Sari la conținut

Tip Ulei Suzuki Gsx 1100 F Model 89


amon
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Vin si eu cu o intrebare si anume ce fel de ulei sa pun in moto. Am un suzuki gsx 1100 f din 89. Pe buson scrie 10W40 dar langa el pe o eticheta scrie 4T 20W50. Un prieten mia zis sa bag 20W50 pt ca moto are 50 mii km, altul mia zis ca tre sa bag 10W40 pt ca asta da producatorul. Voi ce tip de ulei puneti?

Merci pt raspunsuri si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Vin si eu cu o intrebare si anume ce fel de ulei sa pun in moto. Am un suzuki gsx 1100 f din 89. Pe buson scrie 10W40 dar langa el pe o eticheta scrie 4T 20W50. Un prieten mia zis sa bag 20W50 pt ca moto are 50 mii km, altul mia zis ca tre sa bag 10W40 pt ca asta da producatorul. Voi ce tip de ulei puneti?

Merci pt raspunsuri si asfalt uscat

 

/index.php?...50649&st=34

 

chestia cu eticheta de langa bushon e o dovada de civilizatie, propretarul anterior l'a pus ca sa stii ce ulei a folosit, eventual sa continui la fel (fara spalare). indicii (20W50) nu sunt asa de importanti cat marca uleiului (daca amesteci uleiuri diferite, datorita aditivilor pot aparea reactii gen "taiere" sau "spumare" ...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...