Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Salutare!

 

Mi-am incarcat pe wetransfer manualul de service in ITALIANA pentru Honda Hornet CB600FA PC41 2007-2011.

Mie imi este de folos , chiar si in italiana.

 

Pentru cine vrea sa si-l downloadeze linkul este urmatorul : http://we.tl/GDNRHlgQ0h

Dar vedeti ca linkul nu este valabil decat o saptamana. Daca mai vrea cineva manualul dupa ce acest link expira dati-mi un PM si va voi incarca iar manualul.

 

Bafta!

Editat de mitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Aaa.. Ba da.. De ce, ce are daca sunt eu? :))

:) Nu are nimic. Doar ca semeni foarte tare cu un alt prieten hornetist. Ce-i drept - am răspuns de pe telefon si nu pot vedea foarte bine.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , si eu mi am pierdut un surub , si nu am gasit la nici un magazin , si am apelat la strungar , mi-a facut 4 bucati sa am si de rezerva si am platit undeva la 15 -20 de lei , ieftin si usor :)

Am epuizat toti furnizorii de organe de asamblare din Cluj, precum si un numar generos de magazine de feronerie, sanitare, supermarket-uri samd, fara succes..

 

Fabory, Mafcom, Bendkopp etc etc etc

 

Nu am reusit sa gasesc nicaieri suruburi similare pt aparatorile laterale pt PC34. Mai mult, nimeni nu a mai vazut un astfel de surub pana acum si aproape toti m-au intrebat mirati la ce e folosit. Se pare ca in industrie nu exista acest standard, fiind un model special (multumesc Honda, totul e special si greu de gasit la ei).

 

Ultima sansa ar fi sa apelez la dealer-ul Honda din oras, Polimob, de fapt le-am scris deja un mail de cateva zile, fara raspuns. Doar nu o sa se oboseasca ei pt 4 suruburi cand au pesti mai mari de prins..

 

Voi ce suruburi aveti la aparatorile laterale? Exista vre-o sansa sa puteti achizitiona asa ceva de la un magazin local si, eventual, sa apelez la ajutorul vostru sa intru in posesia unui set de 4?

 

attachicon.gifHornet side-cover screw (small).JPG

 

In link-ul de mai jos, este vorba de reperul cu nr. 5:

OEM Motorparts | CB600f Side Cover

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut , si eu mi am pierdut un surub , si nu am gasit la nici un magazin , si am apelat la strungar , mi-a facut 4 bucati sa am si de rezerva si am platit undeva la 15 -20 de lei , ieftin si usor :)

 

Recunosc ca mi s-a sugerat si acest lucru. Daca nu ii dau de cap, incerc si asta.

 

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Recent am devenit mandrul posesor al unui viespoi din 2000 si voiam sa intreb ce presiune recomandati in cauciucuri? Merg in mare parte cu pasager.

10309423_278268579017019_807872357922649

sa il stapanesti sanatos si fara incidente,,,,oricum el te iarta mult..bafta asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai are cineva o pereche de semnalizari spate originale ramase in urma schimbarii pentru o Horneta din 2000, am niste aftermarket-uri care abia se vad si parca le-as schimba, sau daca a-ti pus led-uri caut si eu ceva dar sa fie vizibile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai are cineva o pereche de semnalizari spate originale ramase in urma schimbarii pentru o Horneta din 2000, am niste aftermarket-uri care abia se vad si parca le-as schimba, sau daca a-ti pus led-uri caut si eu ceva dar sa fie vizibile

Salut, am originale de Hornet 99, daca te ajuta.

Am si unele aftermarket. Ai PM.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Ce parere aveti galeriile o sa tina motocicleta dace bag un cric sub motocicleta ca sa o ridic? Ati mai facut careva asa ceva?

Depinde ce intelegi prin "o sa tina".daca se rup?NU.daca ies din motor?NU..daca ai toate sansele sa se indoaie?DA.am incercat eu acum catia ani ca solutie de forta majora pe butuci si s-au indoit usor.ca mai apoi sa incerc alta abordare:am pus 3 cauciucuri de masina sub galerii si l-am echilibrat fata-spate cu niste mici scanduri sub capetele furcii si sub bascula;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce intelegi prin "o sa tina".daca se rup?NU.daca ies din motor?NU..daca ai toate sansele sa se indoaie?DA.am incercat eu acum catia ani ca solutie de forta majora pe butuci si s-au indoit usor.ca mai apoi sa incerc alta abordare:am pus 3 cauciucuri de masina sub galerii si l-am echilibrat fata-spate cu niste mici scanduri sub capetele furcii si sub bascula;)

Ms de raspuns. Acuma o sa incerc sa vad daca se indoaie sau nu. Voi incerca sa ii ridic fata si apoi spatele separat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa incerci daca iti spune omul clar ca se vor indoi? Cauta sa imprumuti un stander de la cineva din Bistrita, da-i o garantie daca nu are incredere in tine, rezolva-ti treaba si returneaza-l, fara sa risti sa-ti indoi galeriile sau sa strici ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai bine te apuci inainte sa mai dai jos de pe ea ce o fi mai greu, un rezervor si ce mai poti, sa fie cat mai putina greutate pe galerii, eventual sa pui ceva si sub roti sa mai sustina din greutate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai bine te apuci inainte sa mai dai jos de pe ea ce o fi mai greu, un rezervor si ce mai poti, sa fie cat mai putina greutate pe galerii, eventual sa pui ceva si sub roti sa mai sustina din greutate

Degeaba da jos tot de pe ea,inclusiv furca(eu am dat jos tot) oricum greutatea care conteaza e motorul si cadrul.nu rezolva absolut nimic daca da jos de pe ea.cat despre pus ceva sub roti,nu poate decat daca sub galerii baga o gramada de alte cele sa inalte destul de mult.e bataie de cap inutila ridicatul pe galerii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin. Am ridicat mobre cu un cric in asa fel incat sa fie razamata pe picior. Asa nu era toata greutatea motocicletei pe galeriici pe picior si o roata. Apoi am schimbat cu cealalta roata si nu s-au indoit galeriile. Insa am o alta problema. Mi-am luat o toba sport de pe un hornet din 2003 si am constatat ca pe modelul meu (2000) nu se potriveste. Daca ati mai patit care la fel in curios cu ati rezolvat situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin. Am ridicat mobre cu un cric in asa fel incat sa fie razamata pe picior. Asa nu era toata greutatea motocicletei pe galeriici pe picior si o roata. Apoi am schimbat cu cealalta roata si nu s-au indoit galeriile. Insa am o alta problema. Mi-am luat o toba sport de pe un hornet din 2003 si am constatat ca pe modelul meu (2000) nu se potriveste. Daca ati mai patit care la fel in curios cu ati rezolvat situatia.

Daca ai mai facut miscarea cu suspendarea motorului pe galerii de ce ai mai intrebat aici?!de plictiseala?

Du-te la un atelier specializat de esapamente si te rezolva aia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai mai facut miscarea cu suspendarea motorului pe galerii de ce ai mai intrebat aici?!de plictiseala?

Du-te la un atelier specializat de esapamente si te rezolva aia!

Dupa ce am scris prima postare si am primit raspuns la intrebare am fugit la atelier si am incercat cum am mentionat ma sus . Inainte de a intreba pe forum n-am facut treaba asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,nu stiu daca am nimerit chiar bine dar am vazut ca se vorbeste de Hornet si m-am gandit sa pun si eu o intrebare....ieri ma intorceam de la Moreni si pe autostrada am observat ca pentru o foarte scurta perioada de timp n-am mai avut acceleratie peste 140 km/h....a mai patit cineva asa ceva?..si daca da...cum a rezolvat-o. Va multumesc.

post-84379-0-38462300-1400488077_thumb.jpg

post-84379-0-20005900-1400488140_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru PC41 are cineva un manual de propietar? Desi am motorul de nou, nu l-am primit.

Intrebarea mea este: cand apesi scurt pe RESET, ceasul se schimba la 00:00 si apoi creste, dar aparent nu are legatura cu timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...