Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Am repus lista. Iar cei noi, daca vor, sa se adauge in continuare.

:)

 

1. Sorin - sorin 128 - ID mess: sorin128, Telefon: 0721.240.806

2. Cristi - cristigh - ID mess: cristigh2002, Telefon: 0726.676.355

3. Andrei - indispus - ID mess: andrei.susanu, Telefon: 0729.012.862

4. Marius - bohagon - ID mess: xenioasa, Telefon: 0755.033.672

5. Stefan - Stephon - ID mess: stephonf8, Telefon: 0723355896

6. Dan - danny_nt - ID mess: danny_nt, Telefon: 0722369455

7. Cristi VL - rookie22 - ID mess: crisit21, Telefon: 0752318428

8. Thea - thea, ID mess: snake_obsidian, Telefon: 0723379764

9. Adi - cappac44 - ID mess: cappac44, Telefon: 0723307154

10. Razvan - Orcul - ID mess: razvinte, Telefon: 0723.170.878

11. George - george05 - ID mess: rusgeorge05, Telefon: 0751413371

12. Alexandru - Alex_ander - ID Mess: alex_andru25, Telefon: 0766700115

13. Nicu - darkbay - ID Mess: nmurgu, Telefon: 0722574794

14. Dan - dankey - ID mess: maddog14dan, Telefon: 0744153172

15. Valentin - MetalWarrior - ID mess: nvsrockman, Telefon: 0724841545

 

16. Mihai - MikeVXV - ID mess: mihaiblu , Telefon: 0731113401

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu te uitam nu, mai ales partea valceana ^^ ( Vali sper ca te simti si tu, nu doar eu, ca daca uit eu sa nu uiti tu:))))) )

 

Ti se pune deoparte tricoias cu viespe;)

:* Danke, abia astept sa ma mandresc cu el :) cred ca am sa imi fac sa imi pun si pe geaca mea textil ceva din material aplicat dupa modelu tricoului :)

Mesaj completat

16. Mihai - MikeVXV - ID mess: mihaiblu , Telefon: 0731113401

AM schimbat nr. de tel. 0752087082 e noul nr. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Georgele...vezi ca panza aia costa o carca de bani!

Pe langa costuri, e aiurea ca se curata destul de greu de mizerie, adica noroiul adunat dupa o ploaie. Parerea mea e ca nu se merita pusa pe galerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa costuri, e aiurea ca se curata destul de greu de mizerie, adica noroiul adunat dupa o ploaie. Parerea mea e ca nu se merita pusa pe galerii.

 

nu costa o carca de bani,s-a rezolvat.plus ca,decat sa curat galerii si sa le polishez,mai bine curat(cu damf si alte cele) chestia aia....exhaust wrap ii zice... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci mult! m-ai salvat :)

 

adaugati-ma si pe mine:

 

Luci - lgxmedia - ID mess: lgxmedia, Telefon: 0744.531.526

 

 

ai grija ca sunt doua modele de bricheta! Unul e mai mic si altul, mai mare un pic ptr. tipuri diferite de adaptoare..., asa ca nu ar fi rau sa-ti iei un incarcator cu tine, ptr. proba, in rest nu ai treaba

Eu l-am luat de la Paula's - Ploiesti - Thea stie... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai stiu pe unde am citit cum ca mai castigi si vreo 3-4 cai... asa o fi ?

exact cat castigi nu stiu.dar stiu ce se intampla:nu mai lasa temperatura gazelor de evacuare sa se pierda prin peretii galeriillor afara,in acest fel evacuand gazele la temperatura maxima=more powa`.....oricum,in primavara dupa toate modificarile o duc pe dyno sa vedem putere reala la roata..cu galeriile infasurate frumos,evacuare noua,si un pic de ajustat motorul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija ca sunt doua modele de bricheta! Unul e mai mic si altul, mai mare un pic ptr. tipuri diferite de adaptoare..., asa ca nu ar fi rau sa-ti iei un incarcator cu tine, ptr. proba, in rest nu ai treaba

Eu l-am luat de la Paula's - Ploiesti - Thea stie... :)

 

Am cumparat azi adaptorul de la Kronau moto, au pe stoc ambele adaptoare, l-am luat pe cel mare, adica are gaura exact cat priza de la masina, nu stiu la ce e bun si ce poti sa infigi in cel cu gaurica mica :)

A fost 650 mii lei vechi, aka 65 ron.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact cat castigi nu stiu.dar stiu ce se intampla:nu mai lasa temperatura gazelor de evacuare sa se pierda prin peretii galeriillor afara,in acest fel evacuand gazele la temperatura maxima=more powa`.....oricum,in primavara dupa toate modificarile o duc pe dyno sa vedem putere reala la roata..cu galeriile infasurate frumos,evacuare noua,si un pic de ajustat motorul :)

 

 

ai gasit neagra? si cam cat costa total?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asadar, motoreta lui George o sa fie peste tot in tara. La mine deja umbla janta fata prin oras.

 

Si ca o observatie la treaba asta: la Baia Mare nu sunt gropi!!!! A mea era ca o floricica de la gropile de Bucuresti precum asta e gigea mai mai.

 

PS George nu iti pune banda din aia pe evacuari, am vazut la un cruiser si se face gri si jumulita si urata rau. Mai e si o galagie de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine este bordul! :D

 

sa il folosesti sanatos mane!!!sa fie intr-un ceas bun :)

Mesaj completat

Asadar, motoreta lui George o sa fie peste tot in tara. La mine deja umbla janta fata prin oras.

 

Si ca o observatie la treaba asta: la Baia Mare nu sunt gropi!!!! A mea era ca o floricica de la gropile de Bucuresti precum asta e gigea mai mai.

 

PS George nu iti pune banda din aia pe evacuari, am vazut la un cruiser si se face gri si jumulita si urata rau. Mai e si o galagie de bani.

 

sa ai noroc mai mult la janta asta,sa o tii asa frumoasa cum ti-a ajuns :) ........si sper ca piesele mele sa aiba parte de cel mai bun tratament,cel putin cum au avut de la mine :)

 

apropo,nu mai pun fasha pe galerii....fac altceva,mai practic si mai frumos :)

 

ps:majoritatea pieselor au ajuns si vor ajunge la bucale....si prin asta,voi fi prezent la fiecare intrunire a hornetelor din constitutiei...asta e o mare bucurie pt mine

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoy FBes, sper ca ati vazut tricoul frumos al lui Cristi da?:) am dat sigla si asteptam raspuns sa vedem ce si cum cu tricourile si stickerele, eventual o sa va zica chiar Cristi in w-e asta daca primeste raspuns, eu o sa fiu off vreo cateva zile in delta so nu o sa stiu ce si cum cu stickerele. De principiu tricourile ar fi cu viespea si hornet riders club pe fata, si hornet scris alb pe spate, daca nu ma insel, tricoul negru.

 

In curand vom defila in haine oficiale de stup, rejoice! :)

 

 

Cheers hornetz! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si io o mica problema .. am nevoie de un furtun de frana pentru fata pentru un Honda Hornet 2002.

Unde pot gasi?

 

Am incercat la inter motors si nu il au pe stoc....:)(

 

Se pare ca am suparat pe cineva destul de rau... ca l-am gasit taiat. :)

Editat de nuxu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...Sunt Horia din Oradea...si deocamdata am un yamaha virago 250 ..chopper..

As vrea sa-mi iau un Honda Hornet 600. Am vaz ca se scrie numai de bine...

ca estetica si fiabilitate am inteles ca bate banditu'. In orice caz..ma bucur ca am gasit asa mare comunitate de amatori de hornet...si va doresc asfalt uscat la toti!

P.s. Cam cat costa un Hornet din 2002? Thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si io o mica problema .. am nevoie de un furtun de frana pentru fata pentru un Honda Hornet 2002.

Unde pot gasi?

 

Am incercat la inter motors si nu il au pe stoc....:cheers:(

 

Se pare ca am suparat pe cineva destul de rau... ca l-am gasit taiat. :D

Urata treaba :disappointed:

Vezi ca are George unele race de vanzare.

 

George - incet, incet iti muti mobra in Bucuresti, tu cand ne onorezi cu prezenta? :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 poze cu mititica odihnindu-se dupa tura de azi pe cheia! Super tura! a facut fata cu brio la 2 1000RR, 2 bmw k1200r, un VTR SP2 si la un Fazer 600! A iesit cu fruntea sus! :D

 

Apropo de "frunte", de dimineata i-am montat noul windshield de carbon! :disappointed: :cheers:

post-4849-1255097992_thumb.jpg

post-4849-1255098008_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...