Sari la conținut

poze de prin jungla amazoniana... si death road (bolivia)


Postări Recomandate

ei!

 

iata ca am timp si net... cateva poze pentru voi!

 

am stat vreo 3 zile in zona cu jungla din poze, iar odata era sa nu ne mai intoarcem deoarece era un drum pe care coborasem la vale puternic si apoi s-a infundat

 

totusi a fost distractiv...

 

am uploadat mai multe poze si toata povestea pe blog www.b66ama.com

 

trebuie sa sortez si pozele din desertul atacama si apoi mai uploadez

 

salutari din chile!

post-2503-1272578740_thumb.jpg

post-2503-1272578827_thumb.jpg

post-2503-1272578924_thumb.jpg

post-2503-1272578990_thumb.jpg

post-2503-1272579029_thumb.jpg

post-2503-1272579070_thumb.jpg

post-2503-1272579143_thumb.jpg

post-2503-1272579170_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, eu parca recunosc blondina. Restu peisajului nu-mi pare cunoscut :laugh:

Bravo tie pentru plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei!

 

iata ca am timp si net... cateva poze pentru voi!

 

am stat vreo 3 zile in zona cu jungla din poze, iar odata era sa nu ne mai intoarcem deoarece era un drum pe care coborasem la vale puternic si apoi s-a infundat

 

totusi a fost distractiv...

 

am uploadat mai multe poze si toata povestea pe blog www.b66ama.com

 

trebuie sa sortez si pozele din desertul atacama si apoi mai uploadez

 

salutari din chile!

 

 

jos palaria pentru calatoria ta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza cu jungla este oricum joaca de copil pe langa ce a urmat... desertul atacama... 4 zile in care am avansat cam 120km pe zi in 8-9 ore de mers. cand apucam sa dau a 2'a eram fericit. toate astea la peste 4500m altitudine!

 

sortez azi-maine pozele si mai postez.

Mesaj completat

ei! ce mai faceti? in viata? sau ati murit toti... ca vad ca e plina rubrica de accidente de evenimente.

 

hehe. stiu ca sunteti in viata! draci morti mai rar :laugh:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit din chile, suntem acum in argentina.

 

am adaugat pe blog poze + ride report din desertul atacama (care a fost cea mai dura experienta a calatoriei)

 

~R

post-2503-1272947148_thumb.jpg

post-2503-1272947273_thumb.jpg

post-2503-1272947315_thumb.jpg

post-2503-1272947397_thumb.jpg

post-2503-1272947433_thumb.jpg

post-2503-1272947454_thumb.jpg

post-2503-1272947491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Ama... foarte tare :huh: Uite-asa imi place sa aud/vad de tine, nu doar SF-urile cu vitezane din anii trecuti :D

 

Bafta si numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Ama... foarte tare :huh: Uite-asa imi place sa aud/vad de tine, nu doar SF-urile cu vitezane din anii trecuti :D

 

Bafta si numai bine :cheers:

 

merci. dar parca aveau farmec si sf'urile, nu? :P)

 

 

cu dinamita de la mineri ce-ai facut?

 

vreau sa vad filmul pe youtube........

 

n-o sa iti vina sa crezi. am pregatit totul, in desertul atacama. si cand sa aprind fitilul a inceput un vant de nu mai puteam sa aprind absolut nimic. am incercat cu benzina, am incercat tot, pana am ramas fara chibrite. asa ca am trecut din bolivia in chile si din chile in argentina cu dinamita in bagaje si vroiam sa o explodez aici, dar aici ploua si iar nu pot, cred ca o mai tin o vreme, pana gasesc loc bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am iesit din chile, suntem acum in argentina.

 

am adaugat pe blog poze + ride report din desertul atacama (care a fost cea mai dura experienta a calatoriei)

 

~R

 

Te invidiez desi nu sunt invidios de fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultimele cateva zile au fost mai agitate. printre altele: 3 pene, o pana de benzina la 200km de cea mai apropiata benzinarie (nu din neglijenta, ci o greva a paralizat aprovizionarea cu carburanti in zona rio gallegos, argentina), lant rupt (iarasi ceva inexplicabil, lant nou japonez se rupe dupa numai 8000km desi nu are joc deloc)

 

am scapat din toate cu bine, insa acum constat ca pompa de apa schimbata iarasi acum numai 8000km curge.

 

dar ce ar fi viata fara neprevazut? :peace:)

 

pozele 1 si 3 : eu incercand sa rezolv pene in insula Tara de Foc (a trebuit sa scot ambele roti deoarece un vulcanizator lasat nesupravegheat a bagat in roata fata camera de rezerva spate)

 

poza 2: un tren de agrement din tara de foc

 

pozele 4 si 5: inarcand motocicleta intr-un camion dupa problema cu lantul. tipul nu a vrut bani, desi ne-a plimbat 80km, ci a vrut doar o bancnota romaneasca, pentru colectie. i-am dat doua.

 

am updatat blogul cu poze, filme bla bla. suntem la 450km nord de Caleta Olivia.

 

~R

post-2503-1274141647_thumb.jpg

post-2503-1274141715_thumb.jpg

post-2503-1274141767_thumb.jpg

post-2503-1274141963_thumb.jpg

post-2503-1274142005_thumb.jpg

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, trebuie sa ai ceva sange in vene sa te duci prin locuri in care trec zilele si nu vezi tipenie de om. Bravo voua pentru excursie, merita facuta de oricine are tupeu si sanatate, macar o data in viata!

Drum bun si sa va intoarceti cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai sincere felicitari... nu m-ar surprinde sa vad poze peste cateva saptamani si de pe route 66 cu tine... congrats :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos. Bravo.

 

Cam greu cu pasager, nu?

 

ba deloc si este foarte util: mai impinge cand se impotmoleste motoreta, lucram mai repede cand e de reparat, mai ai cu cine sa te certi cand totul pare foarte monoton bla bla

 

Cele mai sincere felicitari... nu m-ar surprinde sa vad poze peste cateva saptamani si de pe route 66 cu tine... congrats :peace:

 

am deja, desi nu cred ca am fost pe sectorul cel mai interesant... eu am fost prin arizona. cred ca mai tare e prin zona muntilor stancosi, probabil voi merge alta data.

post-2503-1274229665_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...