Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Aprilia RS125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut ca sutem multi pe aici ... hai sa ne numaram :(

 

poze , discutii , probleme ... etc.

 

Incep eu.... rs125 - 2004 , 22 kw in talon , il am de aprox 1 an ... aproape 15 mii km cu el si pot spune ca merge ca nou !! ;)

 

;)

Salut am si eu o aprilia rs 125 din 2007 stock...stiti ce imbunata la motor pot face? un filtru sport? carburator ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un baiat care vroia sa puna un motor de 600cmc pe rs ... da a esuat cred.... poti pune kit 154 , 180

am auzit ca nu prea sunt bune kit-urile astea ;)

Mesaj completat

am auzit ca nu prea sunt bune kit-urile astea ;)

Daca duce turatile la 10 mii de ture este power valve ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca nu prea sunt bune kit-urile astea ;)

Mesaj completat

 

Daca duce turatile la 10 mii de ture este power valve ?

nu inseamna ca e limitat al meu nu are powe valve si duce 3 mii doar ca in mers , accelerez ajung la 8000 si urca constant pana pe rosu pe cand cu power face zbang ;) si te infige in sa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inseamna ca e limitat al meu nu are powe valve si duce 3 mii doar ca in mers , accelerez ajung la 8000 si urca constant pana pe rosu pe cand cu power face zbang ;) si te infige in sa.

nici nustiu daca am pv ;))...da stiu ca nu duce mai mult de 10 miii ture nu fuge mai mult de 124

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nustiu daca am pv ;))...da stiu ca nu duce mai mult de 10 miii ture nu fuge mai mult de 124

hmm in talon cat ai ?11 kw ? de regula cele cu power valve vin din fabrica cu 18 sau 22 kw a mea se duce un 130 in linie dreapta maxim i-am dat 140 in panta ;)

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm in talon cat ai ?11 kw ? de regula cele cu power valve vin din fabrica cu 18 sau 22 kw a mea se duce un 130 in linie dreapta maxim i-am dat 140 in panta :goodposting:

 

Pai daca asi fi in locul tau asi vinde`o si asi lua YZF R125 ca ai acelas topspeed , consum mai mic , si fiabilitate mai mare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca asi fi in locul tau asi vinde`o si asi lua YZF R125 ca ai acelas topspeed , consum mai mic , si fiabilitate mai mare:)

acum nu mai are rost .... mai am putin pana la 18 , crede-ma ca mi-as fi luat un R da banii nu mi-au crescut in pom :blink: oricum am fost si sunt foarte multumit de Zanutza mea :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Grupul detinatorilor de Aprilia RS125

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...