Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai uite cum arata factura in baza careia am platit:

 

SH09 HINTERRADABDECKUNG CB 600 CB600 BJ 98 - 02 HORNET 1 EUR 32.99

BUGSPOILER HONDA HORNET GFK 900 DR406 CB600 CB 600 neu 1 EUR 44.99

SH03 SCHUTZBLECH FENDER HONDA CBR 600 HORNET PC34 NEU 1 EUR 32.99

Subtotal: EUR 110.97

Shipping and handling via Versicherter Versand: EUR 30.00

Total: EUR 140.97

 

Deci bugspoilerul a costat 44.99 euro.

A mai costat 30 euro in total transportul pentru toate trei itemurile.

Daca luam doar bugspoilerul costa transportul 18 euro.

 

Spune-mi si mie de unde fac rost de vopsea sau unde gasesc un vopsitor bun care sa nu ma jupoaie.

 

 

 

In aia 45 Euro pentru bugspoiler erau incluse si prinderile? sau era doar plasticul?

 

Si sa imi spui si mie te rog cum ai facut comanda pe louis mai exact k vreau sa imi fac si eu o comanda mai mare :P (vreau sa imi cumpar tot echipamentul si toata comanda ma duce undeva la vreo 700-750 euri :) )

 

Merci, asphalt uscat si vreme buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aia 45 Euro pentru bugspoiler erau incluse si prinderile? sau era doar plasticul?

 

Si sa imi spui si mie te rog cum ai facut comanda pe louis mai exact k vreau sa imi fac si eu o comanda mai mare :wave: (vreau sa imi cumpar tot echipamentul si toata comanda ma duce undeva la vreo 700-750 euri :burnout: )

 

Merci, asphalt uscat si vreme buna.

 

Pai in primul rand eu nu am comandat de pe Louis ci de pe Ebay.de.

Si da, sunt incluse si prinderile pentru bugspoiler.

Comanda am facut pur si simplu, am licitat in sistem 'buy it now' si mi-a venit pe mail confirmarea ca am castigat licitatia.

Dupa cateva ore vanzatorul mi-a trimis o factura proforma pe mail in care erau toate detaliile lui, inclusiv numarul contului in care trebuia sa depun eu banii fiindca nu am vrut sa ma complic sa platesc cu PayPal.

Cu datele de pe acea factura proforma m-am dus la banca si am transferat banii din contul meu in contul vanzatorului.

Dupa vreo trei zile vanzatorul mi-a trimis pe mail confirmarea ca a primit banii si ca mi-a trimis ce am comandat.

Acum urmeaza sa ridic de la posta coletul cu comanda.

Sa nu te alarmezi daca dureaza cam mult pana ajunge coletul la tine fiindca e ceva normal, posta romana intarzie si se mai intarzie fiindca vanzatorul trimite coletul prin DHL, iar DHL-ul are o intelegere cu posta germana. Deci vanzatorul da coletul la DHL, DHL-ul la posta germana, posta germana la cea romana si abia apoi ajunge la tine.

Eu zic sa nu te grabesti, sa ai rabdare pana cand imi ajunge mie coletul. Dupa ce imi ajunge iti spun eu daca merita sau nu, si eventual pun si niste poze cu ce am primit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut si eu sunt posesor de hornet de 2 ani , nu am avut probleme cu el

 

mai nou sufera niste modificari si nu am poze cu el

i-am cumparat pinten si capac sub sa de pe ebay.it prin intermediul unui baiat care trimite din italia

 

pinten 40 euro + transport

capac 45 euro + transport

 

in total ma dus 138 de euro cu comisionul baiatuli si transportul pana in romania prin atlasib, este mult mai rentabil decat sa cumperi din louis unde au niste preturi astronomice pinten (180 ) si capac (130)

post-19748-1204218896_thumb.jpg

post-19748-1204219135_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Addutza

 

Daca "capacul" ala si "pintenul" :burnout: sunt din alea facute de meseriasi din fibra de sticla :crack: nu as indrazni sa le compar cu componentele Bodystyle de la Louis. :crack: E ca si cum ti-ai cumpara Logan in detrimentul unui Golf si ai trai cu impresia ca l-ai luat la superoferta.

 

PS: mijto Hornelu. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Addutza

 

Daca "capacul" ala si "pintenul" :burnout: sunt din alea facute de meseriasi din fibra de sticla :crack: nu as indrazni sa le compar cu componentele Bodystyle de la Louis. :crack: E ca si cum ti-ai cumpara Logan in detrimentul unui Golf si ai trai cu impresia ca l-ai luat la superoferta.

 

PS: mijto Hornelu. :wave:

 

ai dreptate nici o piese de fibra nu poate fii comparata cu una de platic dar am fost placut surprins de cat de bine sunt facute , nu trebuie decat sa le matuiesc si sa le vopsesc

 

--- Mesaj completat în 28 Feb 2008 20:25 -------------

Pai poti sa ne dai si noua un id sau un numar de telefon al baiatului?

 

Apreciem. :lol:

 

Bafta

/index.php?showtopic=172068

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Azi mi-au venit bugspoilerul si aripa spate si dupa cum am promis vreau sa vi le arat.

Parerea mea e ca merita, sunt bine facute, fibra de sticla din care sunt facute e bine lucrata si destul de groasa. Gaurile pt suruburi sunt preformate dar nu sunt date.

Bugspoilerul are si kitul de montare pe care eu nu prea stiu cum sa il folosesc.

Apropo, stie cineva cum se foloseste acest kit de montare?

Atasez si pozele cu bugspoilerul, kitul de montare si aripa spate.

post-11737-1204821404_thumb.jpg

post-11737-1204821497_thumb.jpg

post-11737-1204821966_thumb.jpg

post-11737-1204822133_thumb.jpg

post-11737-1204822158_thumb.jpg

Editat de Nilsus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiai ca e interzis sa faci reclama pe forum, cu atat mai mult la tigari...? :D sunt atatia copii :cheers: pe aci care s-ar aputea apuca de fumat. :wave:

 

Spoilerul tau arata asemanator (ca si prelucrare) cu al meu. Tu probabil il ai de la ricambi-weiss, io-l am de la GFK-Mototeile, tot de pe ebay luat. Dar prinderile alea sunt absolut identice cu ale mele si sunt de tot gunoiul. La Bandit, cel putin, in fatza este imposibil de montat cu tablele alea daca nu ai si crashpaduri. Si asta nu au mentionat c.acatii. :cheers: Oricum... iti trebuie bohrmasina si nervi de otel ca sa tot masori, testezi, montezi, demontezi, indoi pana le nimeresti lungimea corecta ca sa stea plasticaraia simetric. Iti trebuie o persoana ca sa te ajute altfel montarea e de la f dificil si enervant in sus. Eu a trebuit sa confectionez alte prinderi (table) din cupru pt suruburile din fatza ca sa-l pot monta.

 

PS: Coieste-te sa-l bucătătreşti si montezi INAINTE de a-l vopsit pt ca altfel sigur o sa-l belesti. :D Dupa ce l-ai vopsit incearca sa-l protejezi cu autocolant transparent la cioc pt ca altfel in 2 luni o sa fie muci (in cel mai fericit caz doar matuit, daca nu cu lovituri si vopsea sarita de la pietre si alte balarii aruncate de roata).

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emppu, mare dreptate ai cand spui ca e foarte greu de montat.

Am incercat astazi sa montez bugspoilerul respectiv si nu prea l-am nimerit.

Drept urmare caut pe cineva care a mai facut asta sa ma ajute sa il montez, bineinteles contra contra cost.

Daca resp[ectivul ar face si vopsitoria ar fi minunat, daca nu vopseste e ok si numai montajul, vopsitor gasesc eu mai usor.

Cat despre reclama la tigari-nu se pune, am pus poza in oglinda, adica pe dos :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! am un hornet 600 din 2002 recent dus in tara! sapt asta am facut prima alimentare in romania pt k nu am circulat prea mult cu el din cauza vremii! dupa c am alimentat a mers ok 100 de km sa zic dar pe urma imi lasa impresia k nu mai trage motoru asa de tare,parca nici relantiul nu mai e sanatos knd accelerez brusc se aude un zgomot k si cum ceva ar da un rateu! as vrea o parere dak toate astea pot fi din cauza benzinei de proasta calitate sau e alta problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai ciumeg Hornet pe care l-am vazut pana acum in Romanica. Bravo! :lol:

Pacat de suportul ala lateral de numar care e repulsiv. :D Poate daca era chopper da si pe alea arata ciudat.

 

In rest... keep up the good work! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai uite cum arata factura in baza careia am platit:

 

SH09 HINTERRADABDECKUNG CB 600 CB600 BJ 98 - 02 HORNET 1 EUR 32.99

BUGSPOILER HONDA HORNET GFK 900 DR406 CB600 CB 600 neu 1 EUR 44.99

SH03 SCHUTZBLECH FENDER HONDA CBR 600 HORNET PC34 NEU 1 EUR 32.99

Subtotal: EUR 110.97

Shipping and handling via Versicherter Versand: EUR 30.00

Total: EUR 140.97

 

Deci bugspoilerul a costat 44.99 euro.

A mai costat 30 euro in total transportul pentru toate trei itemurile.

Daca luam doar bugspoilerul costa transportul 18 euro.

 

Spune-mi si mie de unde fac rost de vopsea sau unde gasesc un vopsitor bun care sa nu ma jupoaie.

 

 

intra la sectiunea 'ALTELE' si cauta (probabil pe pagina 2 sau 3) 'aerografiere moto' , pe tip il cheama aurelian mirea . e beton omul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

e cineva pe aici care este posesor de Hornet 2007 ?

Eu am unul visiniu si am trecut duminica in zona Domenii pe langa unul indentic.

 

Poate ne strangem sa iesim la o plimbare sau macar sa schimbam impresii.

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica nelamurire!

Am un hornet din 2000 si stopul spate se misca cam usor desi banuiesc ca trebuie sa fie fix!

Intrebarea mea este cum il strang mai tare sa nu il pierd lol?

o alta intrebare ar fi cam la ce turatie mergeti voi in mod constant cu ea? eu o tin undeva pe la 5000 dar sunt curios daca e mai bine undeva mai sus au mai jos !

merci anticipat si asfalt uscat ca eu abia astept soarele sa mai ies cu ea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

intrebare: in regim de mers civilizat, rareori peste 8-9000prm, cam cati km credeti ca

a parcurs acest moto uitandu-va doar la galerii?

 

multumesc :ok:

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 15:37 -------------

salut!

 

intrebare: in regim de mers civilizat, rareori peste 8-9000prm, cam cati km credeti ca

a parcurs acest moto uitandu-va doar la galerii?

 

multumesc :ok:

 

uitasem de atasament :(

post-32550-1207139837_thumb.jpg

Editat de ATP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...