Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Noi plecam vineri intre 18-19, daca mai vrea cineva sa plece in intervalul asta dati un semn.

 

stiu ca oamenii au servici, ptr. ca si eu sunt in aceeasi situatie...ideea e ca daca plecam asa de tarziu sa nu ajungem pe inserate/intuneric

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca oamenii au servici, ptr. ca si eu sunt in aceeasi situatie...ideea e ca daca plecam asa de tarziu sa nu ajungem pe inserate/intuneric

 

 

:ph34r: Nu are motorul meu NOS ca sa nu ne prinda seara. Pe la vreo 8-9 se innopteaza sigur. Asta e. O tin in 60-70 pina ajung.

Cred ca ajung undeva pe la vreo 12-1 noaptea. Oricum in ultima vreme numai asa merg. Macar de mi-as pune un xenon ceva ca farul ala e cam chior.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar de mi-as pune un xenon ceva ca farul ala e cam chior.

Eu de ieri mi-am pus un halogen nou de la Philips, X-TREME POWER (LUMINOZITATE +80%) si chiar e mult mai multa lumina si alba, nu galbena cum era inainte. Se recomanda schimbarea becurilor la 2-3 ani pentru ca-si pierd din putere prin incingerea lor. Cel schimbat era matuit, nu stiu cum de mai lumina, dar niciodata nu m-am uitat la el sa vad in ce stare este. Asa cu 50 Lei am lumina si vizibilitate mult mai buna. Becul l-am luat din Carrefour Feeria, eram in trecere :lol: .

Iti recomand sa incerci asta inainte de Xenon, apoi e decizia ta.

:ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grija mare spre Sibiu, eu am fost de curand tot noaptea si nu e tocmai fun. In conditii de noapte faci cam 5 ore pana acolo fara opriri :ph34r: E tare najpa pe curbele alea de pe valea oltului cand prinzi un tir pe contrasens si iti ia ochii cu farurile...efectiv mergi la nimereala pana trece.

Distractie placuta oricum!

 

Ne vedem totusi maine in Constitutiei?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de ieri mi-am pus un halogen nou de la Philips, X-TREME POWER (LUMINOZITATE +80%) si chiar e mult mai multa lumina si alba, nu galbena cum era inainte. Se recomanda schimbarea becurilor la 2-3 ani pentru ca-si pierd din putere prin incingerea lor. Cel schimbat era matuit, nu stiu cum de mai lumina, dar niciodata nu m-am uitat la el sa vad in ce stare este. Asa cu 50 Lei am lumina si vizibilitate mult mai buna. Becul l-am luat din Carrefour Feeria, eram in trecere :lol: .

Iti recomand sa incerci asta inainte de Xenon, apoi e decizia ta.

:ph34r:

 

suna bine o sa caut si eu sa iau. 10x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne vedem totusi maine in Constitutiei?!

 

 

De principiu eu cu Cata, Cristi si Marius plecam maine probabil in jur de ora 4 spre Avrig, asa ca o sa va asteptam deja acolo, cu chef si voie buna:) Tk care si sa ne vedem acolo cu bine! :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arycy, ia alea cu tine, le facem la sibiu.

eu plec de vineri dupa-amiaza... sper sa rezolv cu prinderea camerei video pe motor, poate facem un montaj cu drumul pana la balea si retur. :lol:

ne vedem acolo. bafta la toti si drum bun!

De principiu eu cu Cata, Cristi si Marius plecam maine probabil in jur de ora 4 spre Avrig, asa ca o sa va asteptam deja acolo, cu chef si voie buna:) Tk care si sa ne vedem acolo cu bine! :ph34r:

subscriu: in ce stare e alina?

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De principiu eu cu Cata, Cristi si Marius plecam maine probabil in jur de ora 4 spre Avrig, asa ca o sa va asteptam deja acolo, cu chef si voie buna:) Tk care si sa ne vedem acolo cu bine! :P

 

pardon..tu,cata,marius si GEORGE :P ...eu plec maine la 12 incolo.deci,deja se transforma in traditie,va voi astepta acolo cu cateva beri si o gura de palinca la activ :lol: .....last post:drum bun la toata lumea,mergeti cu grija si sa ne vedem cu bine la avrig sa facem show.

 

ps:am luat si eu becuri,phillips vision plus,32 ron,sunt mai bune ca cele ce le aveam inainte deci sunt multumit :ph34r:

 

HORNET MEETING @ AVRIG!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pardon..tu,cata,marius si GEORGE :P ...eu plec maine la 12 incolo.deci,deja se transforma in traditie,va voi astepta acolo cu cateva beri si o gura de palinca la activ :lol: .....last post:drum bun la toata lumea,mergeti cu grija si sa ne vedem cu bine la avrig sa facem show.

 

ps:am luat si eu becuri,phillips vision plus,32 ron,sunt mai bune ca cele ce le aveam inainte deci sunt multumit :ph34r:

 

HORNET MEETING @ AVRIG!!!!

Becul pe care l-am luat e putin mai puternic, din cate zic statisticile, comparatie cu altceva de la Philips nu am avut cum sa fac, dar oricum e alta viata.

De data asta nu am cum sa petrec cu voi la Sibiu, drumul meu duce spre Rasnov weekendul asta, prin Cheia desigur. Dar cu o parte ma voi vedea in Bucuresti cat mai curand, chiar maine cu unii, cei care vin la Constitutiei.

Ne vedem totusi maine in Constitutiei?!

Elena, eu vin maine la intalnire, nu am mai fost de cateva saptamani bune. Ne vedem pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arycy, ia alea cu tine, le facem la sibiu.

eu plec de vineri dupa-amiaza... sper sa rezolv cu prinderea camerei video pe motor, poate facem un montaj cu drumul pana la balea si retur. :P

ne vedem acolo. bafta la toti si drum bun!

 

subscriu: in ce stare e alina?

imi pare foarte rau dar eu nu ajung la sibiu :lol: sambata am o cursa la aeroport dupa care merg la o taiere de mot :P asta e.....nu am ce sa fac

astept sa vad pozele si filmuletele ca sa imi bag unghia in gat si sa ma zgarii pe ochi

drum bun si asfalt uscat ! :ph34r:

Mesaj completat

Inca ceva becurile astea au vreo specificatie anume de care trebuie sa tin cont sau se potrivesc oricum? Ori demontez becul si ma duc cu el?

chiar ce tip sunt ? H4 cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avrig, sibiu, rasnov ? hmmm... grea decizie. sa vad ce pata ma apuca in we.

pana una alta ieri mi-am schimbat filtrul si uleiul si azi ma pregatesc sa schimb uleiul de furca ca de la gropi si mers pe=o roata e moale rau.

have fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ati montat rim stripes ...help ! nu am din acelea curbate ci banda dreapta . cum sa le pun sa iasa bine ?sau care stiti sa le montati ? fac cinste ! :ph34r:

 

Salutare vecine !

Eu am montrat acele rim stripes intr-un service si iti trebuie un suport sa iti tina rotile ridicate la montare sa poti lucra usor si cu mana buna si un ochi format reusesti, iti cam da batai de cap pentru un incepator :P

 

imi pare foarte rau dar eu nu ajung la sibiu :P sambata am o cursa la aeroport dupa care merg la o taiere de mot :P asta e.....nu am ce sa fac

astept sa vad pozele si filmuletele ca sa imi bag unghia in gat si sa ma zgarii pe ochi

drum bun si asfalt uscat ! :lol:

Mesaj completat

 

chiar ce tip sunt ? H4 cumva?

 

primele modele cu farul striat cred ca H4 este indicativul pt bec, pt cele cu geamul clar H11, nu stiu la modelele noi ce tip de bec folosesc

 

Astazi vin la intrunire cu hornet-ul ( am schimbat ghidonul ), cine isi mai anunta prezenta ?

Editat de Alex_ander
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MetalWarrior...ne vedem la Rasnov! :lol:

Nu ma uita cu CD-ul ala :P , dau o bere :ph34r:

Mesaj completat

Inca ceva becurile astea au vreo specificatie anume de care trebuie sa tin cont sau se potrivesc oricum? Ori demontez becul si ma duc cu el?

H4, 12V, 60/55W - X-treme Power mi-am luat eu, dar sunt mai multe variante, cu bluevision sau mai stiu ce, dar asta e un moft zic eu si nu ajuta sa vezi mai bine :P

Mesaj completat

Salut,

Sunt si eu mandrul posesor al unui Hornet si aruncand un ochi pe forum am aflat de intrunirea Hornetistilor si as vrea sa imi anunt si eu prezenta pentru seara asta...Bineinteles daca ma primiti si nu deranjez pe nimeni (eu sper sa nu)

Te asteptam diseara. Esti bine venit printre noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elena, eu vin maine la intalnire, nu am mai fost de cateva saptamani bune. Ne vedem pe acolo...

Ok, super. Eu oricum vin, ca nu toti hornetistii or sa plece. In plus sunt Cbristii pe acolo :P

La Avrig nu pot veni din pacate. :lol:

 

Mesaj completat

Salutare,

 

O sa ajung si eu la intalnire. Tot la 19 a ramas?

Mai bine dupa 19.30 :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...