca aveti sau stiti pe cineva care are va rog contactati-ma.0742943911-Florin

post-44890-1248526259_thumb.jpg

post-44890-1248526342_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare ptr cei care si-au schimbat filtrul de aer sau au spalat macar buretele ala...am inteles ca se da cu ulei pe burete inainte de a fi pus la loc pentru a retine mai bine prafu si restu..acum ma intreb e un ulei special sau vreun spray?sau merge si cu ulei de 2T de exemplu...

 

Se da cu un spray special pt filtru de aer. Este aproximativ ca sprayul de lant, tot asa unsuros. Sa nu dai cu mult spray k se face prea unsuros si nu mai permite sa treaca aerul. Se sprayaza partea de unde trage aer.

Mesaj completat

Am o intrebare,unde,cat si cum gasesc termostat ptr rs 125?Este universal,nu este,se poate lua de la magazine sau doar de la reprezentanta...stie cineva ceva?

 

Termostatul este special pt rs. Se gaseste in varful capacului de chiulioasa (langa bujie, intra un furtun gros in el).

S-ar putea sa difere de la un model la altu dar nu cred.

Iti sugerez sa cumperi nou.

Bafta ! :unsure:

Mesaj completat

este vreo problema daca amestec uleiul? vreau sa pun Motul 710 si acum nu stiu ce este, a intrat pe rosu si nu stiu ce sa fac..se poate strica motorul sau vreo ceva daca amestec?

 

@ALINU: Felicitari pt achizitie si multi km fara incidente !!!

 

Teoretic nu prea e bine sa le combini, mai ales daca cel vechi e mineral. Cel mai bine te uiti din cand in cat in rezervoru cu ulei si cand vezi k mai e putin atunci il umplii cu motul.

 

Stai linistit k nu se strica nimic, dar dak le amesteci, Uleiul Motul no sa ai aiba aceleasi proprietati de ulei full syntetic, si dai atatia bani pe el degeaba.

Bafta ! :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Nu si-a mai luat motul,si-a luat valvoline...eu am acum un ulei,e intr-un bidon galben,am scris firma pe net nu gasesc nimic.Cel de la care am luat motoru mi-a dat uleiu asta.Si pe sticla nu scrie decat 2T,nu scrie daca e mineral,semi-syntetic,full...si scoate cam mult fum.Acu mi-am comandat procycle de pe louis si numai pe procycle am s-o tin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Alex din Buzau. Mi-am luat motor de curand, un RS 125 din 2003 si sunt foarte multumit de el. Cateva poze cu moto:

 

post-16969-1248956371_thumb.jpg

post-16969-1248956394_thumb.jpg

post-16969-1248956412_thumb.jpg

 

Eu stau aproape de Siriu ( 5 minute ). Cei care treceti pe aici puteti sa-mi dati un pm si ne gasim .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Alex din Buzau. Mi-am luat motor de curand, un RS 125 din 2003 si sunt foarte multumit de el. Cateva poze cu moto:

 

post-16969-1248956371_thumb.jpg

post-16969-1248956394_thumb.jpg

post-16969-1248956412_thumb.jpg

 

Eu stau aproape de Siriu ( 5 minute ). Cei care treceti pe aici puteti sa-mi dati un pm si ne gasim .

 

 

intrebare pt oricine care are RS125. in cati km va consuma un litru de ulei ?????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Alex din Buzau. Mi-am luat motor de curand, un RS 125 din 2003 si sunt foarte multumit de el. Cateva poze cu moto:

 

Eu stau aproape de Siriu ( 5 minute ). Cei care treceti pe aici puteti sa-mi dati un pm si ne gasim .

asta a fost al lui andrei.

sa-l ghidonezi fericit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Tie iti ia 7% ca ai filtru "sport" i-a scos un cauciuc din el,sa se tureze mai repede si consuma cam 1 l in plus mi-a zis andrei.Ia-ti filtru de aer nou si o sa consume mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...