Sari la conținut

Era Sa Dau Intr-un "motociclist"


Buggy12000
 Share

Postări Recomandate

Azi noapte, in jurul orei 2:00, veneam cu masina spre casa, de la un chef. Drumul rau, ca la noi nu-i la nimeni, nu aveam mai mult de 35 km/h, faceam slalom printre gropi si canale, si cand ma apropiu de bordura din dreapta trece pe langa mine (tot pe partea dreapta) un "motociclist" ( ca asa le place sa le spunem) cu un ciclomotor, fara lumini, fara casca si pe langa asta si fara tricou. :rolleyes: Hai sa facem ceva cu inconstientii astia. Sincer nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi iesit daca-l atingeam. Hai sa-i punem noi la punct (daca putem) ca politia nu face nimic in privinta asta.

Mare atentie pe viitor la idiotii astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate la fraierii astia nici numarul nu poti sa-l iei ca sa stii ca e "ala cu nr....."

ciclomotoristii (muuuuuulti dintre ei) sunt ori prea batrini sa se mai apuce de facut scoala de soferi (unii chiar fara carnet de conducere) sau pustani care ori nu mai au chef de bicla, ca aia e pt fraieri si nu mai atrage fufe, si isi bat parintii la cap pina acestia cedeaza si le iau MOPED ori au primit de la mamica sau taticu un premiu ca au terminat clasa fara corijente, au luat o nota mai mare de 5 la o materie sau ce le mai trece prin cap la gagautii de parinti ca merita rasplatit la plodul personal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta seara era sa pocnesc un gagiu pe un pocket bike. Era intuneric afara si el mergea pe langa masini fara lumini, fara nimic. A(m) avut noroc ca atunci cand am deschis portiera am auzit zgomotul motorasului chinuit de el si m-am uitat inca o data si am vazut silueta.

Chiar e permis sa circuli cu asa ceva? Chiar nu au sistem de iluminare deloc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am boala pe astia de cand m-a calcat unu pe picior la trecerea peste calea ferata.Si normal ca nu a stiu ca la culoarea rosie trebuie sa opresti.Nu l-am mai prins eu ca-i dadeam eu calcat pe picior :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi mai nou auzi copii de clasa a4a...."am luat premiu1 imi ia tata scuter deala ce mere tare"...am vazut o gramada de copii care deaba stiu sa scrie pe scuter..."dar are tata bani si ma scoate din belea...ca doar tata ii mare"...nu prea avem ce sa le facem :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta seara era sa pocnesc un gagiu pe un pocket bike. Era intuneric afara si el mergea pe langa masini fara lumini, fara nimic. A(m) avut noroc ca atunci cand am deschis portiera am auzit zgomotul motorasului chinuit de el si m-am uitat inca o data si am vazut silueta.

Chiar e permis sa circuli cu asa ceva? Chiar nu au sistem de iluminare deloc?

Cu jucariile alea nu ai voie pe sosea, dar unii e smecheri...

Editat de bvis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu jucariile alea nu ai voie pe sosea, dar unii e smecheri...

 

Asta este, in curand o sa inceapa sa se vada selctia naturala, despre care se scria mai sus... adica vor incepe sa se sinucida pe doo roti, noua o sa ne para rau de ei ( :rolleyes: ?!) si atunci va misca si legea ceva!

Incet si sigur, totul e sa avem noi rabdare cu ei, sa ii mai suportam putin...

 

Bafta & asfalt uscat (fara groape :crack: ) :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva zile eram cu masina....drumul taberei...la piata....vroiam sa fac rondul la stanga...sa intru pe celalalt sens si sa merg acasa....in spate unu' pe un scuter ..echipat corespunzator(tricou si bermude..presupun si slapi) cu farul aprins!ma gandesc "bravo tata..ziua la amiaza si cu scuter! ".In secunda urmatoare aud cum cineva fluiera (destul de puternic ca am auzit si eu din masina ) si il vad pe al meu cum intoarce capul spre stanga si zambeste(mentionez ca eu deja dadusem semnal stanga si calcasem frana un pic ).Si ma uitam la el cum nu se uita la mine ca incetineam si faceam stanga :bounce: si era sa intre in mine si sa il culeg de pe bancheta din spate(am break).in secunda in care am zis...."nu virez merg inainte sa nu moara asta sub masina mea" ...el ma vede si vireaza dreapta ...se dezechilibreaza .."danseaza" un pic ...dar a avut noroc...s-a redresat!

uite asa fara nici o vina moarea lumea "la tine in brate!" :rolleyes:

fratilor!! se moare si pe bicicleta ...fiti mai atenti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un "motociclist" de asta iti distruge masina si te face sa stai saptamani bune cu ea in service. Dar multi dintre ei abia au bani sa-si bage benzina, cum pot plati vreo 1-2000 de euro reparatiile la masina :rolleyes: ? Eu cred ca ar trebui si ciclomotoarele inmatriculate, sau sa-i oblige cumva sa-si faca asigurare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce boala am si eu pa scuteristii de la mine din oras...

 

la bustul gol, in papuci, pantaloni scurti, fara casca ,fara numere pe SCUTER, care

ar trebui inmatriculat si ar trebui si permis ! dar nu au nici permis..

si mai rau e ca astia nici regulile de circulatie nu le stiu !,merg cu ele

pe unde apuca pe drum

 

pe mine ma depasesc si pe dreapta,,, cand eu circul frumos cu mopedul meu pe marginea

drumului...si mai si claxoneaza boul ca de ce nu ma trag... :bounce: ,, :rolleyes:

 

eu cand am primit mopedul, am dat o tura pe aici pe strada, dar apoi m am

pus frumos si am studiat regulile de circulatie!

 

peace all

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nasol va fi cand se va "darwiniza" in acest fel vitha de odrasla a vreunui shtab greu. Parca vad ca incepe ala sa guitze in fel si chip.
poate sa guitze pana ii vine rau, tot ce poate sa faca este sa "creeze" altul. pe cel "vechi" nici toti banii din lume nu-l mai aduc inapoi. din pacate?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un "motociclist" de asta iti distruge masina si te face sa stai saptamani bune cu ea in service. Dar multi dintre ei abia au bani sa-si bage benzina, cum pot plati vreo 1-2000 de euro reparatiile la masina :crack: ? Eu cred ca ar trebui si ciclomotoarele inmatriculate, sau sa-i oblige cumva sa-si faca asigurare.

Daca legea ar fi lege ar treb neaparat inmatriculate shi asigurate...Iar in ceea ce priveste scuterele shi omologarea unora "de firma" ca ciclomotoare mi se pare o aberatie...pt ca lipsa obligatiei inmatricularii creeaza un intreg lant de probleme...AU APARUT O MULTIME DE SCUTERE DE 125 SHI PESTE...neanmatriculate shi a caror posesori n-au nici o treaba cu legislatia...ba chiar sfideaza cate un cedeaza sau un rosu...LA Romana un pulica franaru cu un first bike de 125 neanmatriculat a vrut sa ne intrecem...desigur echipamentul lui: tricou slapi shi desigur niste pantaloni scurti...PE SCURT...am ras shi I-AM DAT JET... :bounce: A RAMAS DOAR UN PUNCT IN OGLINDA... :rolleyes:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa te combini. poate desenai un frumos punct rosu pe undeva pe sosea cu el.

 

p.s. wecome, domnu'. ce numar aveti acolo la motoreta? nurnberg??

da...un loc in care fac de obicei cei mai multi km(dar nu f multi)...in romania sunt 75% din timp subjugat unei conserve nenorocite... :crack: :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, ce pot sa zic...? toti suntem putin inconstienti, ca doar mergem pe 2 roti....logic.

 

Acum cat de bine se protejaza si cat de haotic circula fiecare cu moto pe strada, asta este treaba lui...poate nu ii place viata!

 

Ce pot eu sa sper este: Sa intre o data legea aia in vigoare in care daca nu esti vinovat si ai omorat pe un inconstient dinasta pe strada sa nu patesti nimica.

 

Asfalt uscat tuturor si pe cat se poate fara evenimente.

 

:disappointed: :crack: :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...