Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Vand sau Schimb Honda Hornet 600 cu Suzuki Gsx 600 din 99, Yamaha R6,R1 din 99 plus o mica diferenta din partea mea . Motocicleta se afla intr-o strare foarte buna, are foarte multe eccesorii sport . Astept oferte .

post-81904-0-18315900-1406102024_thumb.jpg

post-81904-0-75050400-1406102025_thumb.jpg

post-81904-0-66624600-1406102026_thumb.jpg

post-81904-0-50122400-1406102027_thumb.jpg

post-81904-0-01962800-1406102029_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vand sau Schimb Honda Hornet 600 cu Suzuki Gsx 600 din 99, Yamaha R6,R1 din 99 plus o mica diferenta din partea mea . Motocicleta se afla intr-o strare foarte buna, are foarte multe eccesorii sport . Astept oferte .

Nu vreau sa fiu prea rau,dar...cam care sunt accesoriile sport alea foarte multe?din poza,in afara de toba finala si un bugspoiler nu prea se vede nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Motorul este intr-o stare impecabila, are 27000 km (Reali) . Dar eu vreau sa o dau pe SS, deoarece m-am plictisit de Naked .

Si totusi..care sunt accesoriile sport multe de tot de pe ea?cat despre faptul ca te-ai plictisit de naked..as intreba de ce si cati km ai cu Viespea,dar nu o fac pt ca e limpede raspunsul...so...accesoriile sport care sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am o mica problema cu un Hornet 2008 si sunt curios daca a mai patit-o careva, imi taie gazul din senin, in mers fara nici o avertizare, dau sa accelerez si e ca si cum e rezervorul gol; opresc motorul si dupa cateva minute e ca si cum nu ar avea nimic. Mi s-a întâmplat prima data acum o saptamana, am zis ca e de la benzina (luasem de la Gazprom sau cam asa) dupa ce am facut plinul nu a mai dat nici un semn pana azi, am lasat-o pe seama benzinei, dar se pare ca nu e cazul.

De fiecare data cand a facut figuri: avea suficienta benzina, nu se aprindea nici un bec sau vr-un cod de eroare pe bord, temperatura eram in jur de 80, nu am umbla la motor, a fost in service acum cateva luni pt o verificare (o am din februarie) de atunci am facut cel putin 500 km pana se sa intample prima oara.

Numai stiu ce detalii sa va dau, o sa o duc la service cu prima ocazie, o sa scriu rezolvarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai revine decat dupa ce opresc motorul. S-a intamplat sa pot sa tin constat (pana sa pot trage pe dreapta), s-a intamplat nici constant sa nu pot tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit sa imi taie gazul o singura data dar l-am tinut in a 2-a turat la maxim. are ceva senzor care opreste alimentarea cand ceva nu ii convine ca sa nu ii strici motorul. poate ti stricat senzorul ala.

Multumesc de informatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am patit sa imi taie gazul o singura data dar l-am tinut in a 2-a turat la maxim. are ceva senzor care opreste alimentarea cand ceva nu ii convine ca sa nu ii strici motorul. poate ti stricat senzorul ala.

What?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care parte nu ai inteles-o? Asa am patir odata. A zis cineva ca ii ceva sistem de protectie. Eu nu ma prea stiu cu astea. Dar asa am patit ca s-a blocat si roata pe spate atunci. M-am gandit si la varianta sa imi fi sarit din viteza pt ca dupa ce am apasat ambreiajul a intrat pe neutru. Pt mine inca ii o dilema. Dar nu a mai facut asa si motorul merge bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care parte nu ai inteles-o? Asa am patir odata. A zis cineva ca ii ceva sistem de protectie. Eu nu ma prea stiu cu astea. Dar asa am patit ca s-a blocat si roata pe spate atunci. M-am gandit si la varianta sa imi fi sarit din viteza pt ca dupa ce am apasat ambreiajul a intrat pe neutru. Pt mine inca ii o dilema. Dar nu a mai facut asa si motorul merge bine

Nu prea am idee de vreun sistem care taie gazul ca masura preventiva si ma mirasem...:) de acolo reactia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit-o. Nu stiu sigur cauza dar sa intamplat o singura data si motorul nu pare sa aiba vreo problema. Poate fi de lacutia de viteze? Ti-am zis ca dupa ce am tras ambreiajul a intrat singur pe neutru. Toata treaba asta sa intamplat in viteza adoua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care parte nu ai inteles-o? Asa am patir odata. A zis cineva ca ii ceva sistem de protectie. Eu nu ma prea stiu cu astea. Dar asa am patit ca s-a blocat si roata pe spate atunci. M-am gandit si la varianta sa imi fi sarit din viteza pt ca dupa ce am apasat ambreiajul a intrat pe neutru. Pt mine inca ii o dilema. Dar nu a mai facut asa si motorul merge bine

Nu are asa un sistem de protectie.

Ti-a sarit dintr-a doua. Descrierea ta e ambigua, si sarit si blocat spatele nu se puteau intampla simultan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care v-ati schimbat relativ de curand cablurile de acceleratie de unde le achizitionati ? Am aruncat cateva intrebari online si peste tot apar doar ca disponibile la comanda in 7-10 zile in medie. As prefera sa nu merg totusi fara cablul B de retur :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care v-ati schimbat relativ de curand cablurile de acceleratie de unde le achizitionati ? Am aruncat cateva intrebari online si peste tot apar doar ca disponibile la comanda in 7-10 zile in medie. As prefera sa nu merg totusi fara cablul B de retur :)

 

Am schimbat cablurile acum ceva timp si le-am gasit pe stoc la Dilly Point. Acum insa observ ca sunt listate cu stoc 0.

 

Incearca si aici: RomiMoto

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...