Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Cine si-a luat de curand motul? Imi spuneti si mie unde gasesc la un pret ok? 6100 parca am nevoie.

Eu mi`am luat Motul 4l 7100 de la MyMoto parca ii zice , magazinul de la Cotroceni cu 180lei

p.s. La ce vreme e afara nu cred ca mai vin nici eu.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Danny intreaba-ma pe mine maine, sa vad unde mai au pe stoc. My moto nu mai avea ieri. Nici Motul. Cred ca ideal, astepti salonul, sa isi recompleteze stocurile.

 

Pentru un furtun, o placuta, o atentie, intrebati-ma si pe mine, se poate sa gasesc pe stoc in ziua respectiva.

 

 

Nu am mai scris de mult, dar am fost foarte prinsa cu treaba.

 

In rest ce sa zic, ca nu am ce povesti prea multe, am bagat Motul 7100 de primavara 10w40

 

Pt intrebarile obisnuite, cat ulei bagam, cat ulei in furca balblbla faceti si voi asa:

 

www.louis.de- bikedatenbak-honda cb 600 f hornet (anul vostru) si apoi din dreapta jos tehnichen daten zeigen. Magic :)

 

 

Bafta si un sezon minunat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt intrebarile obisnuite, cat ulei bagam, cat ulei in furca balblbla faceti si voi asa:

 

Bafta si un sezon minunat!

 

pt intrebarile obisnuite unii sau altii ar putea reciti putin in urma....la fiecare cateva pagini cineva se gasesc intrebari si raspunsuri legate de consumabile...dar lenea e cucoana mare......

 

@metalwarrior si alex_ander:fratilor,ati avut dreptate cu lichidul...intra in jur de 300ml in viespe...doar ca la mine au intrat 450 aproape pentru ca am 6 pistonase/etrier :P,lucru pe care l-am uitat atat eu cat si mecanicul..deci my bad :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt intrebarile obisnuite unii sau altii ar putea reciti putin in urma....la fiecare cateva pagini cineva se gasesc intrebari si raspunsuri legate de consumabile...dar lenea e cucoana mare......

 

@metalwarrior si alex_ander:fratilor,ati avut dreptate cu lichidul...intra in jur de 300ml in viespe...doar ca la mine au intrat 450 aproape pentru ca am 6 pistonase/etrier :(,lucru pe care l-am uitat atat eu cat si mecanicul..deci my bad :)

 

te lauzi bine la capitolu frane( 6 pistonase/etrier ) dupa cate se vede , asta imi place buna investitia in asa ceva :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt intrebarile obisnuite unii sau altii ar putea reciti putin in urma....la fiecare cateva pagini cineva se gasesc intrebari si raspunsuri legate de consumabile...dar lenea e cucoana mare......

 

@metalwarrior si alex_ander:fratilor,ati avut dreptate cu lichidul...intra in jur de 300ml in viespe...doar ca la mine au intrat 450 aproape pentru ca am 6 pistonase/etrier :love:,lucru pe care l-am uitat atat eu cat si mecanicul..deci my bad :love:

Da sa stii ca am vazut foto cu vespea ta ---e bestiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haideti bre c-o aripioara de albinuta, de f2 ceva ca maine -poimaine e sfarsitul lunii si nu pot s-o tai la mare din motive stupide de lipsa aripa fata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bro' ai pus poze cu viespea modificata genetic si mie nu imi zici nimic ?!? :love:

 

nu nu,e poza aceea de acum o luna si ceva,cea in care nu se inteleg prea multe :love: ....cand e gata va stiti voi cei care o veti vedea in haine de sarbatoare pt prima data :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ati vazut bre poze, ca numai eu nu stiu exact ce si cum legat de motorul lui George. Dar lasa ca o sa am timp destul la SMAEB, o sa fiu acolo tot weekendul :love: am timp...

Uite la topicu streetfighter.

Mesaj completat

da foarte bine acuma vezi cum e pe viu si daca este vazut in trafic , dar ce ai pus in loc?

Am instalat codita ..arta fffff bine...chiar si ziua.Cum fac poze le pun pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite la topicu streetfighter.

Mesaj completat

 

Am instalat codita ..arta fffff bine...chiar si ziua.Cum fac poze le pun pe forum.

 

sari cu poze ca sunt si eu curios :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vand urmatoarele componente

 

1. Far Hornet - 300 ron (provine de la un model din 2000, nu este nou, dar este intreg, are urme de zgarieturi pe rama nichelata)

2. Suport Far Hornet 30 ron

3. Parbriz PUIG fumuriu cod louis: 10006599 - 60 ron

4. Ghidon original Hornet - 200 ron (tot dupa model din 2000, are montat si suport pentru prindere anti vibtaroare)

pentru relatii ma gasiti la 0722324521

 

O zi buna!

 

Parbrizul a fost vandut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parbrizul a fost vandut!

 

mai scade din preturi si o sa ai sanse sa le dai mai repede :love: un far in stare perfecta se vinde cu 50euro(pret corect parerea mea) cu tot cu suport(e cam aiurea sa ceri 30ron pe un suport,mai bine il dai moca) iar ghidonul original nu prea are nimeni nevoie de el.e doar un sfat de la unu care a vandut un hornet intreg :love: bafta la vanzare

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari baieti,

 

Aveti idee de unde pot sa imi cumpar o aripa spate?Motorul e din 2003.

Mersi.

 

pot sa fac eu.poza nush cum sa pun ca nu am pe calc.dar daca vrei vb cu cineva sa puna poze care are exact ca si a mea.o ot da in mai multe forme:bruta(nefinisata...doar fibra de sticla)-130ron,finisata-kituita-pregatita de vopsit-160.de vopsit o pot vopsi eu,dar nu profi(nu am cabina de vopsit).daca te interesaza vb pe PM. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal cred ca e foarte ok,imi pare chiar ca e mai bine decit original.

Si eu consider ca se vede mai bine decat stopul normal. E buna modificarea asta, consum mai mic pe baterie :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

am un bord de hornet cel cu vitezometru cu display lcd, pt viespile din anii 05-06 , as fi vrut sa-l montez la mine (eu am hornet model 04 ) instalatia electrica este la fel, dar nu mai imi permite timpul si problemele sa fac astfel de modificari, asa ca il vand.

bordul se potriveste (electric vorbind) doar la modelele 03-04 si arata foarte bine

pot sa asigur suport din punct de vedere electric pt cine vrea sa faca adaptarea

pt cine vrea detalii as dori sa vorbim doar prin pm sa nu incurcam acest topic si daca am postat gresit poate fi sters

 

 

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...