Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A pus cineva cauciucuri ceva mai cramponate pe hornet ,pentru mers(mai usor) pe pamant, pietris ??? M'ar interesa ceva cauciucuri mixte (asfalt-offroad). Daca a incercat cineva sa lase denumirea cauciucurilor , dimensiune, si ceva impresii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A pus cineva cauciucuri ceva mai cramponate pe hornet ,pentru mers(mai usor) pe pamant, pietris ??? M'ar interesa ceva cauciucuri mixte (asfalt-offroad). Daca a incercat cineva sa lase denumirea cauciucurilor , dimensiune, si ceva impresii.

Poate astea ?

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/scorpion_trail.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Sa ai grija de ea, este o motocicleta de pus la suflet :burnout: . Benzina si ulei sa ii pui si nu ai treaba. Ai grija la cauciucuri, din poze eu cred ca sunt cele cu care a venit viespea si cred ca sunt putin cam vechi.

 

Multi kilometrii calare pe ea!

 

Multumesc pentru gandurile frumoase. Intradevar, cauciucurile sunt cele din fabrica, urmeaza sa le schimb.

 

Sa auzim de bine! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Spuneti-mi si mie va rog cum se numeste rulmentul marcat in poza cu rosu si cu sageata? Mi-a spus un mecanic ca ar cam trebui schimbat?

Vreau sa mi-l caut eu ca sa nu il platesc cat nu face la service.

 

Multumesc

Rulmenții de la ghidon se numesc, că sunt doi, și costă aftermarket aproximativ 150lei de la vânzători de pe motociclism.ro sau 70lei la magazinele de rulmenți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rulmenții de la ghidon se numesc, că sunt doi, și costă aftermarket aproximativ 150lei de la vânzători de pe motociclism.ro sau 70lei la magazinele de rulmenți.

 

Setul de rulmenti de jug. Avem si noi pe stoc de la All Balls http://eshop.wolfmoto.ro/ .Eu am facut schimbul de acum 2 ani.

 

Daca e cineva interesat de o mobra dreapta fara vicii ascunse m-am hotarat sa o dau pe a mea. Asta daca o vand intr-o luna de zile pana nu vine concediul :) /index.php?/topic/698685-honda-hornet-2003/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Am vandut horneta si mi-a ramas un kit nou de lant pentru modelul 2001 .Daca cineva e interesat astept intrebari pe e-mail "moto11tit@yahoo.com".

Drumuri bune sa aveti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru gandurile frumoase. Intradevar, cauciucurile sunt cele din fabrica, urmeaza sa le schimb.

 

Sa auzim de bine! Asfalt uscat!

Super motorul...tin minte anuntul de la vanzari Hornet 2006 la vre-o 2000E ...Doar sa ai grija daca mergi asa cu gumele o vreme pt ca guma spate este pusa invers.Am avut si eu gumele originale pe ea..."cocoasa" santurilor de apa trebuie sa fie cu maximul (varful) spre directia de rotatie a anvelopei nu invers.

 

Ca sa iti faci o idee uite-te la guma fata (care e ok) cum e pusa si uite-te apoi la spate...o sa iti dai seama :P

Sper sa nu ma insel si sa fie alt moto fata de cel vazut pe la vanzari...daca da scuze de confuzie :D

 

Toate bune :mexicanwave:

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Tocmai ce mi s-a rupt cablul de ambreiaj şi vreau să va întreb dacă am nevoie cumva de cablu original sau pot pune orice alt cablu?

Stiu că este mai gros decât în mod normal dar cineva mi-a spus că în partea unde se prinde la motor ar avea vreo bila sau ceva de genul iar mie din cauza că nu o avea s-a rupt. Poate sună a întrebare banală dar dacă e aşa, de unde as putea cumpara unul?

multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Tocmai ce mi s-a rupt cablul de ambreiaj şi vreau să va întreb dacă am nevoie cumva de cablu original sau pot pune orice alt cablu?

Stiu că este mai gros decât în mod normal dar cineva mi-a spus că în partea unde se prinde la motor ar avea vreo bila sau ceva de genul iar mie din cauza că nu o avea s-a rupt. Poate sună a întrebare banală dar dacă e aşa, de unde as putea cumpara unul?

multumesc mult.

Pai un kit de reparatie e vreo 25 lei la louis, dar iti recomand sa iei cablu nou cu tot cu camasa, costa in jur de 75 de lei.

Eu am luat de aici http://dillypoint.ro/zen/index.php?main_page=product_info&cPath=226_227&products_id=1311

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a puscat cablul de ambreaj in zona levierului mana.

Inainte de al carpi vreau sa ii intreb pe cei care dezmembreaza cat cer pe un cablu ambreaj cu tot cu camasa Bowden.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a puscat cablul de ambreaj in zona levierului mana.

Inainte de al carpi vreau sa ii intreb pe cei care dezmembreaza cat cer pe un cablu ambreaj cu tot cu camasa Bowden.

 

50 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are careva din intamplare de vanzare ansamblul de suport oglinda stanga? Imi trebuie pt o Honda CB 500 si din cate am inteles sunt compatibile.

 

Merci.

 

partea in care vine insurubata oglinda? cred ca am eu... PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la primul schimb am bagat castrol act evo 10w40, iar acum am cumparat de la louis ceva promotie castrol grand prix, intrebarea ii,care l-ati folosti, daca ii ceva diferente intre ele. cu act evo mi sa comportat foarte bine motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la primul schimb am bagat castrol act evo 10w40, iar acum am cumparat de la louis ceva promotie castrol grand prix, intrebarea ii,care l-ati folosti, daca ii ceva diferente intre ele. cu act evo mi sa comportat foarte bine motorul...

Am folosit eu de mai multe ori Castrol Grand Prix si am fost foarte multumit. Nu pot compara cu cel de care spui tu ca ai folosit fiindca eu nu am bagat din acela in Hornet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai reusit sa verifici/pozezi cablul de ambreaj?

 

 

@adyfikus

 

Pana vineri asi cam vrea sa-l am...

Editat de TM96UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la primul schimb am bagat castrol act evo 10w40, iar acum am cumparat de la louis ceva promotie castrol grand prix, intrebarea ii,care l-ati folosti, daca ii ceva diferente intre ele. cu act evo mi sa comportat foarte bine motorul...

 

 

Am folosit eu de mai multe ori Castrol Grand Prix si am fost foarte multumit. Nu pot compara cu cel de care spui tu ca ai folosit fiindca eu nu am bagat din acela in Hornet.

Si eu tot Castrol Grand Prix am folosit si sunt foarte multumit, nimic de reprosat.....cu toate ca multe guri am auzit spunandu-mi "a Castrol e varza ma, baga ulei adevarat Motul ca iti fu&$ motorul"...deh lumea care stie tot :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...