Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

man,schimba/imprumuta o baterie buna.daca e bateria praf,nu mai tine curentul(intelegi ce vreau sa spun) si degeaba ii dai de pe alte surse

 

Am luat una noua. O pun maine.

Va tin la curent....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tipul ăsta stătea înainte în Brăila. Anul trecut mai dădeam ture cu el prin împrejurimi. Am găsit anunțul pe net am luat legătura cu el Âşi după vreo câteva zile m-am dus după el la BucureÂşti. În timpul ăsta prietenii (mai mult ai lui :lol: ) comuni îmi tot spuneau că e impecabilă, că merge brici samd.

 

Oldest trick in the book!

 

Trebuie sa ai grija la prietenii prietenului care vinde motorul, asa mi-am luat si eu teapa acum cativa ani cand am achizitionat primul motor. Noroc ca nu a avut nici o defectiune capitala si am reusit sa ne folosim de Aprilia o perioada.

 

Pana acum sunt foarte multumit de Hornet-ul meu, o sa investesc putin la capitolul estetica si mai vedem pe parcurs ce se mai poate imbunatati.

 

Bafta la achizitia unei alte viespi si nu te baza pe sfaturile nimanui, verifica tu cel mai bine :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vi se pare prea tare Âşaua la hornet?

Mie mi s-a părut destul de tare, trebuia să fac pauză după 100km, sau să mă ridic în picioare pe scărițe în mers, atlfel începeau durerile facerii.

 

Bai, toata lumea zice ca e cam tare. Eu am facut 1000 de km intr-o singura zi si sa fiu al naibii daca m-a durut ceva. Si nu e saua schimbată, e aia din fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, toata lumea zice ca e cam tare. Eu am facut 1000 de km intr-o singura zi si sa fiu al naibii daca m-a durut ceva. Si nu e saua schimbată, e aia din fabrica.

 

acuma sincer imi vine greu sa cred ca nu ai avut nimic.....nici macar a doua zi...saua de hornet e destul de aiurea gandita.nu ca e tare,dar e ingusta si cine are ceva carne pe el va fi cam deranjat de latimea seii.eu dupa 1000km intr-o zi cu saua originala am crezut ca innebunesc a doua zi,parca aveam furnici.....acum ca am schimbat codita si saua e de r6 2007,imi sta tot fundul pe ea si fac 600-1000km fara sa resimt nici macar o secunda oboseala sau altceva la posterior.deci da,si eu sunt de parere ca e aiurea saua originala de hornet :hurt:

Mesaj completat

Oldest trick in the book!

 

Trebuie sa ai grija la prietenii prietenului care vinde motorul, asa mi-am luat si eu teapa acum cativa ani cand am achizitionat primul motor. Noroc ca nu a avut nici o defectiune capitala si am reusit sa ne folosim de Aprilia o perioada.

 

Pana acum sunt foarte multumit de Hornet-ul meu, o sa investesc putin la capitolul estetica si mai vedem pe parcurs ce se mai poate imbunatati.

 

Bafta la achizitia unei alte viespi si nu te baza pe sfaturile nimanui, verifica tu cel mai bine :D

 

foarte bine zis. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi s-a părut îngustă, față de ce am avut înainte, nici nu avea cum. Pe nsr Âşaua era practic o țeavă cu puțin burete pe ea :hurt: aia da Âşa îngustă.

 

Oricum, pentru următorul o să fac ceva pernă cu spumă pentru drumuri mai lungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa ma duc sa mi-o refaca la primavara cu burete sau gel sau ce naiba o mai fi ca in ultima perioada imi rupe partea dorsala.

Cred ca s-a tasat buretele ala din ea, ca in primul an faceam 3-400 km fara probleme acu dupa 200 deja amortesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa ma duc sa mi-o refaca la primavara cu burete sau gel sau ce naiba o mai fi ca in ultima perioada imi rupe partea dorsala.

Cred ca s-a tasat buretele ala din ea, ca in primul an faceam 3-400 km fara probleme acu dupa 200 deja amortesc.

Se găseÂşte gel de cumpărat separat? E mult mai comfortabil cu gel, am avut pe o bicicletă husă cu gel Âşi era lux :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti si fete.

am o casca noua UVEX comanche - de vanzare.

marimea L, interior complet detasabil, se potriveste de minune la hornet :hurt:

pret fix - 250 ron.

 

post-25305-1284277297_thumb.jpg

 

P.S.: si nu te mai doare nici popo'ul cu casca asta :lol:

Editat de arlequin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se găseÂşte gel de cumpărat separat? E mult mai comfortabil cu gel, am avut pe o bicicletă husă cu gel Âşi era lux :hurt:

 

Se gaseste si perna cu gel. La louis cod: 10008406

 

Mi se pare ca Darian poate sa refaca sei si sa adauge niste gel in loc de burete. Parca asa mi-a zis odata.

Dar nu am avut bani pentru asa ceva. Inca.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vi se pare prea tare Âşaua la hornet?

Mie mi s-a părut destul de tare, trebuia să fac pauză după 100km, sau să mă ridic în picioare pe scărițe în mers, atlfel începeau durerile facerii.

 

Salutare !

 

Saua de hornet de pe modelul 2003 in sus este diferita fata de modelul mai vechi, este mai lat si nu se potrivesc intre ele testat pe horneta lui Arycyu si modelul meu ... in privinta km eu am obs ca pe autostrada dupa 200 km incepe disconfortul, mai ales daca nu esti obisnuit ( asta e valabil si la maini cand mergi pt prima oara ).... dar daca drumul este virajat am facut peste 500 km si nu am avot nicio pb :hurt: , mai conteza si cat de tabacita o fi si saua de propietar :lol:. A mea are 22 000 km proapat impliniti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci....a intrat in pana de idei si viespea mea.....adica m-a parasit releul de incarcare.care aveti unu` prin casa si va incurcati in el?:Pdati-mi de veste...ca e gata imediat sezonul :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci....a intrat in pana de idei si viespea mea.....adica m-a parasit releul de incarcare.care aveti unu` prin casa si va incurcati in el?:Pdati-mi de veste...ca e gata imediat sezonul :moron:

 

 

si pe mine mo lasat releul de incarcare :D:D:

 

A picat pur si simplu sau ai facut o prostioara si s-a bulit ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am trecut prin Constitutiei si am vazut ca se instaleaza o scena acolo si tot perimetrul pietei este ingradit.

Care e locul de intalnire in acest caz? a ramas tot la 19:00?

Mesaj completat

Dar, vai, cate raspunsuri :moron:

Gasim noi un loc in jurul ei sa ne strangem. La 19.00, da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati intampinat vreodata probleme cu benzina de la Lukoil sau evitati aceasta benzinarie in mod deosebit?

 

Am auzit tot felul de povesti in ultima vreme si nu stiu ce sa mai cred..

Bag doar la nevoie de la ei, cand sunt pe rezerva si nimic altceva mai aproape. In rest nu se merita, la mine motorul merge sacadat cu benzina de la Lukoil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...