Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Eu am facut carburatia la Florin-v , in Dr. Taberei. Il recomand cu caldura.

 

http://www.servicemoto.net

 

Asfalt uscat!

recomandati-mi un service bun de viespi in bucuresti , am nevoie sa fac carburatia !

 

In alta ordine de idei, puteti sa-mi recomandati niste mansoane pentru Honda Hornet 2003 ? Mentionez ca am deja Rizoma si vreau sa renunt la ele, am vazut la alte Hornet-uri mansoanele originale, eventual aftermarket din cauciuc si mi s-au parut mult mai practice decat cele de la Rizoma.

 

Daca ati cumparat/folosit si sunteti multumiti, va rog sa-mi dati si mie un link cu produsul.

 

Multumesc anticipat

 

Numai bine

 

Editat de SwatGuard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Ceva intalniri prin Bucuresti?

Iesire spre TF dus-intors sau eventual o noapte cazare pe acolo ?

 

Ma batea gandul sa schimb toba stock cu ceva un pic mai zgomotos pentur traficul din oras dar nu stiu daca m-as acomoda la drum intins...intrebarea este,imi poate imprumuta cineva o toba sport pentru o tura ? :D Hornet 2002

 

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am o toba arrow de vanzare cu tot cu cot, e pentru primul model de hornet. cu silencer se aude doar o idee peste cea stoc.

daca te hotarasti da un semn. nu o imprimut, doar o vand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Pan_Ku sa o stapanesti cu placere, arata foarte bine !

 

@all Ieri am observat kilometrajul la 32999. Dupa o tura scurta de vreo 80 +/- km prin oras surpriza ... tot 32999 :) . Odometrul mic (care il resetasem cand am plecat de acasa) merge, cel mare - doar ultima cifra - sute de metri. Cand ajunge la 900 m da sa treaca la 33000 si parca nu poate :).

Am citit un pic si una din cauze ar putea fi : http://s30.postimg.org/44frniggh/de_desfacut.jpg

Parca totusi nu as vrea sa desfac tot bordul insa daca problema nu este de aici tot la asta ajung.

A patit careva asta ? Cum a rezolvat-o ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate recomanda careva un suport de numar pt viespe?vreau ceva sa fie cel putin e aceiasi lungime cu roata spate- sa nu fie mai scurt ca imi arunca apa peste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate recomanda careva un suport de numar pt viespe?vreau ceva sa fie cel putin e aceiasi lungime cu roata spate- sa nu fie mai scurt ca imi arunca apa peste :)

Salut, am eu ceea ce te intereseaza. Lasa.mi pe privat o adresa de mail unde pot pune cateva poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am eu ceea ce te intereseaza. Lasa.mi pe privat o adresa de mail unde pot pune cateva poze.

 

 

Salut,lasa-mi te rog un nr de telefon pe privat ..ti-am trimis adresa de mail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi intind si eu lantul la a mea. Trebuie sa fac ceva deosebit sau doar dau drumul la suruburi si-l intind?

 

Found this on the interwebz ;)

 

..sau 10 RON la orice service.

 

----------------------------------

 

Guys, si-a vopsit cineva dintre voi Horneta? Daca da, cu cine ati lucrat, sunteti multumit de rezultate?

Ma bate gandul sa fac o investitie pur estetica insa am dificultati in a identifica un service/vopsitorie la care sa apelez.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Found this on the interwebz ;)

 

..sau 10 RON la orice service.

 

----------------------------------

 

Guys, si-a vopsit cineva dintre voi Horneta? Daca da, cu cine ati lucrat, sunteti multumit de rezultate?

Ma bate gandul sa fac o investitie pur estetica insa am dificultati in a identifica un service/vopsitorie la care sa apelez.

 

 

Intreaba pe Cluj ca am impresia ca era cineva care vopsea dupa codul original. Eu nu am facut,aceiasi treaba am vrut sa o fac si eu,in schimb am dat un polish finut:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba pe Cluj ca am impresia ca era cineva care vopsea dupa codul original. Eu nu am facut,aceiasi treaba am vrut sa o fac si eu,in schimb am dat un polish finut:)

 

Am pus deja pe Cluj si nu a raspuns nimeni, plus ca am contactat cam toate service-urile, pana acum mi-au raspuns numai 2, insa nu am primit raspunsuri afirmative. Pe internet nu gasesc nici o vopsitorie locala, doar cativa care fac airbrush, insa atat. Ma gandesc sa apelez la o vopsitorie auto in ultima instanta.

» Post actualizat in 16 Jul 2014 09:56

@Vallach sunt curios de rezultat. La ce culoare te-ai gandit?

 

La aceeasi culoare ce o are si acum:

 

- rezervor, aripa fata, codita: rosu

- amortizoare, jug, maner codita: argintiu

- aparatori laterale: negru

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus deja pe Cluj si nu a raspuns nimeni, plus ca am contactat cam toate service-urile, pana acum mi-au raspuns numai 2, insa nu am primit raspunsuri afirmative. Pe internet nu gasesc nici o vopsitorie locala, doar cativa care fac airbrush, insa atat. Ma gandesc sa apelez la o vopsitorie auto in ultima instanta.

» Post actualizat in 16 Jul 2014 09:56

 

La aceeasi culoare ce o are si acum: rosu

 

 

Din cate am inteles eu e cineva care vopseste calumea la Ecomax in Marasti..la OPEL ,eventual intreaba si tu acolo..ideea era ca trebuie sa duci tu toate piesele care trebuiesc vopsite desfacute si sa cumperi tu vopseaua

» Post actualizat in 16 Jul 2014 17:55

Revin Asupra problemei.,.caut un undertail original de hornet 03-06 ,cu tot cu suportul de numar. Poate fi si fara semnalizari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare: e greu sa transform un hornet S intr-unul naked? ma refer la primul model.

intreb pt ca am gasit un hornet S la pret bun , dar ca aspect nu imi place deloc cel carenat, am si facut scoala de soferi pe unul si chiar nu m-ar prinde.

si intreb in ideea ca l-as lua S-ul ala doar ca pe urma sa il transform in naked.

cred ca trebuie si bordul asa-i ? pe langa farul de la naked.

spuneti-mi voi exact cei care va pricepeti exact ce ar presupune operatia asta.

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, deci renunt la ideea asta. plus ca am vazut cateva la vanzare care erau S-uri transformate in nakeduri si aratau groaznic, avand bordul de S care e mai inaltat, e altfel pus.

mai o intrebare, am vazut ca cele din 98-99 au 93 de cai, iar celelalte 98. ce diferenta e intre motoarele astea 2? sau e acelasi motor doar umblat putin la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...