Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi zice cineva ce becuri sunt in farul pentru hornet 2004? am 2 faruri identice,in unul am 55w pe ambele faze si in al doilea am unul de 50w, unul de 100W.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a parut dubas pentru ca asa am avut primul bec pe motor de cand l-am cumparat si am vrut sa il schimb acuma intr-o zi si atunci am vazut ca este de 100w, si mie m-i se parea destul de mult 100w


» Post actualizat in 20 May 2015 10:28

Uite,astea sunt luate exact de pe spatele farului.

post-74908-0-81843600-1432117690_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În unele cazuri se distruge oglinda și interiorul farului de la căldura becului de 100, nemaivorbind de cabluri și releu...

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva daca se poate sa modific evacuarea la hornet 2004 sa fie jos? a facut careva de aici de pe forum?


» Post actualizat in 20 May 2015 14:52

Inca ceva,ce placute de frana imi recomandati pt fata?placutele care le am acuma sunt ceva penale foarte moi si frana cam slabuta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva daca se poate sa modific evacuarea la hornet 2004 sa fie jos? a facut careva de aici de pe forum?

» Post actualizat in 20 May 2015 14:52

Inca ceva,ce placute de frana imi recomandati pt fata?placutele care le am acuma sunt ceva penale foarte moi si frana cam slabuta :)

 

Uite la mine in topic-ul rosu din semnatura, am schimbat traseul de evacuare.

 

Placute frana - Carbon Lorraine sau Brembo Sintered (rosii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite la mine in topic-ul rosu din semnatura, am schimbat traseul de evacuare.

 

Placute frana - Carbon Lorraine sau Brembo Sintered (rosii)

 

Imi place cum ti-a iesit. Bucata de teava din toba pana sub motor in mufa sau ce o fi acolo e greu de confectionat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva daca se poate sa modific evacuarea la hornet 2004 sa fie jos? a facut careva de aici de pe forum?

? Post actualizat in 20 May 2015 14:52

 

Inca ceva,ce placute de frana imi recomandati pt fata?placutele care le am acuma sunt ceva penale foarte moi si frana cam slabuta :)

Traseul de evacuare se poate schimba foarte usor daca ai pe cineva care confectioneaza evacuari,adica meseriasi.e de indoit teava doar,nimic mai mult.si eu am pus-o jos,cu prindere pe suportul scaritei pilotului(am anulat scaritele spate).cat despre placute,the best there is,CL xbk5.parerea mea!

» Post actualizat in 20 May 2015 16:48

Poate cineva recomanda un set de furtun frana racing?

Galfer.

» Post actualizat in 20 May 2015 16:49

CAUT RADIATOR SI ARIPA FATA PENTRU HORNET 600 DIN 2000

Ce-ai facut Bogdane?sper ca nu ai "infundat" roata in radiator:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ovidiu22: mi-am modificat eu traseul de evacuare si am scos toba pe sub scarita dreapta. nu ii greu, doar sa gasesti pe cineva cu "nervi" si maiestrie sa o faca.

 

george05: am avut accident anul trecut. coliziune laterala, iar radiatorul a cedat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Uita-te macar o pagina in urma!

 

Voi cititi macar 2-3 randuri inainte sa intrebati ceva?

Unii vor mura-n gura.am vazut cativa chiar pe aici care intrebau ceva,li se raspundea si apoi intrebau acelasi lucru 2 zile mai tarziu.interes minim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zelotu17

 

Deci pe ebay am cautat e full de borduri si carcase pt modelu 2003+..dar in schimb am gasit aici http://www.aliexpress.com/item/For-HONDA-CB400-1992-1993-1994-CB400SF-Super-Four-NC31-CB-1-CB250-Hornet-250-Speedometer/1995026120.html

 

Personal inca nu l-am comandat,dar ochiometric seamana 90% cu bordu meu model 2002

 

 

Si inca ceva..la un moment dat un coleg de-al nostru spusese ca facuse ceva cu carcasa de hornet 250,i-am dat PM sa il intreb daca se potriveste dar n-a mai raspuns..

Editat de hypnotech24
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zelotu17

 

Deci pe ebay am cautat e full de borduri si carcase pt modelu 2003+..dar in schimb am gasit aici http://www.aliexpress.com/item/For-HONDA-CB400-1992-1993-1994-CB400SF-Super-Four-NC31-CB-1-CB250-Hornet-250-Speedometer/1995026120.html

 

Personal inca nu l-am comandat,dar ochiometric seamana 90% cu bordu meu model 2002

 

 

Si inca ceva..la un moment dat un coleg de-al nostru spusese ca facuse ceva cu carcasa de hornet 250,i-am dat PM sa il intreb daca se potriveste dar n-a mai raspuns..

 

intra apa in ele si sunt de rahat. Nu recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea inferioara am gasit la 215 lei da nu gasesc partea superioara.chinezari nu as cumpara.am gasit pe cineva care o vazut bordu si o zis ca poate sa il faca.maine daca reusesc sa il dau jos il duc sa il faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te ajuta cu ceva, PN-ul capacului superior original este 37610-MBZ-611, sunt si pe eBAY, insa peste 150 EUR/buc.

 

Trimite un mail la COC, vezi la ce pret ti-ar aduce unul original.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...