Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bord OEM gasesti undeva la 300-350 Euro.

 

Ma poate lamuri careva la farul de hornet pc36 care dintre becuri este de faza scurta? sus sau jos? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Se pot scoate ceva site sau se pot face modificari la toba finala (hornet 600/2000) ?

Adica tiganeala.da,se poate.jenant.no offence!la cate tobe sport se gasesc pe net,la preturi absolut acceptabile,e pacat sa-ti bati joc de toba originala.plus ca vei "castiga" un sunet de burlan gaurit facand tiganiile respective.

» Post actualizat in 21 May 2015 17:32

Bord OEM gasesti undeva la 300-350 Euro.

 

Ma poate lamuri careva la farul de hornet pc36 care dintre becuri este de faza scurta? sus sau jos? :)

Da faza scurta/lunga,si uita-te la far.:P

» Post actualizat in 21 May 2015 17:35

Pt cei care cauta faruri sau borduri OEM,ieftine nu veti gasi sub nici o forma decat cu mega noroc!cand am vandut eu tot ce era OEM pe Viespea mea,acum 5 ani parca,pe bord am cerut 150eur(unui prieten) si pe far tot ceva e genul.si cei carora le-am vandut,imi ziceau ca gasisera doar la peste 300eur bordul.evitati chinezariile,am vazut multe si erau de toata jena!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da faza scurta/lunga,si uita-te la far. :P
» Post actualizat in 21 May 2015 17:35

 

Intrebam pentru ca , cred ca am inversat mufele cand am schimbat farul. La mine pozitia e jos,faza scurta sus si faza lunga jos. Asa ar trebui sa fie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, Mersi mult Sandu


» Post actualizat in 22 May 2015 07:56

Am gasit pe ebay la chinezi bord de hornet dar din cate vad arata aproape identic cu cel original.

http://www.ebay.com/itm/Speedometer-Speedo-Gauges-Tachometer-For-Honda-CB600-Hornet-CB-600-2004-2005-New-/321625313162?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ae25ccf8a&vxp=mtr

 

ati vazut careva live asa ceva?sau ati comandat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, Mersi mult Sandu

» Post actualizat in 22 May 2015 07:56

Am gasit pe ebay la chinezi bord de hornet dar din cate vad arata aproape identic cu cel original.

http://www.ebay.com/itm/Speedometer-Speedo-Gauges-Tachometer-For-Honda-CB600-Hornet-CB-600-2004-2005-New-/321625313162?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ae25ccf8a&vxp=mtr

 

ati vazut careva live asa ceva?sau ati comandat?

 

 

In banii astia nu cred ca renteaza sa iei + ca asta sigur nu e OEM (de obicei daca in descriere apare cuvantul "for" inseamna ca produsul nu e original).

Editat de romanady
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e OEM, ideea era sa compar unu nou vs unu second ca si calitate.Second pentru modelul meu de hornet se gasesc cate 3-4 borduri pe an aici pe forum :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ... am două seturi de plăcuțe frână față SBS 627HS, compoziție sinterizată pt model Hornet 600 din 1998-2006.

 

Preț de vânzare final 200 ron. (preț de achiziție 260 ron)

 

Sigilate

 

(Merg pentru mai multe modele de motocicletă... le găsiți aici http://uk.sbs.dk/business-areas/motorcycle.aspx?mcsearch=true&searchpageid=3373&make=&modelname=&modelnumber=&engine=&yearfrom=&yearto=&category=1&language=uk&search_make=&search_model=&mcquery=627&searchNumber=627)

 

0744301833 (doar București)

Editat de mau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,ma puteti indruma careva undeva sa cumpar crashpaduri pentru viespe?ma intereseaza ceva negru dar sa nu iasa foarte tare in evidenta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suport + placa givi monokey pt topcase hornet ( 2004)

Suruburi + distantiere pentru prindere.

Pret 250 lei

http://s25.postimg.org/6jlr4ev1r/IMG_1690.jpg

http://s25.postimg.org/43jxqkcz3/IMG_1691.jpg

http://s25.postimg.org/s8kn89x9r/IMG_1692.jpg

http://s25.postimg.org/szdde1zn3/IMG_1693.jpg


» Post actualizat in 25 May 2015 12:30

rezervat momentan !

Editat de Ecko72t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce marca de semeringuri imi recomandati?

nu am mai schimbat pana acuma. sa schimb numai semeringul de ulei sau si cel de praf?

Athena sunt ieftine si bune.cred ca am servisat de mai bine de 10 ori furcile si doar de doua ori am folosit altceva(fara absolut nici o diferenta fata de athena).cel de praf n-are sens decat daca e copt/uzat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce zice Cesar despre AllBalls....o parere in plus nu strica niciodata. ;)

 

Daca am folosit AllBalls e posibil sa te lase mai repede. Sincer nu mai stiu ce am montat anul trecut pe furca. Dupa cum am zis si mai demult, evit maxim sa mai folosesc aceste simeringuri care uneori dau rateuri.

Din pacate garantia producatorului se limiteaza la defecte de fabricatie pe care le descoperi cand le scoti din ambalaj.

 

Dupa o perioada de cateva luni de stationare pe cric suns sanse sa gasesti putin ulei pe jamba. Nu trebuie sa te ingrijoreze decat daca va curge tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... cred ca o sa folosesc Athena

Raport pret/calitate excelent!

La fel si garniturile de motor. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva unde pot sa gasesc de cumparat senzorul care citeste temperatura apei? Hornet 2004 Pc36. Imi sare foarte des acul de la temperatura apei in zona rosie cu toate ca motorul nu se incalzeste asa tare.Termocupla si ventilatorul functioneaza normal amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce zice Cesar despre AllBalls....o parere in plus nu strica niciodata. ;)

 

True ce zice el acolo.una din servisari le-am facut si eu cu all balls,scumpe de numa.si m-au lasat dupa o luna.si mai am un caz asemanator printre cunostinte.in schimb athena de fiecare data isi fac la fel treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti careva unde pot sa gasesc de cumparat senzorul care citeste temperatura apei? Hornet 2004 Pc36. Imi sare foarte des acul de la temperatura apei in zona rosie cu toate ca motorul nu se incalzeste asa tare.Termocupla si ventilatorul functioneaza normal amandoua.

 

1. Dezmembrari Hornet (adyfikus, doua.roti)

2. Service moto (COC -> ocazie cu care ai putea sa si verifici senzorul actual, iar daca e defect poate au baietii ceva ramas de la alte motoare)

3. Magazin piese (RomiMoto -> Senzor termocupla)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

True ce zice el acolo.una din servisari le-am facut si eu cu all balls,scumpe de numa.si m-au lasat dupa o luna.si mai am un caz asemanator printre cunostinte.in schimb athena de fiecare data isi fac la fel treaba.

Schimbate recent si ale mele. Laudate printre cunoscuti, zisei sa incerc. Dau de stire de crapa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...