Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Pe amckart sau tg secuiesc,fara sa abuzezi aiurea,sunt ok sportsmarturile.pt circuit mare,nu!cat despre d211/212,m-am dat cu asa ceva pe pista mare si in afara de faptul ca tin demential pe cald,feedback-ul lasa de dorit."expertii" le recomanda,din experienta personala,"pt ca ro sbk" in mare masura.

 

Am mers cu majoritatea producatorilor,gume noi sau sh-uri bune,si dintre toate dunlop-ul mi se pare cel mai prost in ceea ce priveste feedback-ul.si pana una alta,noi muritorii de rand,nu merge 5 ture cu gumele si apoi le aruncam la gunoi.aia care faca asta,da,isi permit sa zica despre altceva ca e gunoi.iar cand ro sbk-ul te strange cu usa la rookies sa mergi pe d211,normal ca toti o sa le laude.ia vezi la clasa mare cu ce se dau.pirelli si metzler!e drept ca slick-uri,dar daca dunlip e asa bun de ce nu iau dunlop slick?povesti de marginea circuitului astea cu dunlop--urile the shiznit.

 

George, te contrazic putin. Cei mari din RoSBK (Mistode, Cazacu, etc) se dau chiar cu Dunlop KR.

Primii 4 piloti au utilizat in cursa anvelope Dunlop, compozitie medium-hard pe fata si medium spate.

http://rosbk.ro/ro?start=10

 

Intr-adevar, exista anvelope Pirelli si Metzeler mai bune decat D211, dar KR-urile sunt the shit.

Comparatia intre ele ramane la nivel de mers pe circuit, pt ca oricum Dunlop KR nu are varianta "road legal" si, chiar daca ar avea, nu stiu cati motociclisti si-ar permite sa dea 500 de Euro pe un set.

 

 

Personal, pe strada, mi-a fost suficient D211/D212.

 

post-28093-0-70946500-1425481314_thumb.jpg post-28093-0-33765100-1425481328_thumb.jpg

 

 

Insa, pe Hungaroring am cazut cu D211. Asa e, nu dau niciun semn ca "ar fugi", spre deosebire de Pirelli si Metzeler. Sezonul acesta o sa-mi incalt Hornet-ul tot cu Dunlop, cu atat mai mult cu cat o sa se gaseasca gume sh bune, la bani decenti.

 

S-aveti un sezon lipsit de incidente! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut, este cineva din cluj dispus sambata sa mearga la sermoto sa testeze un hornet ?

http://olx.ro/oferta/ser-moto-vinde-honda-hornet-ID37TwJ.html#42ba32161d

Un amic nu este prea rabdator sa astepte si alte oferte si i s-a pus pata pe jucaria de mai sus.

Multumesc

"Incearca" si varinata asta.. daca tot pui pe cineva din cluj sa verifice mobra! http://motomus.ro/motociclete/motociclete-second-hand/h3051#!prettyPhoto

Ca fapt divers.. n-as alege varianta alba! Este: revopsita, km "suspecti" (nu zic caa.. ce ti-am propus eu este % La% BRICI, dar... parca este ceva mai aproape de adevar)..

Asta-i doar parerea mea (poate motocicleta este SUPER_BUNA).

Bafta!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi plac cei de la sermoto( din discutii de pe forum)

A fost azi la motomus sa vada 2 motociclete, dar a luat plasa, motocicletele le tin la Gherla..

Pe langa asta, nu ii plac ceasurile electronice, ci alea rotunde.

Tot incerc sa il conving, dar .. batman

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori revopsit nu inseamna cazut. Poate sa insemne proprietar pasionat si motor ingrijit. Eu zic sa te duci sa-l vezi.

Sau asa....

» Post actualizat in 04 Mar 2015 18:47

Pe langa asta, nu ii plac ceasurile electronice, ci alea rotunde.

Modelul 2005 este 50-50! Km Digital & Vitezometru Analog.Tot e ceva! :grinbandit:

Pentru o furca telescopica inversata, un an mai bun etc.. merita sa faci un compromis!

Zic eu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau asa....

» Post actualizat in 04 Mar 2015 18:47

Modelul 2005 este 50-50! Km Digital & Vitezometru Analog.Tot e ceva! :grinbandit:

Pentru o furca telescopica inversata, un an mai bun etc.. merita sa faci un compromis!

Zic eu..

La fel incercam sa ii explic, dar pustanii sunt nerabdatori si incapatanati.

El tot vrea s-o vada pe aceea, adica sa ii face niste teste, i-a placut cum arata( a vazut-o live)

De aceea eu sunt din Petrosani si nu-mi permite timpul sa merg pana la cluj sa vad o mobra.

El este din cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel incercam sa ii explic, dar pustanii sunt nerabdatori si incapatanati.

El tot vrea s-o vada pe aceea, adica sa ii face niste teste, i-a placut cum arata( a vazut-o live)

De aceea eu sunt din Petrosani si nu-mi permite timpul sa merg pana la cluj sa vad o mobra.

El este din cluj.

Am inteles.

Sa fie intr-un ceas bun.

PS: Dupa ce cumpara motocicleta sa ne spui ce si cum (mai ales daca o cumpara de la sermoto. Am vazut ca majoritatea se plang de ei)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

George, te contrazic putin. Cei mari din RoSBK (Mistode, Cazacu, etc) se dau chiar cu Dunlop KR.

:

My bad!:( le-am cam incurcat oalele intre ele.nu stiu de ce tineam minte ca astia mari au metz kr,nu dunlop kr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o cumpere cu incredere, are garantie 12 luni :lol:

 

Lasand gluma la o parte nici eu nu cred ca o motocicleta revopsita = motocicleta cazuta, exista sansa ca motocicleta sa fie impecabila. Primul Hornet pe care l-am avut a fost adus tot din Italia si a avut 2 proprietari, 2 femei, matusa si nepoata. Motocicleta a fost impecabila. La Hornet iti dai usor seama daca a fost tavalita, vezi scaritele "polizate" daca sunt OEM, vezi pe capacele de la motor daca au aceleasi "pete" ca si motorul, se vad de la o posta daca sunt schimbate, reconditionate, rezervorul se bate usor cu degetul in laterale, o ureche antrenata aude dacz e kituit sau nu... etc.

 

Sper sa se aleaga cu o motocicleta super buna, spor la achizitie!

 

P.S.: Sa schimbe ghidonul daca o ia pe cea alba de la sermoto, parerea mea. Unul putin mai lat pentru control mai bun, mai ales daca zici ca e incepator. Recomand minim 78cm latime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori revopsit nu inseamna cazut. Poate sa insemne proprietar pasionat si motor ingrijit. Eu zic sa te duci sa-l vezi.

 

De acord cu tine la prima parte. Eu mi-am revopsit Horneta pt ca mi s-a pus pata sa ii fac un face lift, sunt convins insa ca un dealer de motociclete second nu este interesat decat de vanzare.

» Post actualizat in 05 Mar 2015 08:15

S-o cumpere cu incredere, are garantie 12 luni :lol:

 

Povesti cu pești.. ;)

» Post actualizat in 05 Mar 2015 08:17

La fel incercam sa ii explic, dar pustanii sunt nerabdatori si incapatanati.

El tot vrea s-o vada pe aceea, adica sa ii face niste teste, i-a placut cum arata( a vazut-o live)

 

Recomand sa apeleze la MotoMus

» Post actualizat in 05 Mar 2015 08:21

EDIT: am incercat sa iti trimit un PM, insa minunatul forum tot da eroarea asta:

 

"The member Ecko72t cannot receive any new messages"

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori revopsit nu inseamna cazut. Poate sa insemne proprietar pasionat si motor ingrijit. Eu zic sa te duci sa-l vezi.

Subscriu,

Viespea mea este cumparata de la MotoMus anul trecut.

Prima intrabare a fost legata de vopseaua alb-perlat la care am primit ca raspuns : " italianul a vrut sa o faca alba din placere", raspuns la care am ramas circumspect, dar dupa aproape un am de mers cu ea, am avut ocazia sa verific ce se ascunde sub vopsea si am ramas surpins ca nu e decat grund si tabla.

Se pare ca italianul chiar a vopsit-o pentru ca o vroia alba. ( unul din italieni, ca erau 3 pe targa ).

Numarul de kilometrii este clar dat inapoi la toate mobrele aduse, majoritatea se invart intre 20 si 30 de mii de kilometrii.

Pana acum nu am avut nicio problema tehnica cu ea, deci a meritat investitia sau am fost eu norocos. :alcy:

Editat de Pan_Ku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu un prieten care si-a luat moto de la Motomus... Nu vreau sa supar pe nimeni ( si daca se supara, ce!? :P ) dar totul a fost ok cu cateva mici balbaieli. Si mie imi sticlesc ochii la Hornetul asta

 

http://motomus.ro/motociclete/motociclete-second-hand/h3051#!prettyPhoto

 

dar pentru ca n-am apucat s-o vand pe a mea in toamna...no money, no party.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu un prieten care si-a luat moto de la Motomus... Nu vreau sa supar pe nimeni ( si daca se supara, ce!? :P ) dar totul a fost ok cu cateva mici balbaieli. Si mie imi sticlesc ochii la Hornetul asta

 

http://motomus.ro/motociclete/motociclete-second-hand/h3051#!prettyPhoto

 

dar pentru ca n-am apucat s-o vand pe a mea in toamna...no money, no party.

 

La ei am vazut acum 1-2 ani un Hornet echipat similar cu cel din imagine, tare faina:

 

Honda_Hotnet_Kitracing_2006_06_1024x768.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai ceva problemă? Nevoie de un logoped?

yep,am o problema cu de astia ca si tine care ar cumpara multe motoare daca nu ar trebui sa se miste din casa.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, este cineva din cluj dispus sambata sa mearga la sermoto sa testeze un hornet ?

http://olx.ro/oferta/ser-moto-vinde-honda-hornet-ID37TwJ.html#42ba32161d

Un amic nu este prea rabdator sa astepte si alte oferte si i s-a pus pata pe jucaria de mai sus.

Multumesc

Deocamdata nu mai este valabil .

Motocicleta s-a vandut.

 

In continuare valabil anuntul /index.php?/topic/723599-cumpar-honda-hornet-600cc-2003-2005/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

yep,am o problema cu de astia ca si tine care ar cumpara multe motoare daca nu ar trebui sa se miste din casa.

Nu știam de ce te bagi în seama cu mine... Înțeleg acum. Sa îți trăiască frustrările!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu știam de ce te bagi în seama cu mine... Înțeleg acum. Sa îți trăiască frustrările!

Stai linistit,nu ma bagam in seama cu tine.te bagi singur peste tot.cum stai cu motorul?ai unul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...