Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare, am si eu nevoie pentru frumosul bondar de aripa fata, furca si rezeror, scarita stanga dreapta cam atat! mersi frumos, sa nu uit sa mentionez ca e din 2002!

 

va salut!

un mecanic bun, care sa se priceapa si la injectie, nu numai la carburatie, si care sa mai aiba si preturi ce tin cont de criza din buzunarele noastre... cunoasteti? unul pe care voi sa-l fii incercat deja, nu numai din auzite....

 

un numar de tel ar fi de mare ajutor.

 

multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva placute de frana Brembo? Cum se prezinta? Am de ales intre Brembo, SBS, Lucas si Saito. Ultimele doua am inteles ca sunt cam slabe.....

 

lucas si saito cad din start de pe lista.....sunt,nu slabe,penibil de slabe.eu am SBS,mai multi avem de astea si cred ca fiecare e mega multumit.m-am dat cu hornet si cu fireblade cu brembo synter si sincer.....nu as da bani pe asa ceva...sunt bani in plus dati degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta dintre SBS si Brembo este de 5 euro.....deci, pretul nu difera foarte mult. Insa sunt foarte multe opinii......multi imi recomanda sa merg pe Brembo, dasr sunt destui care sustin ca SBS e alegerea optima. Pana sambata trebuie sa iau o decizie......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta dintre SBS si Brembo este de 5 euro.....deci, pretul nu difera foarte mult. Insa sunt foarte multe opinii......multi imi recomanda sa merg pe Brembo, dasr sunt destui care sustin ca SBS e alegerea optima. Pana sambata trebuie sa iau o decizie......

 

si eu am stat si am cantarit super mult:brembo vs sbs....dupa mai multe opinii pro si contra,am ales sbs.brembo e o marca foarte renumita in lumea "racing" sa zic asa,DAR ele si-au facut renume pe partea de masini(tot ce inseamna sistem de franare) fiind marca cea mai utilizata.pe cand in lumea moto,se schimba putin datele problemei....

brembo:se incalzeau mai greu,in temperatura mare nu erau stralucite(cu tot cu furtune racing si lichid de frana nou),de franat franeaza bine asta nu se discuta.tin mai putin ca sbs in acelasi stil de mers(al meu cel putin :P)

sbs:intra iute in temperatura,la temperaturi ff ridicate isi fac exact la fel de bine treaba(tot asa,lichid si furtune racing).

dar amandoua sunt de super calitate,iar diferentele se simt doar daca tii neapart sa le simti si esti super atent la toate detaliile

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrucat astazi se monteaza scena pentru concertul ac/dc propun sa ne intalnim cu totii la piata revolutiei, mai exact langa CARTOF, KKTUL PE BATZ, SAU MASLINA PE SCOBITOARE (cum vrei sa ii spuneti...) tot la ora 19, ca mai apoi sa mergem cu totii la Bikers URSU, pe matei voievod unde se tine petrecerea 'ORICEMOTO' cu premii, concursuri....samd...

tot astazi eu tin si o campanie prin bucuresti de atentionare la motociclistilor, cu mesajul "ACUM MA VEZI" motiv pentru care ma imbrac la costum :P

pentru mai multe detalii vezi link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat azi uleiul. Am trecut de la Motul 7100 la Motorex Top Speed 10w40. E un fel de placebo mai ciudat sau Motorexu' asta chiar e "inghitit" mai bine de Hornet? Mi se pare ca merg pe alt motor, am fost mai fericit de la locul "servisarii" spre casa. Recomand Motorex!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am schimbat azi uleiul. Am trecut de la Motul 7100 la Motorex Top Speed 10w40. E un fel de placebo mai ciudat sau Motorexu' asta chiar e "inghitit" mai bine de Hornet? Mi se pare ca merg pe alt motor, am fost mai fericit de la locul "servisarii" spre casa. Recomand Motorex!

 

din cate am observat eu,si nu numai,viespii nu ii e tare drag MOTUL-ul.merge,nu crapa nimic,dar alte marci de ulei fac casa muuult mai buna cu viespea... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ea merg de ceva timp....

Intre timp oglinzile au fost schimbate cu unele de CB1000R...

post-3278-1273780963_thumb.jpg

post-3278-1273781173_thumb.jpg

post-3278-1273781348_thumb.jpg

post-3278-1273781503_thumb.jpg

post-3278-1273781694_thumb.jpg

post-3278-1273781791_thumb.jpg

Editat de Buster
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca! Daca ai achizitionat oglinzile de CB1000R inseamna ca vine si motorul cat de curand :P

 

Inca nu.... O data datorita pretului, si a doua oara datorita look-ului.... prefer deocamdata 919 datorita aspectului mai clasic si mai cuminte. Am mers cu CB1000R insa si m-a incantat lejeritatea si usurinta in care se poate manevra.. Mai degraba ma vad de un CB 1300 in viitor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o porti si sa te poarte sanatos! Drumuri asa cum ti le doresti.

Vad la profilul tau "de la malul baltii"...asta inseamna constanta?....nu de alta dar stiu(face to face) fix inca un singur hornetist in Constanta si nu ar fi rau sa mai apara si altceva in afara vitezistelor si cioaparelor pe la noi.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stie cineva de unde pot cumpara un suport de numar pt un Hornet din 2002( eu am gasit ceva dar sunt in dubii).

Eu am avut un mic accident si mi s-a rupt locul de prindere al semnalelor si acum arata cam asa : post-45700-1273829287_thumb.jpg

 

Am dat un google search si am gasit astea :

http://www.barracudamoto.ro/accesorii-moto...1&tip=Honda

 

si bineinteles pe louis : http://www.louis.de/_30287e095bf99c43216fa...tnr_gr=10007643

 

Intrebarea e daca are cineva vreunul de mai sus si daca se potriveste cu toba stoc . Observ ca cel de la louis are suportul de semnale cam sus si sunt sanse sa imi atinga semnalul de toba ceea ce nu e tocmai indicat ... cred eu. Plus ca observ diferente in sistemul de prindere. (Nu m-am uitat inca la al meu asa ca cer un prim sfat aici )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stie cineva de unde pot cumpara un suport de numar pt un Hornet din 2002( eu am gasit ceva dar sunt in dubii).

Eu am avut un mic accident si mi s-a rupt locul de prindere al semnalelor si acum arata cam asa : post-45700-1273829287_thumb.jpg

 

Am dat un google search si am gasit astea :

http://www.barracudamoto.ro/accesorii-moto...1&tip=Honda

 

si bineinteles pe louis : http://www.louis.de/_30287e095bf99c43216fa...tnr_gr=10007643

 

Intrebarea e daca are cineva vreunul de mai sus si daca se potriveste cu toba stoc . Observ ca cel de la louis are suportul de semnale cam sus si sunt sanse sa imi atinga semnalul de toba ceea ce nu e tocmai indicat ... cred eu. Plus ca observ diferente in sistemul de prindere. (Nu m-am uitat inca la al meu asa ca cer un prim sfat aici )

 

maestre,daca te ajuta cu ceva,am eu suport de numar pentru tine.....e o combinatie intre unu original(partea de jos plasticul acela negru) si partea de sus cu prinderi originale e metalic.nu arata rau deloc zic eu.pentru poza da un pm ca mega-forumul nostru nu ma lasa sa fac upload :P .eu il am cred pe undeva prin garaj,ti-l dau daca nu vrei sa dai bani pe unu nou...plata:o bere :)

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o porti si sa te poarte sanatos! Drumuri asa cum ti le doresti.

Vad la profilul tau "de la malul baltii"...asta inseamna constanta?....nu de alta dar stiu(face to face) fix inca un singur hornetist in Constanta si nu ar fi rau sa mai apara si altceva in afara vitezistelor si cioaparelor pe la noi.... :P

 

Da. Din CT. Sigur ne stim.. uita-te atent unde au fost facute pozele si o sa-ti dai seama ca ne stim cu siguranta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Din CT. Sigur ne stim.. uita-te atent unde au fost facute pozele si o sa-ti dai seama ca ne stim cu siguranta....

A, maestre, acum cred ca stiu cine esti....cred ca acum demult (cand mai exista si magazinul) am luat niste Arlen Ness de la tine...iar acum si multi ani cand eu imi cautam motor, am intrat in reprezentanta si am mers glont la CBR 600 Repsol(deh, mic si nestiutor :) ) tu m-ai indrumat catre Hornet. Evident ca nu ti-am ascultat sfatul atunci si m-am dat fro' doi ani cu o carenata....dupa care ;).....asa ca vrei nu vrei trebuie sa iti dau o bere pentru un sfat bun....:P. Drept urmare ai PM.

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ea merg de ceva timp....

Intre timp oglinzile au fost schimbate cu unele de CB1000R...

 

eheeee....BIJUTERIE!!!!!asta da viespe :P ...sa te poarte sanatos si sa va intelegeti de minune cat mai multi kilometrii.inca odata,BRAVOOOO!e o frumusete!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ea merg de ceva timp....

Intre timp oglinzile au fost schimbate cu unele de CB1000R...

:P Foarte frumos, km multi fara incidente.

Dar nu vrei tu sa facem schimb de furtunase frana? Si ale mele tot racing sunt, dar sunt gri. Astea rosii ar veni mai bine pe motorul meu :) (no, glumesc si eu...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ea merg de ceva timp....

Intre timp oglinzile au fost schimbate cu unele de CB1000R...

foarte tare viespea sa te poarte sanatos si sa aveti grija unu de altu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ea merg de ceva timp....

Intre timp oglinzile au fost schimbate cu unele de CB1000R...

 

hai ca-i sexy Simone a ta

 

 

vad ca-i model pâna-n 2004 si da misto cu jug si jambe negre (îmi faceam si eu gânduri sa le pictez altfel)

 

tu ai schimbat saua?

 

sa spui neaparat de unde-i amortizorul de ghidon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca-i sexy Simone a ta

 

 

vad ca-i model pâna-n 2004 si da misto cu jug si jambe negre (îmi faceam si eu gânduri sa le pictez altfel)

 

tu ai schimbat saua?

 

sa spui neaparat de unde-i amortizorul de ghidon

 

sunt amortizoare peste tot,un exemplu www.racingparts.ro,userul mac aduce.....si pe ebay and stuff :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...